Řetězce zahájily prodej vánočních stromků. Další dodávky jedlí z ciziny možná zbrzdí koronavirus

Velké řetězce dnes zahajují prodej vánočních stromků, objednávky přijímají i on-line Canva

Hobby markety dnes odstartovaly prodej vánočních stromků. Lidé si pro ně mohou přijít do prodejen nebo si je objednat na internetu s vyzvednutím v obchodě, ale i s doručením domů. Kde se dá koupit vánoční stromek a jaké jsou ceny v hobby marketech, jsme sepsali v našem článku.

Přečtěte si také

Jak vyrobit domácí termix, tvaroháček nebo čokoládovou pěnu, po kterých se budou děti olizovat
Jak vyrobit domácí termix, tvaroháček nebo čokoládovou pěnu, po kterých se budou děti olizovat

V Hornbachu se prodávají nejvíce dánské jedle

Už od pátku si můžete v hobby marketech Hornbach koupit vánoční stromy. Řetězec je nabízí ve velikostech od 110 do 450 centimetrů. Největší zájem mají zákazníci Hornbachu o dánské jedle Nordmann Gold. Pod tímto označením zaručuje hobby market kvalitu, která zahrnuje pravidelný tvar, bohaté jehličí, jež tolik nepíchá, a také odolnost vůči teplotním změnám, proto vydrží dlouho a v místnosti skoro neopadávají. Dánská jedle ve velikosti 130 až 170 centimetrů se zde prodává za cenu 539 Kč. V rámci koronavirových opatření si ji lidé mohou objednat i na webu Hornbachu, s odběrem v prodejně nebo doručením na adresu.

Mountfield začal čerstvé kavkazské jedle z Dánska prodávat dnes

Mountfield je jedním z největších prodejců vánočních stromků a i letos nabídne svým zákazníkům kvalitní kavkazské jedle z dánských plantáží. Ve všech 57 prodejních centrech v České republice a 18 prodejnách na Slovensku si můžete od soboty koupit nejoblíbenější vánoční strom českých domácností. 

Mohu potvrdit, že na první dny máme zajištěno dostatečné množství stromků a děláme vše pro to, abychom zajistili dodávky až do Vánoc. Nedokážu ale předvídat, zda u dalších dodávek z Dánska nedojde ke zdržení, či dokonce přerušení vzhledem ke složité situaci v Evropě v důsledku pandemie, říká Michal Pobežal, generální ředitel společnosti Mountfield. Nejžádanější velikost kavkazské jedle, kterou zákazníci v prodejnách Mountfield nakupují, je podle něj od 150 do 200 centimetrů a řetězec ji prodává od 539 korun.

Jak je to s prodejem stromků na trzích? V pátek ministr Blatný potvrdil, že se smí prodávat vánoční zboží Canva

Do OBI si pro vánoční stromek dnes můžete zajít také

Prodej vánočních stromků zahájil dnes také řetězec OBI. V aktuálním letáku OBI najdete stromek velikosti M, což odpovídá výšce 150 až 175 centimetrů, za cenu 439 Kč.

Zájem o umělé vánoční stromky klesá, proto zlevňují

Jak je to s prodejem stromků na trzích? 

Podle vládních nařízení musí být většina prodejen, včetně trhů, zavřená. Prodejny zahrádkářských potřeb včetně osiva a sadby však mají výjimku. Včera ministr zdravotnictví Jan Blatný potvrdil, že se povoluje prodej vánočních stromků a kaprů. 

Vánoční stromy v číslech:

  • Češi ročně spotřebují až 1,3 milionu vánočních stromků. Z toho podíl jedlí je kolem 75 procent, stříbrného smrku 15 procent, klasického smrku a borovice asi deset procent.
  • Zhruba polovina prodejů jsou stromy z dovozu.
  • Zájem o koupi umělých vánočních stromků klesá. (zdroj: ČTK)
Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz