Zavřít

Reklama

Celerový detox si získal svět. Jaké jsou jeho výhody?

celer-vyzva.jpg

Když někdo jako Gwyneth Paltrow nebo Kim Kardashian prozradí recept na svou krásu, spustí to lavinu. A přesně takto to bylo s celerovou šťávou. Stovky lidí následovaly tyto celebrity a vyzkoušeli celerovou výzvu. Ta spočívá v tom, že po dobu sedmi dní každé ráno vypijete na lačno šťávu z řapíkatého celeru. Výsledkem má být očista organismu, získání nové energie nebo léčení nemocí. Jak je to s celerovou výzvou doopravdy? 

Zelená vitamínům 

Řapíkatý celer je zelenina plná vitamínů, minerálů a dalších látek, které jsou pro naše tělo prospěšné. Obsahuje 18 aminokyselin. Navíc vitamíny C, K a draslík. Jeho součástí jsou také prospěšné flavonidy. Díky svému složení zvyšuje psychickou i fyzickou aktivitu, má dobrý vliv na nervový a kardiovaskulární systém, pomáhá jako desinfekce při chronických zánětech, léčí trávicí poruchy, má močopudné účinky a snižuje vysoký krevní tlak. 

Řapíkatý celer je také dietní

Nať o velikosti 13 cm obsahuje jen 3 kalorie. Je tedy oblíbenou součástí různých hubnoucích jídelníčků. Když se ale celer odšťavňuje, ztrácí vlákninu. Vláknina způsobuje, že se dříve cítíte sytí. Proto doporučujeme raději mixovat, než lisovat. Pokud chcete dostat z celeru co nejvíce vitamínů, odšťavňování je správná cesta, dokážete tak vypít šťávu ze dvou celerů bez mrknutí oka. Pokud toužíte spíše po dietě, chroupejte celer v celku. Zasytí a vyčistí. 

celer-detox.jpg

Jak připravit celerovou šťávu? 

Pokud se rozhodnete zkusit celerovou výzvu, stačí si každé ráno o trochu přivstat a připravit plnou sklenici čerstvé celerové šťávy. Jak na to? Nachystejte si dva řapíkaté celery. Pro naplnění běžné sklenice 0,3 l bývá jeden celer málo, ale záleží vždy na velikosti konkrétního kusu. 

 •  Očistěte ho od vrchní natě i spodní části 
 •  Pečlivě celer omyjte 
 •  Použijte odšťavňovač, nebo vysokootáčkový mixér 
 •  K celeru nemusíte přidávat vodu ani jiné ingredience

Možná budete mít obavu, jak bude takový lektvar chutnat. Ti, kdo výzvu vyzkoušeli se shodují, že očekávání je hroší než realita a že za pár dní si na chuť zvyknete. Přidat můžete pro doslazení ze začátku kousek jablíčka

detox-celer-kupi.jpg

Sto lidí, sto detoxů

Celer je opravdu téměř superportavina, ale nezapomínejte, že nic se nemá přehánět. Každý má s celerovým detoxem své vlastní zkušenosti a ty se různí člověk od člověka. Neexistuje žádná oficiální lékařská studie, která by prokázala léčivé účinky celeru na organismus. Mnoho lidí ale na celerovou šťávu nedá dopustit a pyšní se tím, že jim pomohla vyřešit mnoho zdravotních problémů. Ti, kdo detoxem prošli říkají, že mají při pití celerové šťávy více energie. Také zmiňují, že se jim zlepšil stav pleti, zmizely pigmentové skvrny, zlepšila se lupénka a ekzém. Pro někoho jiného znamenala celerová šťáva zažívací obtíže, které jim znepříjemnily život. Když se tedy do celerové výzvy pustíte, pozorujte vlastní tělo a naslouchejte mu. Sami nejlépe poznáte, zda vám zelená síla celeru dělá dobře. 

Přihlášení na Kupi.cz

S účtem od Seznamu se můžete přihlásit do všech jeho služeb nebo můžete využít váš profil na sociální síti.

Seznam přihlášení

Facebook přihlášení

Pokud účet ještě nemáte, tady si ho vytvoříte s libovolnou e-mailovou adresou.

Výhody pro přihlášené uživatele

Přihlašovali jste se doposud jinak nebo máte problém s registrací? Kontaktujte nás prosím.

Výhody pro přihlášené uživatele
 • Jeden zabezpečený účet pro všechny služby Seznamu
 • Hlídání akcí u oblíbených produktů
 • Oblíbené letáky a produkty vám doručíme na e-mail
 • Věrnostní karty a funkce Kupi.cz vždy při ruce v mobilní aplikaci
 • Sdílený nákupní seznam

← Zpět

Máte problémy s přihlášením?

Máte již na Kupi.cz účet a nemůžete se přihlásit? Nebo se vám nedaří registrace? Napište nám a rádi vám pomůžeme.

Váš e-mail byl odeslán na naši podporu

S vyřešením vašeho požadavku vás budeme brzy kontaktovat.

Pokračovat na Kupi.cz

← Zpět

Výhody pro přihlášené uživatele
 • Jeden zabezpečený účet pro všechny služby Seznamu
 • Hlídání akcí u oblíbených produktů
 • Oblíbené letáky a produkty vám doručíme na e-mail
 • Věrnostní karty a funkce Kupi.cz vždy při ruce v mobilní aplikaci
 • Sdílený nákupní seznam
Děkujeme

Vše proběhlo v pořádku a nyní si můžete Kupi.cz prohlížet.

Pokračovat na Kupi.cz