Hit tohoto léta: Mražené hroznové víno, které vás dokonale osvěží

Zamrazit můžete různě barevné hrozny Canva

Čím si osvěžit horké dny, když nechcete nebo nemůžete jíst kalorickou zmrzlinu? Zajímavým tipem je mražené hroznové víno. Ano, slyšíte dobře. Hrozny stačí omýt, zamrazit a ledové osvěžení je na světě. Připravili jsme pro vás 4 tipy, jak si tuto mraženou dobrotu vychutnat.

Přečtěte si také

Foie gras je kontroverzní pochoutkou! Proč (ne)ochutnat tuto delikatesu?
Foie gras je kontroverzní pochoutkou! Proč (ne)ochutnat tuto delikatesu?

Pozor na chemický postřik vína

Hroznové víno z běžné produkce se chemicky ošetřuje. Nejčastěji se k nám dováží z Itálie, Indie nebo JAR. Pokud si přejete mít hroznové víno 100% organické, musíte se poohlédnout po hroznech z ekologické produkce. Na mražení se hodí jak bílé, tak fialové hrozny.

Na mražení se hodí bio hrozny

4 tipy, jak si vychutnat mražené hrozny

1. Osvěžující vinný střik

Vinný střik je oblíbený letní nápoj zejména u dam. Víno se ředí vychlazenou sodovkou v poměru 1 : 1 a výsledkem je osvěžující alkoholický nápoj, u kterého se nemusíte bát, že by vás z něj druhý den bolela hlava. V tomto případě jednoduše nahraďte sodovku mraženým hroznovým vínem. Do sklenice nalijte 2 dl bílého nebo růžového vína a přidejte zhruba 10 kuliček mražených hroznů.

V létě vás zchladí růžové víno

2. Hroznová smoothie bowl

V horkých letních dnech, kdy je už od rána třicet stupňů, oceníte vychlazenou snídani. V mixéru rozmixujte 1 díl ovoce (jahody, mango, maliny, borůvky) se 2 díly jogurtu. Dejte směs do misky a ozdobte mraženým hroznovým vínem. Pro podíl sacharidů ve snídani přidejte 3 lžíce granoly.

Hrozny před mražením nezapomeňte umýt Lisa Fotios / Canva

3. Letní limonáda pro děti

I děti se v horkém létě rády osvěží. Do velkého džbánu udělejte oblíbenou domácí šťávu (bezová, malinová) a zalijte ji sodovkou. Přidejte pár kostek ledu, plátky citrónů a mražené hroznové víno. A limonáda je během pár minut hotová.

Místo domácí šťávy kupovanou

4. Mražené hroznové víno místo dezertu

Kdykoliv vás přepadne chuť na sladké, dejte si pár kuliček hroznového vína. Zchladí vás a určitě po něm nepřiberete. Ve 100 gramech hroznů (menší trs) se nachází jen 74 kcal. Hroznové víno si proto mohou dopřát i všichni ti, kteří žijí zdravě.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz