Slupky nevyhazovat! 20 tipů, jak nejlépe využijete slupky z ovoce a zeleniny

Slupky z ovoce a zeleniny JasminkaM / Shutterstock.com

Loupete ovoce a zeleninu? Když jde o plody z vlastní zahrady, možná to neděláte, ale v případě kupovaných produktů se většina lidí ráda zbaví slupky, které se za den dotýká mnoho lidí a jejíž povrch může být kontaminován pesticidy nebo hnojivy. Slupky patří mezi nejčastější druh organického odpadu v domácnosti. Nachází se v nich většinou nejvíce důležitých živin, a pokud jste zvyklí je vyhazovat, představíme vám důvody, proč byste to dělat neměli.

Přečtěte si také

Máte doma prošlé či nepoužité léky? Nerozdávejte je, ale vraťte do lékárny, mohou být nebezpečné
Máte doma prošlé či nepoužité léky? Nerozdávejte je, ale vraťte do lékárny, mohou být nebezpečné

Jak můžete slupky použít?

Udělejte si bramborové lupínky – Opláchněte bramborové slupky a namočte je ve směsi olivového oleje a citronové šťávy. Následně je umístěte na plech do trouby a asi 10–20 minut je pečte při 200 °C, dokud nebudou mít zlatavou barvu a křupavou konzistenci.

Levný zeleninový vývar – Máte slupky z mrkve, cibule, celeru, brambor a třeba kousek pórku nebo zbytky bylinek? Udělejte si z nich zdravý vývar. Můžete k němu přidat třeba ještě maso nebo těstoviny.

Nezmeškejte citrony v akci

Kupte se slevou Citrony.

Porovnat slevy

Citronová kůra vyčistí konvici – Vymačkaný citron nevyhazujte, můžete oloupat jeho kůru a použít ji k vyčištění minerálních usazenin v konvici. Stačí ji naplnit vodou, přidat slupky citronové kůry a přivést vodu k varu. Následně ji nechte hodinu odležet, poté obsah vylijte, konvici dobře vypláchněte a bude jako nová.

Obarvení tkaniny granátovým jablkem – Z granátového jablka je mnoho zbytků, jeho kůru však můžete použít k přírodnímu obarvení tkaniny. Vezměte velkou nerezovou nádobu, naplňte ji horkou vodou a slupkami z granátového jablka. Vodu nechte přes noc odstát, druhý den ji přiveďte k varu, vyjměte slupky a přidejte látku k obarvení. Vařte zhruba hodinu a nechte obsah přes noc odstát. Druhý den látku vyjměte, opláchněte ji ve studené vodě a můžete se kochat krásnou barvou, kterou získala.

Udělejte si citrusový cukr – Ať už máte po ruce pomeranče, citrony nebo třeba limetky, můžete si s nimi ochutit cukr. Nejprve odstraňte slupku a nechte ji 3–4 dny ležet, aby vyschla. Následně ji rozmixujte na prášek a smíchejte ho s cukrem. Když s ním cokoliv osladíte, získáte příjemnou citrusovou chuť i vůni.

Slupky v hrnci j.chizhe / Shutterstock.com

Vyrobte citrusový olivový olej – Je ještě více osvěžující než běžný olivový olej a k jeho výrobě vám postačí slupky z libovolných citrusů. Rozdrťte je v hmoždíři s trochou oleje a následně obsah vložte do sklenice, kde je další olej. Slupky nechte přes noc louhovat a ráno olej sceďte do čisté nádoby.

Okurkové slupky pro boj s mravenci – Mravenci konzumují téměř vše, ale okurky v lásce nemají. Umístěte jejich slupky na místa, kterými k vám vstupují, a tím je od návštěvy odradíte.

Osvěžte svůj obličej pomocí citrusových slupek – Pro pleťové tonikum naneste pomerančovou nebo grapefruitovou kůru na obličej, vyhněte se však očím. Následně jemně opláchněte teplou vodou.

Banánová slupka na čištění pokojových rostlin – Ztratily listy vašich pokojových rostlin lesk? Očistěte je za pomoci vnitřní strany banánových slupek. Získají hezký lesk a příjemnou vůni.

Ochuťte ovocnými slupkami svůj čaj – Zbyly vám slupky z jablek, hrušek nebo třeba z pomeranče? Přidejte je do svého čaje, zakryjte ho a nechte 30 minut louhovat. Získá příjemnou ovocnou chuť i vůni.

Žena drží bramboru Krakenimages.com / Shutterstock.com

Obohaťte kompost – Pokud máte kompost, slupky z ovoce a zeleniny do něj neodmyslitelně patří. Dodají mu důležité složky, zejména dusík.

Rozjasněte své oči s bramborovou slupkou – Brambory obsahují vitamín C a enzymy, které jsou skvělé pro zjemnění pokožky kolem očí. Například enzym katecholáza je známý tím, že zesvětluje tón pleti, což je ideální při řešení tmavých a opuchlých očních váčků. Umístěte několik kousků bramborových slupek na 10 minut do lednice. Následně si lehněte a položte je na oči a kolem nich, obzvláště pod ně. Nechte působit 15–20 minut.

Doplňte si zásoby brambor v akci

Dodejte smoothie vlákninu s jablečnými slupkami – Přidejte do svého smoothie jablečné slupky a zajistíte si extra příjem vlákniny.

Hydratujte pokožku s avokádem – Mastnou stranu avokádové kůry si rozetřete na obličej, čímž mu zajistíte vydatnou hydrataci.

Citronová kůra k čištění nerezové oceli, chromu a mědi – Potřete citronovou kůrou znečištěné kovové povrchy a vrátíte jim zašlý lesk.

Vanilkový lusk v třtinovém cukru Dream79 / Shutterstock.com

Udělejte si vanilkový cukr – Když použijete vanilkový lusk a vyškrábete jeho obsah, ještě ho nevyhazujte. Umístěte ho k cukru, aby nasákl jeho aroma. Vytvoříte si tím chutný vanilkový cukr.

Nenechte hnědý cukr ztvrdnout – Hnědý cukr snadno tvrdne a tvoří hrudky. Můžete tomu zamezit tím, že k němu přidáte trochu citronové kůry, ze které odstraníte dužinu.

Slupky k ozdobení – Chcete, aby dezerty nebo nápoje vypadaly dokonale? Udělejte z citrusové slupky malou spirálu, se kterou je ozdobíte.

Vyleštěte boty banánovou slupkou – Vaše boty jsou špinavé nebo ztratily lesk? Můžete je snadno vyleštit vnitřní stranou banánové slupky.

Proč nevyužít slupky, když mají tolik použití a mohou vám ušetřit i peníze. Pokud je nevyužijete ihned, můžete si je zamrazit a použít je později. Máte nějaké další tipy pro využití slupek? Podělte se s námi o ně.