Křehký cuketový koláč s žampiony a smetanovým sýrem

Časová náročnost: 30 min
Obtížnost: Snadný
Cena: 40 Kč
Redakce Kupi.cz
16. června 2022
Křehký cuketový koláč s žampiony a smetanovým sýrem naservírovaný na talíři Kupi.cz

Receptů na zpracování cuket není nikdy dost. Kombinaci křupavého listového těsta s čerstvým sýrem, žampiony a pórkem s cuketou si zamilujete.

Recept křehký cuketový koláč s žampiony a smetanovým sýrem vás vyjde na 10 Kč za 1 porci. 4 porce uvaříte za 40 Kč.

Ingredience

Ingredience na recept koupíte výhodně v obchodě Lidl za 40 Kč*
*Cenu odhaduje Kupi na základě akčních a běžných cen a je orientační. Našli jste chybu? Dejte nám vědět na e-mail [email protected].

Postup přípravy

 • 1
  Plát listového těsta si rozprostřete a ukrojte z něho co největší čtverec. Zbylou část dejte stranou, později ji použijete na zdobení.
 • 2
  Do misky dejte sýr, přidejte med, smíchejte a směsí potřete listové těsto.
 • 3
  Pórek si nakrájejte na tenká kolečka, cuketu a žampiony pak na tenké plátky. Nakrájenou zeleninou zakryjte listové těsto. Nakonec zakápněte citronovou šťávou a olivovým olejem. Dochuťte solí a pepřem.
 • 4
  Okraje listového těsta stočte směrem dovnitř tak, aby vám vznikl kruh s vyšším okrajem o průměru zhruba 3 cm. Nyní přichází na řadu zbytky listového těsta, které rozřízněte na tenké plátky a nalepte na okraje koláče (pokud si chcete pohrát s jeho vzhledem, můžete si vzít na pomoc vykrajovátka na cukroví a ze zbylého těsta vykrojit tvary, kterými ozdobíte okraje).
 • 5
  Nakonec okraje potřete rozšlehanými vejci.
 • 6
  Koláč pečte ve vyhřáté troubě na 190 °C 15 minut dozlatova. Po upečení ozdobte čerstvým koprem a můžete ještě zakápnout citronem.

Líbil se vám recept Křehký cuketový koláč s žampiony a smetanovým sýrem? Sdílejte jej a podělte se o něj se svými přáteli.