Gin z mravenců, whisky z přemnožených krabů: Palírny sází na netradiční suroviny

Vousatý muž drží sklenku s alkoholem Volodymyr TVERDOKHLIB / Shutterstock.com

Troufli byste si vypít whisky vyrobenou z krabů? Navíc, když je to vlastně pro záchranu životního prostředí? V americké destilerii se rozhodli bojovat s přemnožením kraba evropského po svém. Není to ovšem poprvé, co se na seznamu ingrediencí u lihovin objevili kuriózní živočichové.

Přečtěte si také

Jak má vypadat zdravá svačinka pro školáka? Tipy na vyvážené jídlo, které dodá dětem energii
Jak má vypadat zdravá svačinka pro školáka? Tipy na vyvážené jídlo, které dodá dětem energii

Když vám život dá citro... kraby

Krabí whisky s názvem Crab Trapper vyrábí palírna Tamworth nacházející se v americkém státě New Hampshire. Netradiční várku destilátu se rozhodla uvést na trh proto, aby upozornila na lokální problém s přemnoženými zelenými kraby pobřežními a našla pro ně smysluplné využití.

  • Krabi žijí na východním pobřeží Nové Anglie asi od 18. století. Dostali se sem na obchodních lodích připlouvajících z Evropy a v posledních několika letech výrazně narušují zdejší ekosystém. Nekontrolovatelně se množí a jeden zelený krab zkonzumuje denně až 4050 škeblí, mušlí a ústřic.

Už jste ochutnali hit letošního roku?

Jak uvedl Will Robinson z palírny Tamworth, populace krabů roste především v souvislosti s klimatickými změnami a zvyšující se teplotou oceánu. Boji s nimi nepomáhá ani to, že nejsou moc atraktivní pro rybáře nebo pro gastronomii. „Zelení krabi jsou sice jedlí, nicméně mají velmi malý výnos a jejich používání v tradičním kulinářství představuje značný problém,“ upřesnil Robinson.

Krabí „polévka“, co má říz

Jak se ovšem záhy ukázalo, velmi atraktivní mohou být pro lihovarnictví. Na výrobu jedné lahve whisky s názvem Crab Trapper palírna využije zhruba půl kila krabů pobřežních. Nejprve z nich připraví vývar, který následně podrobí destilaci. Poté se přidají další ingredience. Pro whisky poměrně stejně neobvyklé, k mořským plodům ovšem ideální: například hořčičná semínka, koriandr, bobkový list, semínka kopru, nové koření či skořice. Směs se na závěr smíchá s uleželým čtyřletým bourbonem.

I přes své netradiční složení se výsledná chuť whisky Crab Trapper popisuje jako příjemně nasládlá a kořenitá, s tóny javoru, vanilky, karamelu a hřebíčku. Prodává se v limitované edici v malých 200ml lahvičkách, má 46% obsah alkoholu a jedna vyjde na 65 dolarů, což je v přepočtu asi 1500 korun.

Lahev s krabí whisky Tamworth Distilling / Facebook.com

Mravenčí gin je hitem

Před několika lety zase na trhu způsobil poprask australský gin Green Ant Gin od značky Seven Season, který se destiluje ze zelených mravenců. Ti jsou v Austrálii poměrně využívanou surovinou, dělá se z nich třeba i čaj plný vitamínu C. Mravenci se do lihoviny přidávají před destilací a po ní. Ginu dodávají výrazné nakyslé tóny připomínající citrusy a koriandr. Půllitrová lahev vyjde na 85 dolarů, tedy asi na 2500 korun.

Nejedná se ovšem o jediný gin s touto „drobně“ netypickou ingrediencí. V roce 2014 byl představen velmi oceňovaný Anty Gin, který dokonce zašel o krok dál. Přímo uvnitř hranaté lahve s destilátem najdete kupičku naložených mravenců lesních, ze kterých se vyrábí. Cena této záležitosti pro odvážnější labužníky začíná v přepočtu na 6000 Kč za 700ml lahev.

Mravenci na listu vedle dárkového balení lahve Seven Season

Hmyz a plazi v alkoholu nejsou ničím novým

Tradičně se do vína a lihovin nakládají také jedovatí štíři a hadi. Metoda pochází ze staré čínské medicíny. Ta věřila, že v sobě plazi ukrývají zvláštní energii a jejich konzumace ochrání před zlými duchy. Alkohol neutralizoval nebezpečné složky jedu a lidé výsledný nápoj považovali za životabudič a účinné afrodisiakum.

Dnes se jedná spíše o komerční tah. K dostání jsou „hmyzí“ vodky, absinty i likéry. Drahé lahve thajských whisky s celými hady, štíry, pavouky nebo stonožkami působí exotickým a kuriózním dojmem, a ač se to může zdát neuvěřitelné, své kupce si vždy najdou.