Jak oloupat, nakrájet a vypěstovat mango z pecky?

Plody manga s listy v košíku Piyaset / Shutterstock.com

Víte, jakému ovoci se také pro oranžovou barvu jeho dužiny a neopakovatelnou sladkou chuť říká „tropická broskev“? Už jen jeho název v mnohých z nás skutečně vyvolává pocit exotiky. Je to mango – plod, který roste v tropických oblastech, převážně těch asijských, na stromě jménem mangovník. V obchodech i na trzích je v České republice naprosto běžně dostupné. Problém ale často bývá s jeho zralostí. Není totiž nic horšího než si oloupat tvrdé, nazelenalé a nakyslé mango a doufat, že si pochutnáte. Víte, jak poznat to skutečně zralé? Jak ho uchovávat a že jeho pecku nemusíte hned vyhazovat?

Přečtěte si také

Studená melounová polévka s jahodami a bílým vínem
Studená melounová polévka s jahodami a bílým vínem

Co mango, to jiná velikost

Na světe je známo zhruba 1000 druhů manga, což nebývá u ovoce tak úplně běžné. Všechny plody mangovníku mají oválný tvar, ale liší se barvou, chutí, vůní, váhou i velikostí. Ty nejmenší mají okolo 5 centimetrů, a naopak ty největší mohou být až pětinásobně takové a mohou vážit i jeden kilogram.

Vzhledem k tomu, že zralé plody jsou velmi náchylné k poškození, protože jsou měkké a plné šťávy, pro transport se sklízejí manga ještě nezralá a zelená. Abyste si ale na mangu pochutnali, je nutné koupit to s označením ready to eat, případně to nezralé nechat v domácích podmínkách plně „dojít“.

Nezmeškejte mango v akci

Kupte se slevou Mango.

Porovnat slevy

Čich vám napoví

Zralé mango vás přiláká omamnou nasládlou vůní. Pokud v obchodě nic necítíte, musíte po příchodu domů nechat plod ještě dozrát. Ideální podmínky, které ale v českých domácnostech mnohdy není snadné dosáhnout, jsou pro dozrání manga 25–30 °C, proto je někdy nezbytné pomoci si malými zlepšováky:

1. Zabalte mango do papírového pytlíku nebo novin

Zelené, tvrdé mango zabalte po příchodu z obchodu do papírového pytlíku a počkejte 2–3 dny. Během této doby by měl plod dozrát a změknout.

Mango (stejně jako jiné ovoce) uvolňuje plyn ethylen, který se v pytlíku hromadí a urychluje tak zrání. Pytlík ale úplně nezavírejte, aby mango mohlo „dýchat“ a neutvořila se na něm kvůli přílišné vlhkosti plíseň.

Žena čichá k mangu v supermarketu Andriiii / Shutterstock.com

2. Mango dejte do nádoby s rýží

Tento trik s rýží je původem z Indie, odkud možná mango pochází (jeho původ není totiž přesně znám). Princip dozrávání je vlastně stejný, jako když plod zabalíte do papírového sáčku. Ethylen působí na mango, a to dozrává rychleji.

Tímto způsobem mango dozraje zhruba za dva dny. V létě to může být i rychleji, proto je dobré ovoce průběžně kontrolovat, aby nepřezrálo a nebylo z něj pyré.

3. Banán či jablko vše urychlí

Pokud potřebujete mít mango zralé do druhého dne, doporučuje se použít opět metodu s papírovým pytlíkem, jen do něj k mangu ještě přidat banán či jablko. Ty totiž také uvolňují ethylen a proces zrání tak urychlí.

Mango do lednice nepatří

Mangu se nejlépe daří při vyšších teplotách, při kterých velmi rychle dozraje. Pro uchovávání zralých plodů, ale i těch určených k pozdějšímu dozrání, je potřeba mangu zajistit teplotu okolo 15 °C. Naopak teploty velmi nízké, pod 13 °C, plody poškodí. Pokud je mango takto nízkým teplotám vystaveno dlouho, je velmi pravděpodobné, že nikdy nedosáhne plné zralosti. Proto rozhodně mango nikdy nenechávejte v lednici.

Pokud chcete mango konzumovat studené, do lednice ho samozřejmě dát můžete, ale jen na malou chvíli.

A co když mango nesníte celé? Pak ho raději nakrájejte na kousky a dejte do mrazáku. Tak si z něj můžete příště připravit skvělý sorbet nebo smoothie.

Ruce krájí mango pong1810 / Shutterstock.com

Jak nakrájet a oloupat mango?

U zralého manga si vystačíte s obyčejnou polévkovou lžící. Stačí mango rozkrojit na půl a lžící po obvodu slupky mango vyloupnout. Pokud je plod nezralý, pak musí přijít na řadu ostrý nožík.

Při krájení si můžete vzít na pomoc speciální kráječ na mango, který koupíte třeba v obchodech Tescoma. Ale mango můžete také překrojit na půl a pomocí ostrého nožíku ho rozkrájet příčně a podélně, pak stačí mango promáčknout a po převrácení vám z manga vznikne „ježek“, kterého pak nožem seříznete.

Když chcete mít mango stále po ruce

Pecku zasaďte a vypěstujte si pěknou pokojovku

Mangovník sice mezi běžné pokojovky, které můžete koupit v obchodě, nepatří, ale pokud tomu dáte trochu času, můžete si ho vypěstovat doma z pecky.

Ruka drží zakořeněnou pecku manga s listem 21 Phukao / Shutterstock.com

Postup, jak si doma vypěstovat z pecky rostlinku manga

  1. pecku od manga je nutné dobře zbavit zbytků dužiny (ideálně kartáčkem nebo houbičkou na nádobí pod tekoucí vodou)
  2. pecku pak dejte na pár hodin do vody a nechte nabobtnat
  3. díky tomu půjde svrchní tuhý obal dobře rozlousknout (například ostrým malým nožíkem) a z něj pak vyndáte jádro, které nesmíte poškodit, protože by nevyklíčilo
  4. semínko obalte vlhkým ubrouskem nebo vatou a dejte do igelitového sáčku a nechte několik dní, aby vyklíčilo
  5. malou rostlinku pak můžete rovnou zasadit do kokosového substrátu do vyššího květináče nebo pěstovat ve vodě jako hydroponii
  6. substrát udržujte vlhký, ale ne přemokřený, aby kořeny neuhnily
  7. mangovník má rád světlo a teplo (okolo 25 °C, proto je dobré květináč nechat v blízkosti topení)