Dekorace na hroby, které vydrží déle než na Dušičky

Dekorace na hrob, která vydrží FreeImages

Chystáte se o Dušičkách navštívit hřbitov, abyste zavzpomínali na své blízké a uctili jejich památku? Zapálit svíčku a ozdobit hrob květinou či věncem je krásné vzpomínání. Poradíme vám, které květiny vydrží i první mrazíky a jak na dušičkové dekorace, jež si snadno a levně vyrobíte sami doma.

Přečtěte si také

Stažení výrobku: Oblíbená nemléčná rýžová kaše od Hami obsahovala bakterie salmonely
Stažení výrobku: Oblíbená nemléčná rýžová kaše od Hami obsahovala bakterie salmonely

Nedílnou součástí života je loučení se s blízkými. Památka zesnulých je ideální příležitost pro připomenutí i zavzpomínání na všechny, kteří tu s námi už nejsou. Ozdobte hroby svých blízkých vkusnou dekorací.

Osázené nádoby, který hýří barvami podzimu

Květiny ve sklenici moc dlouho nevydrží. Po pár dnech zvadnou a vázy jsou plné uschlého kvítí. Ozdobte proto hroby sázenými rostlinkami, které vydrží dlouho krásné i bez údržby. 

Stačí vám obyčejný plastový truhlík, případně můžete koupit nejrůznější keramické květináče. Jakou zvolíte velikost a tvar, je jen na vás. Do nádoby zasaďte například mrazuvzdorný keřík hebe, drátovec nebo různě barevný vřes a přidat lze i ozdobné brusinky.

Dušičky – co přinést na hrob? iStock

Takto osázený truhlík či květináč můžete nechat, anebo ho ještě dozdobte různými přírodními materiály, jako jsou šišky, suché větvičky, mech, kůra, plody jeřabin, šípků a dalších keřů nebo šlahouny břečťanu. Získáte tak krásnou, doma dělanou dekoraci na hrob vašeho blízkého.

Osázený truhlík na hřbitov Irina Fischer / Shutterstock

Dušičkový věnec z přírodních materiálů

Pokud si chcete ulehčit práci, můžete na věnec využít kupovaný korpus – spletený z větviček, slaměný nebo bambusový. Poté k němu kolem dokola připevněte větvičky z jehličnanu pomocí zeleného vazačského drátku. 

Věnec ozdobte různými přírodními materiály, které připevníte tavnou pistolí. Dobře vypadají sušené květy, šišky, jeřabiny, skořápky od ořechů nebo kaštany. Další ozdoby lze i zakoupit v obchodě. Myslete ale na to, že musí být odolné vůči nepřízni počasí.

Vyrobte doma věnec na hrob, který vydrží Dreamstime

Na výrobu věnce nebo jiné výzdoby používejte jedlové chvojí nebo větvičky stříbrného smrku, nikoliv smrku ztepilého – ten totiž rychle opadává.

Tip: Skutečně dlouho vydrží také umělé chvojí a květiny. Seženete je například v zahrádkářských potřebách či v prodejnách s domácími dekoracemi, např. Nanu-Nana. Inspirujte se v letácích na Kupi.cz

Jednoduchá dekorace hotová za chviličku

Naším posledním tipem, jak zkrášlit hroby na dlouhou dobu, je větev jehličnanu, kterou dozdobíte mašlí a různými podzimními plody. Ideální volbou je větvička jedle kavkazské, která ve váze s vodou vydrží opravdu dlouho.

Zavzpomínejte a uctěte v pondělí 2. listopadu Památku zesnulých. Zapalte svíčku a ozdobte hroby vámi vyrobenými dekoracemi.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz