Do spíže? Nebo spíše ne? Podívejte se, co patří a nepatří do spižírny

Skleněné dózy plné sypkých potravin ready made / Pexels

Spižírna nebo komora na uskladnění potravin má velmi důležitou úlohu – bohužel ji však často využíváme nesprávně a špatným skladováním surovin zbytečně krátíme jejich životnost a musíme je vyhazovat. Když víte, jak správně skladovat zásoby, vydrží vám mnohem déle. Usnadněte si život a zorganizujte si spíž. Jak na to?

Přečtěte si také

Máslo rychle zdražuje: Vyplatí se akce nebo privátní značky řetězců?
Máslo rychle zdražuje: Vyplatí se akce nebo privátní značky řetězců?

Jak správně zařídit spižírnu?

Místnost pro spižírnu musí být dostatečně chladná, ideálně 5 až 7 °C. Police rozmístěte ideálně do tvaru L nebo U podél zdí s hloubkou maximálně 30 centimetrů. Příliš hluboké police nejsou praktické, protože těžko dosáhnete až dozadu.

Kombinujte regály a závěsné police až ke stropu. Na podlahu se hodí dlaždice, jelikož jsou chladnější. Police a skříňky musí být omyvatelné a dobře udržovatelné.

Skladujte potraviny, koření, nádobí, kuchyňské potřeby a pomůcky. Můžete zde uskladnit spotřebiče, které používáte velmi nepravidelně a do kuchyně se nevejdou. Sezónní věci (Vánoce, Velikonoce apod.) dávejte ke stropu. Do košíků a přepravek na podlahu dejte cibuli, česnek, brambory či zeleninu.

Cibule není nikdy dost. Zásobujte se levněji

Těstoviny, kávu, čaje a další lehké potraviny ukládejte na vrchní police, konzervy, zavařeniny a vše s vyšší váhou raději dolů. Cukr, sůl, mouku a olej používáte často, tudíž je dejte do úrovně očí, stejně tak i koření. Věci používané zřídka dejte nahoru nebo dolu.

Myslete na to, že snadno zapomenete, co vše máte uskladněné. Proto dávejte menší věci dopředu, abyste je měli stále na očích, a větší dozadu. Využijte také nejrůznější košíčky, krabičky a dózy s dobrým uzávěrem. Na načatá balení použijte kolíček, gumičku nebo speciální sponky.

Poličky plné sklenic se surovinami Nightingale Art House / Pexels

Kam s potravinami v bytě?

V bytech často není možnost mít extra místnost ještě na spíš. V takovém případě se obvykle počítá s potravinovou skříní v kuchyni. Buďto se zásuvkami, anebo pouze s dvířky. Dají se však různě variabilně upravovat.

Skříňka má stát na suchém, ideálně tmavém místě, aby tam celý den nesvítilo slunce a nebyla přítomna přílišná vlhkost. Určitě nepatří ke sporáku nebo k oknu.

Co dále do spíže? Třeba olej v akci

Co určitě nepatří do lednice?

Častou chybou, kterou dělá mnoho lidí, je uskladňování věcí do lednice namísto do spíže. V lednici je teplota, která se pohybuje mezi 0 až 8 °C. Ta je ideální k uchování masa, uzenin, mléka a mléčných výrobků, různých otevřených pokrmů, vajec apod.

Překvapivě do ní nepatří okurky, rajčata, banány, bylinky, čokoláda, med, olivový olej, brambory, česnek, cibule, citrusy, avokádo, pečivo nebo káva.

Ovoce a zelenina na poličkách v lednici Polina Tankilevitch / Pexels

Udržujte spíž čistou a dělejte pravidelně inventuru

Nezapomeňte, že ve „špajzce“ nebo potravinové skříni skladujete potraviny. Proto v těchto místech musíte dbát na pravidelnou hygienu. Jednou za čas všechno vyndejte a správným prostředkem umyjte všechny prostory. Nevynechejte žádný regál, polici ani košíček.

Zkontrolujte i, zdali se k vám nedostali mravenci nebo potravinoví moli. Mravenců se můžete zbavit poměrně snadno – stačí zjistit, co je k vám láká. Nemáte někde vylitou marmeládu nebo med? S moli je to ovšem mnohem horší a náročnější. Všechny napadené potraviny musíte okamžitě zlikvidovat a ostatní pečlivě zkontrolovat. Vydesinfikujte každý kout a pořiďte lapače.

Snažte se nepoužívat chemické přípravky, ale dejte přednost ekologickému způsobu úklidu. A nezapomeňte čas od času udělat pečlivou inventuru. Prošlé věci bez milosti vyhoďte.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz