Očkovací místo v nákupním centru Chodov hlásí enormní zájem. Ve frontě si postojíte přes 2 hodiny

Očkovací místo v nákupním centru Chodov hlásí enormní zájem. Přijďte jindy, vzkazují lidem Novinky.cz

Zájem o očkování bez předchozí registrace proti covidu-19 v nákupním centru na Chodově a na hlavním nádraží v Praze se den ode dne zvyšuje. V pondělí, kdy byla centra otevřena poprvé, naočkovali zdravotníci přes 600 lidí, v úterý zhruba osm stovek a ve středu očekávají zástupci centra ještě vyšší počet. V dopoledních hodinách stála před očkovacím místem v nákupním středisku Chodov fronta, ve které zájemci o vakcínu čekali i více než 2 hodiny.

Přečtěte si také

Velkoobchod stahuje hned dva nebezpečné výrobky: Maso s olovem a grilovací klobásky s úlomky kovu
Velkoobchod stahuje hned dva nebezpečné výrobky: Maso s olovem a grilovací klobásky s úlomky kovu

Čím se očkuje na Chodově a na hlavním nádraží?

To, co se z počátku zdálo jako vtip, se Ministerstvu zdravotnictví zřejmě podařilo s velkým úspěchem. Na dvě nová očkovací místa v nákupním centru Chodov a na hlavním nádraží v Praze, kde není potřeba registrovat se předem, lákali ve své kampani zástupci vlády také soutěží o mobilní telefony, tenisky nebo poukázky na počítačové hry.

  • V nákupním centru se očkuje vakcínou Pfizer/BioNTech, u které je potřeba po 21 dnech aplikace druhé dávky. Otevřeno je každý den, v pracovní dny od 10:00 do 20:00, o víkendu jen do 19:00.
  • Na nádraží zdravotníci očkují vakcínou Johnson & Johnson, u které pro navození imunity stačí jen jedna dávka. Otevřeno zde mají denně od 12:00 do 19:00.

Podle slov premiéra Andreje Babiše je v plánu otevřít podobná místa také v dalších obchodních centrech v Praze a Brně.

Dnes dopoledne na své facebookové stránky umístil Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM), který centrum na Chodově zřizuje, prosbu, aby lidé svou návštěvu očkování dnes raději omezili a využili jiný den v týdnu. Podle jeho slov si ve frontě lidé dnes postojí více než 2 hodiny.

Podle slov tiskové mluvčí Fakultní nemocnice Bulovka Evy Libigerové je dlouhá fronta také před očkovacím centrem na hlavním nádraží. Zde si podle mluvčí postojíte zhruba 45 minut.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz