Ocet vyléčí akné i poševní mykózy, kde všude ještě pomůže?

Ocet je nenahraditelný pomocník v každé domácnosti.

Ocet patří nejlevnější produkty na trhu, které však využijete úplně všude! Přemýšlíte, a marně si lámete hlavu nad tím, cože se to s ním dá všechno dělat? Určitě čtěte pozorně. Dozvíte plno praktických informací a tipů, jak s octem naložit!

Přečtěte si také

Latte není rozhodně slabá kávička. Víte, kolik kofeinu denně zkonzumujete?
Latte není rozhodně slabá kávička. Víte, kolik kofeinu denně zkonzumujete?

Na co ocet pomáhá?

Úklid

  • vodní kámen
  • usazeniny
  • praní prádla

Kosmetika

  • údržba pleti
  • kvalita vlasů
  • poševní kvasinky

Kuchyně

  • saláty

Saláty

Úplně prvním a tím nejběžnějším využitím octu je kuchyně. Pro tvorbu salátů je naprosto ideální. Pokud patříte mezi kulinářské nadšence, ocet se vám hodí i pro umixování vlastní majonézy.

Salát bez octu? To by nešlo!

Pleť

Tady už se dostáváme k úplně jinému odvětví, a tím je kosmetika. Napadlo vás, že můžete ocet použít na svou pleť? Obvykle se k tomuto účelu používá jablečný ocet, protože má lepší vůni. Avšak po vlastní zkušenosti potvrzuji, že kvasný či lihový ocet funguje úplně stejně. Trpíte akné? Máte špinavou pokožku? Ocet to vyřeší za vás! Zkrátka si jen vezmete bavlněný nebo vatový tamponek a namočíte ho do octu. Tím si pak jemně otíráte svou tvář. Zejména na akné je pak během pár dní pryč! Kyselost napomáhá ke správnému Ph pokožky.

Vlasy

Podobně to funguje s vlasy. Jsou suché, roztřepené a bez života? Smíchejte polovinu vody a polovinu octa. Tím si pak opláchněte vlasy. Uvidíte, jak se vaše vlasy nádherně rozzáří! Pro ženy s jemnými a snadno se mastícími vlasy doporučuji oplachovat jen délku vlasů, nebo ještě lépe, pouze konečky. Opět za to může kyselost, která našim vlasům dělá dobře. Zjištění: Vlasy umyté octem mnohem déle schnou!

Poševní kvasinky

Ač se to zdá neuvěřitelné, a někteří zastánci tablet a průmyslově zpracovaných preparátů by byli proti, ocet pomáhá i s poševními kvasinkami! Namícháte si skleničku octu a vody. Octu použijeme méně, protože budeme zasahovat do citlivých partií. Pak nám stačí injekční stříkačka - bez jehly. Dá se koupit za pár korun v každé lékárně. Natáhneme octovou vodu a provedeme výplach intimních partií. Třeba i vícekrát. Za den až dva máte po problému. Víte proč to funguje? Protože poševní prostředí je přirozeně kyselé. Ač má také svou hodnotu Ph, octová voda vás zbaví nechtěných bakterií, které v kyselém prostředí nepřežijí - viz kvasinky. Tomuto jednoduchému triku se žádné tablety brané po dva týdny s nejistým účinkem (častokrát mi nepomohly) nevyrovnají.

Praní prádla

Další oblast, kde je ocet velice účinným pomocníkem, je praní prádla. V kombinaci s přírodním pracím prostředkem dosáhnete nejlepšího možného výsledku. Oblečení díky octu neztrácí svou barvu. Zejména u nově zakoupeného oblečení se hodí první vyprání v octu, protože se barva ustálí a nevymyje, jak tomu obvykle bývá. Rozdíl mezi prádlem praným bez octu a s ním je obrovský. S octem je prádlo svěžejší, mnohem intenzivněji voní a působí živě. Máte chuť si ho okamžitě obléct, cítit čerstvost.

Ocet si s vodním kamenem hravě poradí!

Vodní kámen

Máte příliš tvrdou vodu a často se vám všude usazuje vodní kámen? Očistě se sice nevyhnete, ale ocet, jakožto spolehlivý pomocník, vám usnadní práci. Ocet nalijete do rychlovarné konvice a necháte vyvařit. Záhy bude jako nová. Nezapomeňte však ještě jednou konvici vyvařit obyčejnou vodou! Jinak se odéru octu nezbavíte. Zaneřáděné kohoutky jednoduše otřete hadříkem namočeným v octu. Pokud je usazenina větší nebo silnější, nalijeme ocet do sáčku a ten omotáme okolo kohoutku na pár hodin.

Věděli jste, že…

Jablečný ocet smíchaný s velkým množstvím vody se pije jako džus? Každé ráno jedna menší sklenička. V poměru polévková lžíce octa na 300-400 ml vody. Pomáhá to pro udržování imunitního systému, zbavíte se škodlivin v těle a budete nabití energií.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz