Jak správně vyčistit gril po každém grilování?

Gril a v pozadí rodina S_Photo / Shutterstock.com

Grilovací sezóna pozvolna začíná, proto je ideální čas připomenout si několik pravidel v péči o gril. Víte, jak jej správně čistit, aby vám připáleniny nebo tuky nezkazily chuť grilovaných pokrmů? Tady jsou kroky, které je dobré dodržovat. A váš gril bude stále jako nový – připravený k použití!

Přečtěte si také

IKEA stahuje z prodeje hračku pro děti. Varuje před používáním a vrátí vám za ni peníze
IKEA stahuje z prodeje hračku pro děti. Varuje před používáním a vrátí vám za ni peníze

Rošt by měl být vždy čistý: Čistěte ho ještě teplý!

Na roštu grilujete – a protože ne vždy je nutné použít grilovací pánev či misku, měl by být rošt hygienicky čistý, abyste mohli pokrmy grilovat přímo na něm. Rošt čistěte, dokud je teplý. Pomocí ocelového kartáče odstraňte pryč veškeré zachycené nečistoty. Nakonec, až rošt nebude příliš horký, otřete zbytky nečistot vlhkým ubrouskem či hadříkem – ovšem pozor, bez chemie! Tak bude rošt připraven na další grilovací zážitky!

Nedejte špíně šanci s prostředkem v akci

Co s mastnotou? Pomohou speciální přípravky

I když se snažíte grilovat čistě a vždy na vyčištěném grilu, mastnotě se při grilování prostě nevyhnete. Co teď? Na pomoc si přizvěte přípravky, které jsou určeny pro odmaštění grilu. Tyto čističe stačí aplikovat, nechat působit pár minut a následně dostatečně opláchnout. Gril nakonec bude vypadat jako nový.

Pán čistí gril Alexey Stiop / Shutterstock.com

Skladujete gril správně?

A když už jste si dali tu práci a gril jste dokonale vyčistili, je čas jej chránit před vlivem počasí. Skladujte jej pod přístřeškem a ideálně pod plachtou. Prodloužíte tím nejen čistotu samotného grilu, ale také jeho životnost. A jaké přípravky a pomůcky se vám mohou pro nadcházející grilovací sezónu hodit?

  • Grilovací pinzeta Grand CHEF z Tescomy vám usnadní obracení masa i zeleniny. Najdete ji v aktuálním letáku za 319 Kč.
  • Milujete steaky? Pořiďte si grilovací teploměr na maso Tenneker. Najdete ho za akční cenu 599 Kč v prodejnách Hornbach.
  • Praktický kartáč na rošt Jamestown koupíte jen za 159 Kč v OBI. Hledejte jej v aktuálním letáku na Kupi.cz.
  • Dobroty na gril nabízí v akci hned několik supermarketů ve speciálních letních grilovacích letácích. Nechte se zlákat aktuální nabídkou a vyberte si, co naservírujete nejbližším. Dobrou chuť!