Leden, čas na hubnutí? Vyzbrojte se chytrými pomocníky

Leden, čas na hubnutí? Vyzbrojte se chytrými pomocníky

Chcete se rychle a účinně zbavit nadbytečných vánočních kil? Upravit tělesnou hmotnost nemusí být tak těžké – vyzbrojte se pomocníky a našimi tipy. Pomoci mohou odlehčení stravy, krokoměr nebo pravidelný pohyb. Jak na to?

Přečtěte si také

Zázvorový čaj je skvělý pomocník, ale pozor na rizika
Zázvorový čaj je skvělý pomocník, ale pozor na rizika

Vyzkoušejte chytrou váhu

Novodobé chytré váhy už zdaleka neměří jen vaši tělesnou hmotnost. Díky inteligentní váze se dozvíte mnohem více – a může jít o ideální odrazový můstek. S tou pravou váhou okamžitě zjistíte také index BMI, množství tělesného tuku, podíl vody, hmotnosti svalů a kostí v těle. A jak začít? Můžete si evidovat své pokroky – ale nezapomeňte, že ne každému pravidelné vážení sedí. Někdy je jednodušší dát na intuici a nevážit se. A který typ jste vy?

Nechte se motivovat krokoměrem

Chcete zhubnout? Pomůže vám překvapivě obyčejná chůze. Motivovat vás mohou krokoměr nebo chytré hodinky, které počítají nachozené kroky a dokážou vás dokonce upozornit, že je čas na aktivitu. Pravidelná procházka navíc vyčistí hlavu, zbaví stresu a pomůže vám si odpočinout. Existují také sporttestery, které umí sledovat tep, denní aktivitu, spálené kalorie a mnoho dalšího. Nechte se motivovat chytře – je čas vyrazit ven!

A co takhle denní půsty?

Potřebujete rychle spálit tukové zásoby? Mohou vám pomoci půsty, jednoduchá metoda, která odlehčí vašemu zažívání. Kromě vyvážené stravy si určete během dne 10 hodin z celkových 24, ve kterých budete jíst. Zbylý čas se budete postit – ale neděste se, je zde zahrnut také spánek. (Příklad: Od 11 do 21 hodin jíte, ve zbylý čas se postíte.) Podle příznivců půstu má díky pauze tělo čas spálit energii z potravy a navíc sáhnout do vlastních tukových zásob. Někdo však preferuje spíše občasný celodenní půst – i ten vám po Novém roce může pomoci odlehčit a nastartovat metabolismus. Zvládnete to?

Je čas dát se do formy a využít můžete také řadu pomocníků

Tip: S chytrým náramkem Samsung Galaxy Fit budete mít dokonalý přehled o tepové frekvenci, počtu kroků i spálených kaloriích. Dokonce se dozvíte o kvalitě vašeho spánku, který je rovněž nesmírně důležitý pro celkovou kondici. Fit náramek najdete v aktuálním letáku Electro World jen za 1 490 Kč. Nabídka platí do 15. 1. Alternativou může být chytrý náramek Xiaomi Mi Band 4 za 1090 Kč opět v Electro Worldu, a to až do 5. 2.

Když pohyb, tak s pomocníkem

Vrháte se do pohybových aktivit a chcete brzy vidět výsledky? Usnadněte si formování postavy snů s L-karnitinem, spalovačem tuků. Látka, která je tělu vlastní, pomáhá spalovat tuky a přeměnit je na energii. Přípravek ve formě nápoje nebo tobolek si jednoduše dopřejte zhruba půl hodiny před cvičením či během – a výsledky se brzy dostaví. 

Tip: Účinné spalovače pro snadnější hubnutí najdete v lékárnách Dr. Max a Benu. Sledujte akční letáky na Kupi a nenechte si ujít zvýhodněnou nabídku na pomocníka, který vám pomůže rychle se dostat do formy!

Najděte, co vás baví

Ne každému sedí posilování, silové tréninky nebo běh. Zkuste najít aktivitu, která vás bude skutečně bavit a už u ní zůstanete. Kdy jindy je čas vyzkoušet něco nového, než právě v lednu. Vyrazte si zaplavat, na jógu nebo na hodinu tance. Nedělejte pohybové aktivity, ke kterým se musíte nutit už nyní – pravděpodobně vám totiž vaše nadšení nevydrží. A že raději cvičíte doma? Pořiďte si běžecký pás, stepper nebo jiný přístroj, se kterým si cvičení užije celá rodina. I investice  pomůže motivovat k pravidelnému využití stroje, který vás přiblíží k ideální tělesné hmotnosti. Tak na co čekáte? 

Tip: Je čas udělat si radost! V akčním letáku Fit v novém roce od Lidlu najdete nejen pohodlné sportovní oblečení, ale i pomůcky na cvičení. Objevte to, co vás bude bavit. Leták platí do 22. 3., ale čas začít se hýbat je právě teď!

Přidat na Seznam.cz👈Přidejte si Kupi Magazín na homepage Seznamu!