Nejlepší likér bez mléka a vajec si připravíte doma z pudinku. A dokonce i ve virgin verzi

Nejlepší likér bez mléka a vajec si připravíte doma z pudinku. A dokonce i ve virgin verzi Pixabay

Milujete tu vůni likéru, která dokresluje kouzlo Vánoc, ale klasický vaječňák vás kvůli mléku či vejcím neláká, nebo jej dokonce ani nemůžete? Máme pro vás řešení – nejlepší likér bez mléka a vajec, a klidně i bez alkoholu. Pochutnáte si snad ještě více než na klasickém a rozhodně vás nebude tížit žaludek.

Přečtěte si také

Jak se v zimě starat o pokojovky: přesuňte je k oknu a otírejte listy
Jak se v zimě starat o pokojovky: přesuňte je k oknu a otírejte listy

Pudink jako nezbytný základ

Nejjednodušší likér, který si dokážete představit – bez starostí a s nepasterovaným vaječným žloutkem. Navíc jej lze ochutit na více variant, a získat tak hned tři různé druhy likéru. Můžeme vás ujistit, že jiný už ani nebudete chtít.

Na tři druhy likéru budete potřebovat:

  • 1,5 l ovesného (mandlového, rýžového) mléka
  • 1,5 pytlíku vanilkového pudinku
  • 1 plechovku kokosu
  • 500 ml mandlového mléka
  • 300 g cukru
  • 100 g alsanu (alternativa másla; pokud ale můžete máslo, klidně jej použijte)
  • 100 g hořké čokolády
  • pro dospělé: 1 bílý rum bez příchuti a 1 s kokosovou příchutí

Postup: V nepřilnavém hrnci si svařte cukr do karamelu, přidejte k němu 100 g alsanu (či másla) a míchejte, dokud se směs nepromísí. Poté přidejte vámi zvolené mléko a provařte. Mezitím si rozmíchejte pudink se zbytkem mléka, zavařte jej, a základ všech likérů je hotov! A co dál?

Sladký karamel je základem výtečných likérů, které si zamilujete Pixabay

3 druhy likéru

Do tří nádob rozdělte pudinkový základ – každá totiž bude obsahovat likér s vlastní příchutí.

Amareto likér

Do jedné nádoby s likérem přidejte 250 ml mandlového mléka (nic víc, pokud chcete virgin variantu). Nechejte důkladně vychladnout a polovinu z této směsi odlijte do uzavíratelné nádoby. Uchovejte v lednici po dobu 5 dní.

Varianta pro dospělé:

Do zbytku směsi přidejte ještě 1 malé espresso (případně přes plátýnko scezeného turka) a 250 ml bílého rumu bez příchuti. Důkladně promíchejte a nechejte vychladnout. Poté přelijte do nádoby a uchovejte v chladu.

Na likéry přijde vhod rum v akci

Čokoládový likér

Do horkého pudinku vložte tabulku hořké čokolády a nechejte rozpustit. Po 3 minutách důkladně prošlehejte a přidejte 250 ml mandlového mléka. Polovinu směsi pak nechejte důkladně vychladit a přelijte do nádoby. Uchovejte v lednici opět cca 5 dní.

Varianta pro dospělé:

Vezměte si druhou polovinu likéru, který jste si teď připravili, a přidejte k němu taktéž již dříve zmíněný bílý rum bez příchuti

Kokosový likér

Do poslední nádoby přidejte 300 ml kokosového mléka (zvolte třeba značku Aroy D, vítěze našeho testu) a důkladně prošlehejte. U virgin varianty máte opět hotovo. Polovinu vychlazené směsi nalijte do uzavíratelné nádoby a v lednici uchovejte po dobu 5 dní.

Varianta pro dospělé:

Do směsi přilijte 250 ml kokosového, bílého rumu Božkov. Důkladně promíchejte a vychlazený likér můžete uchovat v lednici.

Alkoholický likér s kokosovou příchutí nadchne jistě každého milovníka exotiky Pixabay

Příprava těchto likérů je opravdu velice snadná a velmi variabilní – vymyslet si tak můžete i vlastní varianty za pomocí dalších surovin, které máte rádi. Nezapomeňte však jednotlivé příchutě důkladně označit, aby se vám nepopletly.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz