3 nejlepší krémy do vánočního cukroví. Vyhraje u vás máslový, čokoládový, nebo ořechový?

Včelí úly naskládané na tácu hsunny / Shutterstock.com

Vánoce se kvapem blíží a s nimi i tradiční pečení cukroví. Základem většiny druhů vánočního pečiva jsou krémy. Cukroví se jimi slepuje i plní a má díky nim vynikající chuť. Připravili jsme pro vás podrobný návod, jak si doma připravit základní máslový, čokoládový a oříškový krém, se kterými bude pečení vánočních dobrot hračka.

Přečtěte si také

Recepty na lahodné podzimní krémové polévky: Vyzkoušejte bramborový nebo petrželový krém
Recepty na lahodné podzimní krémové polévky: Vyzkoušejte bramborový nebo petrželový krém

Co byste měli vědět, než se pustíte do přípravy?

  1. Základem krému je máslo. Používejte vždy změklé máslo v pokojové teplotě.
  2. Do krému patří rum. Samozřejmě tuzemský, který má typické aroma. Nejenže mu dodá krásnou vůni, ale také prodlouží jeho trvanlivost.
  3. Než budete hotový krém plnit do cukroví, nechte ho ztuhnout v lednici, aby se vám s ním následně pracovalo o dost snáze.
Vyberte si voňavý rum do cukroví

Recept na základní máslový krém do vánočního cukroví

Máslový krém je základ, který se musíte naučit, abyste mohli tvořit ostatní varianty, které jsou přípravou velmi podobné. Máslový krém využijete na slepované cukroví, vosí hnízda, plněné čokoládové trubičky, plněné rolády nebo na slepované ořechy.

Ingredience:

Postup:

  1. Mléko rozmícháme s moukou a v hrnci přivedeme k varu. Povaříme zhruba 1 minutu a za občasného míchání necháme vychladnout. Měla by nám vzniknout hustá kaše.
  2. Mezitím si změklé máslo utřeme s moučkovým cukrem do pěny. Přidáme rum.
  3. Po lžících do máslové hmoty opatrně vmícháváme vychladlou mléčnou směs.
  4. Máslový krém necháme v lednici ztuhnout, poté s ním můžete pracovat a plnit vánoční cukroví.
Žena přidává do mísy s moukou nakrájené máslo LightField Studios / Shutterstock.com

Čokoládový krém do vánočního cukroví

Čokoládový krém se bude hodit do všech slepovaných vánočních druhů cukroví, kterým chcete dodat pořádný čokoládový šmak. Zároveň jím můžete naplnit také pařížské rohlíčky, čokoládové koule, kakaové ořechy i čokoládové košíčky.

Pohlídejte si v akci kvalitní čokoládu

Jak jej připravit?

Do tohoto krému budete potřebovat 50 gramů čokolády. Můžete použít mléčnou i hořkou, výraznější chuti ale dosáhnete použitím čokolády s vyšším obsahem kakaa.

V přípravě následně postupujte stejně jako u máslového krému – rozmíchejte si a uvařte mléko s moukou, utřete máslo s cukrem a rumem a vše smíchejte. Právě během spojování obou směsí ovšem do krému přidejte i zmíněných 50 gramů čokolády. Opět nechte ztuhnout v lednici, a poté použijte na cukroví.

Kovová mísa a metlička s rozpuštěnou čokoládou stockcreations / Shutterstock.com

Ořechový krém do vánočního cukroví

Pokud se nespokojíte s čistým krémem či jeho čokoládovou variantou, případně chcete mít svoji nabídku cukroví ještě bohatší, sáhněte po ořechovém krému. Exkluzivní jsou plněné ořechové trubičky, ořechové věnečky, ořechové včelí úly i plněné vykrajované cukroví.

Ořechové cukroví si snadno zamilujete

Jak jej připravit?

Ořechový máslový krém je obohacený, jak jinak, o ořechy. Nejlépe vyniknou ty vlašské, vyzkoušet však můžete klidně i jiné druhy. Výsledné cukroví jimi navíc můžete na závěr i ozdobit.

Základem je opět recept na klasický máslový krém. Připravte si tedy dvojici směsí ze všech potřebných surovin, a jakmile je budete smíchávat dohromady, přisypte k nim vybrané ořechy – najemno namleté, zhruba 5 lžic (pokud pracujete s množstvím surovin dle receptu výše).