Stažení výrobků v obchodech: Pozor na med, sýry a nafukovací kruh

Žena si prohlíží med v obchodě Mr Aesthetics / Shutterstock.com

Pokud jste v posledních dnech kupovali lesní med věnujte pozornost našemu článku. Obchody stahují toto tekuté zlato v obchodech, ve kterém byly zjištěny zbytky antibiotik. Řetězce varují také před sýry s plísní nebo dětským nafukovacím kruhem z Decathlonu.

Přečtěte si také

Češi jsou konzervy, ale fandí udržitelnosti. Jaké preference mají pro praní a úklid?
Češi jsou konzervy, ale fandí udržitelnosti. Jaké preference mají pro praní a úklid?

Albert, Billa, Globus i Makro stahují lesní med

Hned několik řetězců vydalo tento týden varování před konzumací oblíbeného lesního medu. „Dovolujeme si vás informovat, že společnost Makro Cash & Carry ČR s.r.o. na žádost společnosti MEDOKOMERC s.r.o. přistoupila z preventivních důvodů ke stažení níže uvedených výrobků z trhu. Vzorek medu bohužel nevyhověl při laboratorní kontrole legislativním požadavkům. Ve vzorku medu byly zjištěny rezidua inhibičních látek – zbytky antibiotik ciprofloxacin. Výrobek není zdravotně nebezpečný, ale není vhodný ke konzumaci,“ píše se v tiskovém prohlášení velkoobchodního řetězce Makro.

Stejné oznámení v pátek vydali také řetězce Albert, Billa i Globus. Stažení se týká tří šarží níže uvedeného výrobku.

MEDOKOMERC MED LESNÍ 500g EAN 8594003430718 s šarží:

  • 04042025,
  • 21032025,
  • 15052025.

Pokud jste některou z uvedených šarží výrobku zakoupili a máte jej k dispozici, prosíme vás, abyste jej nekonzumovali a vrátili jej prodejci.

Informace o stažení výrobku med květový lesní BILLA

Tesco stahuje sýry s plísní

Řetězec Tesco vydal varování před některými druhy sýrů a na základě informace od SZPI okamžitě stáhl z prodeje ve všech svých obchodních jednotkách v ČR níže uvedené závadné výrobky. Vzhledem k tomu, že některé výrobní šarže níže uvedených výrobků, které jste mohli zakoupit v prodejnách společnosti Tesco Stores ČR a.s., nesplnily požadavky na zdravotní nezávadnost potravin (možný výskyt plísně), je možné tyto výrobky vrátit na oddělení informací.

Na základě řádně uplatněné reklamace vám bude ihned vrácena kupní cena výrobku. Konkrétně se jedná o výrobky:

  • GRAN CASTELLI 125 g, minimální trvanlivost do: 12. 8. 2023, minimální trvanlivost do: 19. 9. 2023, EAN 8001868995974
  • PARMIGIANO REGGIANO 125 g, minimální trvanlivost do: 10. 8. 2023, EAN 5051007106047
  • GRANA PADANO 200 g, minimální trvanlivost do: 24. 9. 2023, EAN 5051007106023

Tesco

Decathlon stahuje dětský nafukovací kruh

Bezpečnost svých zákazníků je pro společnost Decathlon hlavní prioritou, a proto se v rámci procesu kontroly kvality a bezpečnosti rozhodli stáhnout z prodeje níže uvedený výrobek:

  • Nabaiji Dětský nafukovací kruh s hamakou 8752138 / 8752140 / 8752139

„Žádáme vás, abyste výrobek přestali používat a řídili se níže uvedenými instrukcemi. Pokud jste si zakoupili výrobek Dětský nafukovací kruh s hamakou v období od 1. 2. 2023 do 23. 6. 2023, týká se vás toto upozornění,“ píše se v tiskové zprávě Decathlon.

Decathlon

Proč se výrobek stahuje z prodeje?

Během procesu kontroly kvality a bezpečnosti pracovníci týmu Nabaiji identifikovali potencionální riziko převrácení uživatele nafukovacího kruhu. V případě převrácení hrozí nebezpečí utonutí, protože dítě je ke kruhu připoutáno a jeho hlava by mohla zůstat pod vodou bez možnosti navrácení se do správné polohy. Přestože se nafukovací kruh musí používat pod dohledem rodičů, nechce prodejce podstupovat žádné riziko týkající se bezpečnosti nejmenších uživatelů, a proto se rozhodli výrobek preventivně stáhnout z prodeje.

Žádáme vás, abyste výrobek odevzdali v nejbližší prodejně Decathlon, kde vám za něj budou vráceny peníze.

Zdroj: iTesco.cz, Makro.cz, Decathlon.cz