Pomelo pomůže s hubnutím i kocovinou. Lidé však velmi často nevědí, jak ho správně loupat a jíst

Žena drží neoloupaný měsíček pomela, zbytek leží na prkénku, vedle je pomelo rozkrojené na půl, dvě pomela v celku a oloupané kousky pomela New Africa / Shutterstock.com

Čas největších citrusů v našich obchodech opět přichází! Původem asijská pomela se zde sice prodávají po celý rok, právě na podzim a v zimě jsou ale nejlepší a také nejlevnější. Ukrývají v sobě plno cenných látek a jsou skvělá pro ty, kteří se snaží hubnout. Spousta lidí ovšem stále bojuje s jejich loupáním a využitím v kuchyni. V našem článku vám proto poradíme, jak pomela jíst a co z nich připravovat.

Přečtěte si také

Vojtěška není jen pro dobytek, tato nutričně nabitá superpotravina může vyléčit spoustu zdravotních potíží
Vojtěška není jen pro dobytek, tato nutričně nabitá superpotravina může vyléčit spoustu zdravotních potíží

Účinky na zdraví a vitamíny

Důvodů, proč si pomelo často dopřávat, existuje mnoho. Má osvěžující sladkokyselou chuť a řadu příznivých účinků na naše tělo:

  • Pomáhá při hubnutí. Má minimum kalorií a nízký glykemický index. Se svým vysokým obsahem vlákniny navíc dokáže účinně zasytit.
  • Detoxikuje organismus, zlepšuje trávení a zrychluje metabolismus. Navíc pomáhá z těla odvádět přebytečnou sůl a další škodlivé látky. Díky těmto účinkům a spoustě vitamínů na něj někteří lidé nedají dopustit při kocovině.
  • Je prospěšné pro naši imunitu, jelikož má vysoký obsah vitamínu C (cca 100 g pomela obsahuje jeho denní doporučené množství).
  • Je silným antioxidantem.
  • Pomáhá bojovat s vysokým cholesterolem, reguluje krevní tlak a zlepšuje zdraví kardiovaskulárního systému.
  • Obsahuje řadu vitamínů (zejména A a C) a minerály jako mangan, draslík a železo. Naopak neobsahuje žádné tuky ani sodík.
Žena si v obchodě vybírá pomelo zabalené do fólie Zyabich / Shutterstock.com

Jak vybrat pomelo v obchodech

Zralost a šťavnatost pomela není vždy přes tlustou slupku jednoduché poznat, v obchodě vám ale může napovědět hned několik věcí.

Plod by měl mít vždy žlutou barvu, která smí místy přecházet až v oranžovou (pokud je většina slupky zelená, pravděpodobně je nezralý), na omak by měl být lehce měkký a po přivonění byste měli cítit příjemně citrusovou vůni (hořkost naznačuje přezrálost, která mimo jiné pomelu zvyšuje jeho energetickou hodnotu). A protože rychle vysychá a ztrácí svou šťavnatost, vždy by mělo být v obchodě zabalené do fólie.

Ověřte si nové znalosti při vybírání v praxi!

Kupte se slevou Pomelo.

Porovnat slevy

Jak jsme již naznačili v úvodu článku, právě nyní je nejlepší čas si pomela vychutnávat ve velkém. Podle odborníků můžeme klidně sníst jeden až dva plody denně.

Tip: Při současných akčních cenách, které se pohybují kolem 49,90 Kč/ks, ušetříte většinou oproti ceně běžné (cca 84 Kč/ks) i 40 %. I proto se vám vyplatí sledovat jej na Kupi.cz!

Oloupané měsíčky pomela ve vydlabané slupce od pomela, která slouží jako miska Romix Image / Shutterstock.com

Jak oloupat pomelo?

Jako první budete muset zdolat vnější tlustou slupku (ta pro zajímavost tvoří asi 30 % jeho hmotnosti). Ideálně si pomozte nožem a v několika místech ji vertikálně nařízněte. Jakmile pomelo zbavíte slupky, rozdělte jednotlivé dílky a z každého z nich ještě důkladně oloupejte bílou blanku, která je obaluje.

Ta je totiž extrémně hořká a čím více jí na dužině necháte, tím horší chuť bude pomelo mít. Až si tedy budete chtít večer sednout k televizi s mísou brambůrků, zabavte se raději jeho loupáním – a odměnou vám bude dietní, vitamíny nabité exotické ovoce.

Tip: Odřízněte vrch pomela a polévkovou lžicí oddělte dužinu od slupky. Půjde to velmi jednoduše, protože mezi dužinou a slupkou je měkká bílá vrstva. Pomelo zbavte blanky a oloupané kousky můžete servírovat v misce, která vám vznikla ze slupky po vydlabání.

Jak ho jíst a do čeho se hodí?

Pomelo doporučujeme jíst syrové, kdy je pro nás nejprospěšnější – má nejvíce vitamínů, a naopak nejméně kalorií. Hodí se do müsli a kaší nebo do jogurtu, do smoothie a výborné je i v citrusových salátech podávaných ke kuřecímu masu či rybám. Ze šťavnaté dužiny můžete také vymačkat čerstvou šťávu.

Skvělá a snadná večeře? Pomelo, salát a ryba v akci!

Oloupanou kůru lze schovat pro domácí kandování nebo výrobu marmelády. Nezapomeňte ji důkladně omýt – anebo, v ideálním případě, využijte slupky z bio pomela. Pro to ale nejspíš budete muset zajít do menších stánků s ovocem a zeleninou či na farmářské trhy. V supermarketech na něj totiž moc často nenarazíte.

Kůru z pomela lze spolu s dalšími citrusy a kořením (skořice, hřebíček, badyán, anýz apod.) taktéž svařit v kastrůlku s vodou, a vytvořit si tak přírodní domácí osvěžovač vzduchu s vánoční vůní.