ČOI zakázala prodej další nabíječky: pokud ji máte doma, pak vám hrozí vysoké riziko úrazu elektrickým proudem

Nabíjející se telefon Kupi.cz / Canva

Mobil máme většinou jen jeden, ale dobíjecích stanic není nikdy dost. Do práce, k nočnímu stolku a do obýváku, dětem do pokojíčků. K napočítání nabíječek v jedné domácnosti by nám všech deset prstů asi nestačilo. Česká obchodní inspekce vydala zákaz prodeje jednoho typu nabíječky, která se u nás prodává a může způsobit vážné poranění elektrickým proudem.

Přečtěte si také

Eskalátory příští rok slaví 130 let od svého vzniku, první jízdy doprovázely obavy
Eskalátory příští rok slaví 130 let od svého vzniku, první jízdy doprovázely obavy

Na Českém trhu se prodával nebezpečný výrobek. Konkrétně se jedná se o model USB nabíječky, která se nabízí v mnoha kamenných i online obchodech pod názvem USB nabíječka C-tech UC-02.

Česká obchodní inspekce nařídila okamžitý zákaz prodeje tohoto výrobku, a to z důvodu špatné izolace. Lidem, kteří ji používají, hrozí vážné riziko úrazu elektrickým proudem, které může skončit dokonce až smrtí uživatele. Na vině je nedostatečná izolace mezi primární a sekundární částí výrobku, která propouští síťové napětí 230 V.

Nebezpečná USB nabíječka C-tech UC-02 ČOI
Nebezpečná USB nabíječka C-tech UC-02 Nebezpečná USB nabíječka C-tech UC-02

Nebezpečné nabíječky baterií C-tech UC-02 v plastovém lůžku a papírovém obalu poznáte bezpečně podle toho, že je na výrobku uvedeno:

  • logo C-tech s označením model: UC-02, údaje o vstupním a výstupním napětím Input/vstup:100-240V~ 50/60Hz, Output/výstup: 5V, 2100mA, 10,5W, www.c-tech.cz, stanovené označení CE a piktogram pro ekologickou likvidaci elektrických zařízení

ČOI mimo jiné zjistila nevyhovující označení výrobku, jelikož nebylo uvedeno obchodní jméno a kontaktní adresa výrobce a kontaktní adresa dovozce. Výrobek byl nahlášen na Ministerstvu průmyslu a obchodu a informace o něm byly zveřejněny v systému RAPEX.

ČOI zakázala v dubnu prodej GOGEN nabíječky

V dubnu tohoto roku upozornila ČOI na další nebezpečnou cestovní nabíječku, která se u nás prodávala v prodejnách s elektrem. Konkrétně se jednalo o nabíječku do sítě značky GOGEN ACH100, která měla taktéž problém s izolací mezi primární a sekundární částí výrobku.

Nebezpečná nabíječka GoGEN ACH 100 Gogen
Nebezpečná nabíječka GoGEN ACH 100 Nebezpečná nabíječka GoGEN ACH 100

ČOI upozornila, že uživateli hrozí riziko smrtelného úrazu elektrickým proudem. Nabíječka musela být okamžitě stažena z trhu.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz