Hubnutí tancem? Je to hračka, víme, koho sledovat na YouTube

Tanec hravě nahradí cvičení i kardio zároveň. Canva

Hubnutí jde při tanci samo – stačí se přesvědčit a pravidelně si pořádně zatancovat. Získáte nejen slušnou dávku endorfinů, ale zbavíte se i nadbytečných kil. Které druhy tance si můžete užít a kdo vás je naučí?

Přečtěte si také

Pozor na zkažené kuřecí maso, nehrozí jen nevolnost, ale také vážné zdravotní komplikace
Pozor na zkažené kuřecí maso, nehrozí jen nevolnost, ale také vážné zdravotní komplikace

Proč právě tanec podporuje hubnutí?

S tancem zhubnete díky zvýšení tepové frekvence, při které spalujete své tukové zásoby. Na rozdíl od jiných sportů a pohybových aktivit nejde o nadměrnou zátěž, a přesně proto se dostanete do té pravé tepovky.

Tanec je tedy nejen pohybem, ale i radostí – můžete si zatancovat jen tak pro úsměv na rtech, a přitom uděláte něco skvělého pro své tělo. Zní to dobře? Tak si pojďte zatancovat!

Formování celého těla? Zkuste latinu!

Latina nabízí pestrý výběr různých druhů tanců, skvěle vypadá a je vhodná pro jednotlivce i páry. Rozhýbete boky, užijete si rytmus a uděláte něco pro svou kondici.

Koho si pustit na YouTube? I když jsou studia zavřená, můžete si užít zábavnou lekci pohodlně a doma: najděte si třeba Tančírnu online od Boldi dance nebo si zatancujte úžasnou festivalovou sambu s Veronikou Lálovou. Vždy si můžete vybrat, zda si užijete pohyb při lekci pro začátečníky, nebo zda dáte přednost lekci náročnější – tedy pro pokročilé.

Uvolněte se s orientálním tancem

Orientální tanec je skvělý na vypracování hezkého břicha – které může být krásné a ženské i bez viditelných svalů. Orientální tanec vás naučí ladnosti. Pohyb může být pomalejší, stejně tak i hubnutí, na druhou stranu jde o dokonalou meditaci, při které si odpočinete.

Pokud si své vlohy pro ladnost pohybu chcete ověřit, vsaďte na Kathreen Derouet, která má na svém kanálu bohatý seznam inspirativních lekcí a videí.

Výhoda tance? Potřebujete jen hudbu a vlastní nadšení. Canva

Chybí vám fitko? Zkuste fitdance

Jak si zpevnit postavu a spalovat tuky, aniž byste museli trávit hodiny kardio cvičením a posilovnou? Možná je pro vás to pravé řešení fitdance. Ten totiž kombinuje prvky cviků s tancem do rytmu hudby. Skvěle se unavíte, a ještě lépe doplníte hormony štěstí.

Slušný výběr hudebních pecek a opravdu energických lekcí nabízí Fitdance. A kvalita? Podívejte se na počty zhlédnutí, které hovoří za vše. Tohle vás perfektně vyšťaví... nebo snad nakopne?

Hravý, moderní, zábavný dancehall

Máte raději alternativnější rytmy? A co třeba dancehall? Tento styl vychází z reggae. Surový rytmus vás prostě bude bavit – obzvláště, když zapojíte celé tělo a roztančíte svůj svět. Stačí si poslechnout některé hity a uvidíte, že vás tóny dancehallu nenechají chladnými.

Pusťte si třeba nenáročné tutorialy od Chop Daily nebo zkuste dynamické lekce od Hip Shake fitness. Bavte se!

Chcete se hýbat? Tancujte!

Preferujete tuzemské lektory a trápí vás, že nemůžete dojít na lekci osobně? Navštivte web svého oblíbeného či místního tanečního centra, většina z nich nabízí placené online lekce, někteří dokonce vytvořili celé kurzy – tak kdo říká, že se doma tančit nenaučíte? Zapojte třeba blízké a užijte si zábavu plnou dobré hudby a nadšení!

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz