Super zoo otevírá první samoobslužnou prodejnu, která má otevřeno 24/7

Prodejna Super zoo v Týně nad Vltavou Super zoo

První samoobslužná prodejna s chovatelskými potřebami otevře své dveře zákazníkům v Týně nad Vltavou již v prosinci tohoto roku. Prodejna Super zoo, která bude fungovat bez prodavačů, bude mít navíc otevřeno nonstop, takže krmivo a další potřeby pro vaše miláčky nakoupíte bez ohledu na otevírací dobu. Super zoo také plánuje otevřít samoobslužné prodejny s otevírací dobou 24/7 i v dalších městech.

Přečtěte si také

Zdravý oběd do krabičky zvládne každý. Jak připravit vyvážené jídlo do práce?
Zdravý oběd do krabičky zvládne každý. Jak připravit vyvážené jídlo do práce?

První prodejna svého druhu v Evropě

Super zoo se stává lídrem na poli inovací v oblasti prodeje chovatelských potřeb. V Týně nad Vltavou otevře již v prosinci 2022 unikátní koncept samoobslužné prodejny, která bude navíc fungovat v režimu 24/7. Krmivo a další vybavení pro své mazlíčky si tak v klidu nakoupíte bez ohledu na otevírací dobu.

Prodejna bude navíc zcela samoobslužná, takže se zde nesetkáte s jediným prodavačem. Podle zástupců Super zoo vyrostou v budoucnu podobné prodejny po celé České republice.

Prodejna Super zoo na pražském Zličíně Super zoo

Vše pro své zákazníky

„Snažíme se vytvořit našim zákazníkům z nakupování zážitek, proto se v Super zoo vedle inovace sortimentu zaměřujeme také na oblast digitalizace a inovace služeb pro zákazníka. Jednoznačně tak udáváme trend v oblasti chovatelských potřeb,“ říká Dušan Plaček, majitel a zakladatel skupiny Plaček, do které Super zoo patří.

Jeho slova potvrzuje i dlouhý seznam inovativních služeb, které již Super zoo nabízí. Vedle věrnostního programu a bezobalového prodeje granulí s názvem „nasyptesi“ je to i in-store veterinární péče, grooming salony, rozvoz nákupů domů či prodej prostřednictvím služby Click&Collect.

Udělejte svým mazlíčkům radost

Automatické prodejny provozuje i COOP

Samoobslužné prodejny s otevírací dobou 24 hodin, 7 dní v týdnu už přitom v Česku provozuje síť maloobchodních prodejen COOP. Unikátní koncept se otevřel již počátkem tohoto roku ve Strakonicích, následovala prodejna v Českém Krumlově a v říjnu se dočkali i zákazníci konzumu v Ústí nad Orlicí.

Automatické obchody, které fungují na bázi bankovní identity, již vyzkoušely tisíce zákazníků a tržby firmy po zavedení novinky vzrostly dle statistik o 10 %. „Pro zákazníky představuje obrovskou výhodu si kdykoliv jednoduše zaběhnout pro nějakou zapomenutou položku. Samozřejmě se velmi často v nočním režimu prodává také alkohol, sladkosti a další pochutiny. Výjimkou však nejsou ani velké nákupy za tisíce korun. Zvýšený provoz pozorujeme o víkendech a státních svátcích. Díky našemu konceptu se zákazníci nemusí přizpůsobovat obchodu, ale obchod se přizpůsobuje jim,“ vysvětluje ředitel rozvoje a marketingu sítě COOP Lukáš Němčík.

Prodejna budoucnosti Alza.cz v Praze na Můstku iDNES.cz

Prodejny budoucnosti má i Alza

Prodejnu budoucnosti, v níž zákazníky k nákupu i vyzvednutí zboží navede umělá inteligence, otevřel počátkem roku 2018 na pražské Floře a následně i Můstku i lídr na poli internetového prodeje Alza.cz. Objednat je zde možné nabíječky, powerbanky, mobilní telefony, parfémy, ale i základní hygienické potřeby, které si můžete vyzvednout třeba ve 2 ráno. Jednoduše si zboží vyberete a okamžitě vyzvednete, 365 dnů v roce, 7 dní v týdnu, 24 hodin denně.

Vývoj a realizace projektu, který vznikl přímo pod rukama expertů z Alzy, trvala rok. Prodejna je zásobována pravidelně dvakrát denně, aby naplnila všechny potřeby svých zákazníků.

Sháníte dárek? Vsaďte na originální elektroniku

Provoz 24/7 ukončil před lety hypermarket Tesco

Obchody s nonstop otevírací dobou provozoval v Česku i britský řetězec hypermarketů Tesco. Nakoupit potraviny nebo i oblečení privátních značek F&F a Cherokee jste tak mohli třeba ve 2 ráno. Od nonstop provozu však muselo Tesco upustit už v roce 2015, a to v důsledku nízkého zájmu o noční nakupování ze strany zákazníků.

V České republice se omezení dotklo bezmála 20 hypermarketů. „Otevírací dobu jednotlivých obchodů vždy přizpůsobujeme potřebám našich zákazníků v daném regionu. Od listopadu došlo k úpravě provozní doby vybraných obchodů v rámci střední Evropy. Nově bude vymezena od 6:00 do 24:00,“ vysvětlil tehdy pro E15.cz tehdejší mluvčí řetězce Václav Koukolíček.