Jak poznat v obchodě opravdu kvalitní máslo?

Kostka másla Canva

Na běžné pečivo k snídani i ke svačině, na pečení dezertů a moučníků, ale třeba i coby dochucení sladkých ovocných knedlíků. Máslo využijete ledaskde, tím spíš byste však měli volit to opravdu kvalitní. Jak ho vybrat, na co si dát pozor a které značky letos vyhrály v nezávislém testu?

Přečtěte si také

Jsou energetické nápoje skutečně škodlivé? Zjistěte, čím je nahradit
Jsou energetické nápoje skutečně škodlivé? Zjistěte, čím je nahradit

Obsah mléčného tuku

Co se obsahu mléčného tuku v másle týče, předpisy jsou docela přísné – musí ho v něm být nejméně 80 %, ale ne více než 90 %. Většina výrobků obsahuje 82 % mléčného tuku, ale najdete i tučnější. Takové jsou však většinou krapet dražší.

  • Například oblíbené Jihočeské máslo od Madety má 82 % mléčného tuku, stejně tak to od značek Milko, Milkpol, tradiční české máslo Krajanka nebo máslo Dr. Halíř. 84 % mléčného tuku najdete třeba ve farmářském másle od Tatry.
  • Méně tučná jsou často ta solená, jako je například Le Gall máslo se solí z Guerande nebo Camargue máslo solené.
Kam zajít pro máslo v akci?

Obsah vody a další složky

Vody v másle nesmí být více než 16 %. Tento údaj na obale nenajdete, výrobci toto pravidlo nicméně musí dodržovat, aby nedošlo ke klamání spotřebitele. Nemusíte mít tedy obavu, že si koupíte máslo, které tvoří z velké části jen voda. K dalším složkám patří například bílkoviny, mléčný cukr laktóza a také vitamíny A, D a E či vápník, fosfor a draslík. Éčka naopak do másla až na pár výjimek přijít nesmějí, jedná se tedy o skutečně čistou potravinu

Houska namazaná máslem Canva

Výrobci kouzlí s váhou másla, zákazník pak naletí na cenu

Tradičně najdete másla o hmotnosti 250 g, ale v posledních letech se objevují i výrobky o hmotnosti 200 g. Tento rozdíl na první pohled možná ani neodhalíte, proto doporučujeme obaly pečlivě prostudovat – nižší gramáž se totiž snadno promítne i do o to větší ceny. Například biomásla a další speciální druhy se často prodávají i v menších baleních o hmotnosti 125 g, svoji cenu však vynahrazují výjimečnou chutí.

  • 125 g váží například výborné Buvolí máslo Mandara. Pochází z řemeslné výroby a má jemnou vůni a chuť, převážně díky italskému buvolímu mléku.
  • 125 gramů váží i BIO máslo Milko vyráběné z čerstvého kravího mléka z českých ekofarem v Poděbradech.
  • V menším balení se prodávají i kozí másla, například Fattorie Girau krémové konzistence.
Kousky másla na talíři Canva

Pozor na datum spotřeby a žluknutí

Datum výroby se na obalu nedočtete, datum nejzazší spotřeby však ano. U českých výrobků je nejzazší doba spotřeby přibližně 40 dní, u zahraničních to bývá o něco déle – odkud máslo je, zjistíte snadno podle oválné veterinární schvalovací značky s kódem země původ. Po 40 dnech obvykle žlukne, což poznáte podle typického nepříjemného zápachu a natrpklé chuti. Pokud však chcete jeho životnost prodloužit, můžete jej na později zamrazit.

A co třeba něco na smažení?

Která másla vychází v testech nejlépe?

Abyste vybrali skutečně ten nejlepší výrobek, inspirujte se výsledky nezávislého testu másel z března tohoto roku. Jeho autoři porovnali hned 16 druhů – a co se složení týče, všechny obstály na výbornou.

  • V hodnocení nejlépe dopadlo Billa České máslo 84 % a máslo Rokitnianka ve stříbrném obalu. Vynikaly nejlepším složením, ale také chutí.
  • V závěsu za nimi se umístilo například Tatra Tradiční české máslo či Olma Olomoucké máslo tradiční.
  • Na opačném konci žebříčku naopak skončila másla z privátních značek řetězců Tesco, Penny (značka Boni) či Lidl (značka Pilos), i ta však v celkovém testu získala obstojné hodnocení.