Dekorace na hroby, které vydrží déle než na Dušičky

Dekorace na hrob, která vydrží

Chystáte se o Dušičkách navštívit hřbitov, abyste zavzpomínali na své blízké a uctili jejich památku? Zapálit svíčku a ozdobit hrob květinou či věncem je krásné vzpomínání. Poradíme vám, které květiny vydrží i první mrazíky, a jak na dušičkové dekorace, jež si snadno a levně vyrobíte sami doma.

Přečtěte si také

Řidiči, pozor! Od července se mění barva zelené karty
Řidiči, pozor! Od července se mění barva zelené karty

Nedílnou součástí života je loučení s blízkými. Památka zesnulých je ideální příležitost pro připomenutí i zavzpomínání na všechny, kteří tu s námi už nejsou. Ozdobte hroby svých blízkých vkusnou dekorací.

Osázené nádoby, který hýří barvami podzimu

Květiny ve sklenici moc dlouho nevydrží. Po pár dnech zvadnou a vázy jsou plné uschlého kvítí. Ozdobte proto hroby sázenými rostlinkami, které vydrží dlouho krásné i bez údržby. 

Stačí vám obyčejný plastový truhlík, případně můžete koupit nejrůznější keramické květináče. Jakou zvolíte velikost a tvar, je jen na vás. Do nádoby zasaďte například mrazuvzdorný keřík hebe, drátovec nebo různě barevný vřes a přidat můžete i ozdobné brusinky.

Dušičky – co přinést na hrob?

Takto osázený truhlík či květináč můžete nechat, a nebo ho ještě dozdobte různými přírodními materiály, jako jsou šišky, suché větvičky, mech, kůra, plody jeřabin, šípků a dalších keřů nebo šlahouny břečťanu. Získáte tak krásnou, doma dělanou, dekoraci na hrob vašeho blízkého.

Osázený truhlík na hřbitov

Dušičkový věnec z přírodních materiálů

Pokud si chcete ulehčit práci, můžete na věnec využít kupovaný korpus – spletený z větviček, slaměný nebo bambusový. Poté připevněte větvičky z jehličnanu ke korpusu kolem dokola pomocí zeleného vazačského drátku. 

Věnec ozdobte různými přírodními materiály, které připevníte tavnou pistolí. Dobře vypadají sušené květy, šišky, jeřabiny, skořápky od ořechů nebo kaštany. Další ozdoby můžete i zakoupit v obchodě. Myslete ale na to, že musí být odolné vůči nepřízni počasí.

Vyrobte doma věnec na hrob, který vydrží

Na výrobu věnce nebo jiné výzdoby používejte jedlové chvojí nebo větvičky stříbrného smrku, nikoliv smrku ztepilého, ten totiž rychle opadává.

Tip: Skutečně dlouho vydrží také umělé chvojí a květiny. Seženete je například v hobby marketech Hornbach, Bauhaus či v prodejnách s domácími dekoracemi, např. Nanu-Nana.

Jednoduchá dekorace hotová za chviličku

Naším posledním tipem, jak zkrášlit hroby na dlouhou dobu, je větev jehličnanu, kterou dozdobíte mašlí a různými podzimními plody. Ideální volbou je větvička jedle kavkazské, která ve váze s vodou vydrží opravdu dlouho.

Zavzpomínejte a uctěte tuto sobotu 2. listopadu Památku zesnulých. Zapalte svíčku a ozdobte hroby vámi vyrobenými dekoracemi.

Přidat na Seznam.cz👈Přidejte si Kupi Magazín na homepage Seznamu!