Česká pošta a AliExpress se spojily. Objednávky z Číny doručí do 10 dnů

Česká pošta a AliExpress se spojili. Objednávky z Číny doručí do 10 dnů Canva

Čínský internetový obchod AliExpress se spojil s Českou poštou. Pošta bude v rámci slevové akce čínského e-shopu 11. listopadu doručovat desítky tisíc jeho zásilek pro české zákazníky. Jedná se o pilotní projekt, který by měl odstartovat spolupráci, jejíž cílem je dohoda, aby se Česká republika v roce 2021 zařadila do skupiny zemí, ve kterých budou zásilky AliExpressu doručovány do deseti dnů od objednání.

Přečtěte si také

Sezóna čerstvých fíků je tu! Nejlepší čas vychutnat si je ve sladkých i slaných jídlech
Sezóna čerstvých fíků je tu! Nejlepší čas vychutnat si je ve sladkých i slaných jídlech

Balík z Číny už za 10 dní doma

Česká pošta se dohodla s čínským prodejním portálem AliExpress na spolupráci, která by měla od roku 2021 zrychlit přepravu zásilek do Česka.

Dohodě předchází pilotní projekt – pošta při něm bude doručovat desítky tisíc zásilek e-shopu pro české zákazníky, a to konkrétně 11. listopadu, kdy na AliExpressu probíhá slevová akce. Balíčky budou odeslány přes speciální celní překladiště v Belgii, díky čemuž se k zákazníkům dostanou o dost rychleji, ideálně do čtrnácti dnů od objednání. 

Co je to AliExpress?

AliExpress je populární prodejní platformou, která byla spuštěna v roce 2010 v Číně. Kromě Čechů, kteří na něm velmi rádi nakupují, je populární také u zákazníků v Rusku, Spojených státech, Brazílii, Španělsku a ve Francii. AliExpress dokonce v loňském roce otevřel svou první kamennou prodejnu v Evropě poblíž Madridu.

Prodejní gigant z Číny AliExpress je oblíbený u tísíců českých zákazníků Canva

„Při aktuální slevové akci jde o pilotní spolupráci, jejímž cílem je co nejrychlejší dodání zboží koncovým zákazníkům. Proto budou objednávky odesílány jako vnitrostátní zásilka v rámci ČR. Spolupráce s Českou poštou je pro tento globální e-shop logická, protože nabízíme nejširší logistickou síť v Česku“ uvedl v tiskové zprávě o spolupráci pošty z čínským e-shopem manažer mezinárodního obchodu České pošty Martin Hurda.

Bez dodatečné daně a cla

Podle slov vedení České pošty budou mít zákazníci čínského e-shopu při doručení prostřednictvím největšího přepravce zásilek v Česku jistotu, že zásilka nebude zatížena při cestě do Česka dodatečnou daní z přidané hodnoty nebo clem. Balíky totiž budou předem vpuštěny do volného oběhu v rámci EU v Belgii. Velkou výhodou je, že pro zákazníky se při nákupech na AliExpressu nic nezmění