5 nealko drinků: Jak připravit Virgin Mojito nebo Hugo Spritz bez kapky alkoholu?

Příprava drinku na baru v nočním klubu santypan / Shutterstock.com

Suchý únor je v plném proudu. Čím si ho zpříjemnit? Kromě nealko piva můžete vyzkoušet i míchané drinky bez kapky alkoholu. Víme, jak připravit virgin mojito nebo virgin coladu, a také poradíme, kde nakoupit nealkoholické víno, gin či aperol.

Přečtěte si také

Slzovka k pláči není! Chutné a zdraví prospěšné bezlepkové "kroupy" prospějí pleti i trávení
 Slzovka k pláči není! Chutné a zdraví prospěšné bezlepkové "kroupy" prospějí pleti i trávení

Virgin Mojito

Jedním z nejjednodušších koktejlů, ve kterých alkohol nechybí, je Virgin Mojito. Kombinuje výraznou chuť limetky a máty s hnědým cukrem, a tak se skvělé hodí i na zimní měsíce. Navíc je hotové za pár minut.

Suroviny (na 2 porce):

Postup: Limetku důkladně omyjeme a nakrájíme na menší kousky, které vložíme do vysoké servírovací sklenice. Přisypeme cukr a mátu a opatrně podrtíme, aby lístky máty zůstaly vcelku. Pak přidáme led, limetkovou šťávu a sodovku a pečlivě promícháme dlouhou lžičkou. Nakonec ozdobíme mátou.

Nezapomeňte na třtinový cukr v akci

Virgin Colada

Pokud máte rádi sladší a hutnější nealko koktejly, bude vám chutnat spíše Virgin Colada. Ta se neobejde bez exotického kokosu a ananasu. Další důležitou přísadou je smetana, případně šlehačka.

Suroviny (na 2 porce)

Postup: Do skleničky na long drinky dejte kostky ledu a ostatní ingredience několikrát promíchejte v shakeru (případně rozmixujte). Nalijte do skleniček a ozdobte plátkem ananasu, případně pomerančem nebo mátou.

  • Tip: Pokud si chcete dát na servírování obzvlášť záležet, použijte místo skleniček vydlabané kokosové ořechy.
Sklenice s daiquiri a kolem limetky a jahody Pixel-Shot / Shutterstock.com

Virgin Strawberry Daiquiri

Milovníci jahod si jistě oblíbí nealkoholické Daiquiri. Nejlépe vypadá v koktejlových sklenicích s efektním cukrovým okrajem, který vytvoříte velmi snadno. Stačí vychlazenou sklenici ponořit po obvodu do limetkové šťávy a následně do krupicového cukru. Ozdobené sklenice pak opět vraťte do lednice.

Suroviny (na 2 porce)

Postup: Jahody i limetku pečlivě očistěte a omyjte. Limetku pak nakrájejte na plátky. Led s jahodami dejte do mixéru, přidejte limetkový cukr a rozmixujte. Nakonec přelijte do skleniček a jako ozdobu použijte lístky máty.

Dvě sklenice s koktejlem a kolem pomeranče Africa Studio / Shutterstock.com

Safe Sex on the Beach

Toto je jen jeden z mnoha názvů oblíbeného drinku v nealkoholické variantě. Jak ho připravit? Stačí vyměnit broskvový likér za džus a místo vodky případně použít sodu, ale není to nutné.

Suroviny (na 2 porce):

  • 9 cl brusinkového džusu
  • 9 cl pomerančového džusu
  • 6 cl broskvového nektaru
  • koktejlové třešně na ozdobu
  • led

Postup: Do sklenice dejte několik kostek ledu a zalijte je brusinkovým a pomerančovým džusem i broskvovým nektarem. Vše důkladně promíchejte barovou lžičkou. Nakonec ozdobte koktejlovou třešní.

Dvě sklenice s limetkou a brčkem KarepaStock / Shutterstock.com

Nealko Hugo Spritz

Suroviny (na 2 porce):

Postup: Do sklenice na červené víno dejte led a přilijte neakoholický sekt. Nakonec přidejte sodovku a lehce promíchejte. Jako ozdoba nejlépe poslouží limetka a máta.

Kam pro nealko víno, sekt nebo gin?

Nealko vína dnes koupíte v online vinotékách i dalších internetových obchodech specializovaných na alkohol. Z řetězců má zatím širší nabídku pouze Makro. A pozor, jde opravdu o plnohodnotné víno zbavené alkoholu, nikoliv šťávu z hroznů. A co se týká šumivých vín, běžně se prodává Bohemia Sekt bez alkoholu, ale pro dražší sekty musíte do e-shopů.

Nealkoholických variant oblíbených nápojů každopádně přibývá a se zajímavým počinem nedávno přišla i americká značka Ceder's. Její doménou jsou nápoje připomínající gin. Rozdíl ale spočívá v tom, že mají nulový obsah alkoholu a naprosté minimum kalorií.