Chlazené hotovky nabírají na popularitě. Univerzální hnědé omáčce ze supermarketu pomohl covid

Je libo svíčkovou, guláš nebo řízek? Hotovky jsou snadným řešením, jak ušetřit čas a nakrmit celou rodinu Canva

Jsou dostupná a umožňují bleskovou přípravu. Jídla, která snadno připravíte v mikrovlnné troubě, mizí z regálů obchodů. Důvodem je pandemie. Jsou hotovky dobrou volbou? Určitě – obzvláště, když chcete ušetřit čas.

Přečtěte si také

Máslo, nebo margarín? Která varianta je zdravější?
Máslo, nebo margarín? Která varianta je zdravější?

Snadné řešení pro všechny doma

Kuře na paprice za pár desítek korun koupíte například v Tescu. Hotovky jsou v těchto časech poměrně častou součástí nákupních košíků. Jejich oblibu posílil koronavirus, který způsobil nepříjemná opatření vedoucí až v uzavření ekonomiky, zejména pak gastro zařízení.

Rodiče navíc mnohdy zůstávají doma s dětmi, které se musí učit v domácím prostředí. Kromě využívání home office se tak mnozí z nich musejí věnovat školákům i domácnosti, a hotovky se tak ukazují jako rychlé a efektivní řešení oběda či večeře

Restaurace u vás doma – rychle, chutně a levně

UHO: Univerzální hnědá omáčka

Také výrobci potvrdili stoupající trend, co se týče nákupů levných hotových pokrmů. Dokonce i těch nejlevnějších – například známé UHO, univerzální hnědé omáčky, jak se pokrmu za doby socialismu přezdívalo.

Poptávka je velká a byla i před situací s covidem-19. Nyní vzrostla o 15 až 20 procent. Zájem je hlavně o klasická česká jídla,“ řekl majitel společnosti Astrafood Tomáš Skácel. Firma vyrábí tradiční halušky, svíčkovou, ale i oblíbené kuřecí na paprice s těstovinami.

Obliba chlazených hotových jídel roste Canva

Až několik desítek procent nárůstu zaznamenala také společnost Hamé, pod kterou seženete v obchodech pestrý výběr nejrůznějších hotových jídel. Podle mluvčího společnosti Milana Linky je zájem o česká jídla, především ta pracnější na domácí přípravu, jako jsou rajská omáčka s hovězím masem nebo svíčková. Zájem je podle něj také o asijskou kuchyni, kterou firma prodává pod značkou Simply Fresh.

Pokrmy bez masa jsou již standardem

Kromě tradičnějších pokrmů mezi hotovkami najdete také vegetariánská jídla – není problém pořídit vege burger nebo sýrové placičky se špenátem. Značka Nestlé je vyrábí pod označením Garden Gourmet. Rostlinná strava totiž v posledních letech vrostla na oblibě, a trh se jí poměrně rychle přizpůsobil. Chutné pokrmy pro vegetariány a vegany najdete například v prodejnách Albert a Lidl.

I bez masa si lze dopřát skvělé pokrmy

Důvodem, proč enormně vzrostl zájem o hotová chlazená jídla, je podle odborníků uzavření restaurací a škol. Zájem je nejen o hotovky, ale také o mražené zboží a alkohol.

Na rostoucí poptávky pružně zareagovaly také e-shopy s potravinami. Kromě levnějších a trvanlivějších hotovek si můžete připlatit i za šokově zchlazená jídla. Ta jsou chutnější než běžné hotovky, jejich trvanlivost je nicméně o několik dní menší. Pokud si však chcete v pohodlí domova dobře pochutnat, jedná se o příjemný kompromis.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz