8 tipů, kam doma schovat peníze a drobné cennosti bez trezoru

Kdo chce nechat přijít o peníze, měl by jim najít skrýš

Při odjezdu na dovolenou už jsme většinou myšlenkami částečně u moře. Zároveň si ale také představujeme nejrůznější katastrofické scénáře s bytem nebo domem v naší nepřítomnosti. Návštěva zloděje určitě patří k hlavním nepříjemným situacím. Co tedy dělat, abychom zabránili lidem s nekalými úmysly najít naše cennosti a peníze ve chvíli, kdy už se dostali k nám domů? Pojďme se podívat na 8 jednoduchých tipů.

Přečtěte si také

Obchodníci zvažují, že své obchody otevřou i přes zákaz vlády
Obchodníci zvažují, že své obchody otevřou i přes zákaz vlády

1. Buďte chytřejší než zloděj

„Dáme peníze do sáčku v záchodové nádržce, tam se nikdy zloděj nepodívá,” je bohužel velmi častý a špatný nápad. Ve skutečnosti patří záchodová nádržka k prvním místům, kam neřád ve vašem domě zamíří. To stejné platí o krabicích zasunutých pod skříně, stupačkách nebo snadno dosažitelných místech pod kobercem a kuchyňskou linkou. Na moderní zloděje budete muset vyzrát lepšími triky.

2. Myslete chladně

Peníze a cennosti zabalte do alobalu stejně jako nějaké zbytky potravin. To stejné proveďte u dalších produktů v ledničce. Zloděje přestane rozbalování uzenin a pomazánek velmi rychle bavit. Dávat věci do ledničky může znít jako praštěný nápad, ale funguje. Věřte, že nebudete první ani poslední, kteří to tak udělají. Jen pozor na vlhkost a možné poškození cenností.

3. Nostalgie k nezaplacení

Vložte bankovky nebo šperky do tenké obálky a přilepte ji na zadní stranu vašich starých fotografií. Zloději většinou nebývají sentimentální typy a fotky na stěně je nezajímají.

4. Nechte peníze růst

Baví vás zahradničení? Tak jste možná už našly ten nejvhodnější plácek nebo květináč, kam schránku s penězi a cennostmi uložit. Zkuste především místo, kam se nedokáže dostat ani sousedovic pes. Třeba skleník se zeleninou. Vaši sousedé ale zároveň poskytují další úroveň ochrany. Když totiž vědí, že jste právě na dovolené, tak postava šmejdící na zahradě určitě upoutá jejich pozornost. U tohoto tipu si dejte pozor na vlhkost, schránka musí být vodotěsná.

Schovat peníze do lednice zní bláznivě, ale zloděj nemá na průzkum potravin čas

5. Nechte vlka nažrat

Zloději většinou nemají na svoje řádění příliš mnoho času a budou vděční, když rychle najdou to, pro co do vašeho domu přišli. Nastražte tedy menší obnos a pár bezcenných šperků na dobře viditelné místo. Neřád bude mít pocit, že se rychle a snadno obohatil, zatímco vy nepřijdete o nic opravdu důležitého.

6. Kulturní úschovna

Pokud máte doma rozsáhlou knihovnu nebo sbírku DVD filmů, tak uschovejte cennosti v jejích útrobách. Samy o sobě mají knihy či nosiče malou cenu a prohrabovat se každým kouskem zabere zloději příliš mnoho času.

Kam schovat peníze?  Nejlépe balení vložek nebo krabičku na tampony

7. Kam se žádný chlap nepodívá

Ženy bývají obviňovány z toho, že tráví příliš mnoho času v koupelně. Zloděj si zřejmě u vás doma vanu nenapustí, ale nějakou chvilku potenciálním koupelnovým skrýším bude věnovat. Pak je dobré vybrat místo, které je pro muže (pravděpodobnější pohlaví pro zloděje) prakticky neviditelné. Nejlépe balení vložek nebo krabičku na tampony.

8. Zkuste radši banku

Pokud máte doma příliš mnoho hotovosti, pak rozhodněte popřemýšlejte o jejím (alespoň přechodném) uložení v bance. To stejné platí ale i o špercích nebo cenných papírech. Ne každá banka nebo pobočka nabízí bezpečnostní schránky. Informujte se tedy dopředu, jaké možnosti uložení máte. I sebelepší schovku doma může zloděj prokouknout, dostat se do bankovního sejfu už bývá horší. Kromě toho zde budou vaše cennosti i pojištěné.

A nezapomeňte. Jakmile jednou něco schováte, je dobrá si opravdu dobře zapamatovat, kam jste to dali. Taky by se vám totiž mohlo stát, že věc během úklidu omylem vyhodíte.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz