Ani Ježíšek k vám netrefí potmě: trendy vánoční osvětlení a dekorace

Vánoční dekorace s LED světly RETLUX

Stále stoupá obliba přírodních materiálů, jako je dřevo, papír nebo sklo. A ani vánoční světelné dekorace nejsou výjimkou. Pořídit si tedy můžete závěsné papírové hvězdy, skleněné koule nebo dřevěné svícny, a to všechno s moderním LED osvětlením. Barvy roku – šedá a žlutá se prosazují i zde, jen žlutá se změnila na slavnostnější zlatou.

Přečtěte si také

Nizozemsko chce od roku 2024 snížit sazbu DPH u ovoce a zeleniny na 0 %. Navazuje tak na zrušení daně v Polsku
Nizozemsko chce od roku 2024 snížit sazbu DPH u ovoce a zeleniny na 0 %. Navazuje tak na zrušení daně v Polsku

Proč zvolit osvětlení s LED žárovkami?

Ruku v ruce s udržitelnými materiály jde celková šetrnost k životnímu prostředí, ke které mimo jiné přispívají i kvalitní a úsporné LED zdroje. Mají velmi nízkou spotřebu energie a vydrží vám i při častém používání dlouhé roky – dříve běžné halogeny nebo klasické žárovky se jim v těchto ohledech nemohou rovnat.

Kromě toho mají i další výhody. Netvoří žádný nebezpečný odpad a nerozžhaví se tak, aby byly hrozbou pro vaše děti nebo domácí mazlíčky. Ceny jsou navíc srovnatelné s ostatními typy osvětlení. Menší závěsné ozdoby nebo svícny pořídíte většinou do 500 Kč a u velkých světelných řetězů se vejdete zhruba do 1 000 Kč.

I vánoční řetěz můžete ovládat mobilem nebo hlasem

Smart WIFI barevný řetěz značky Retlux s různými barevnými efekty bude bavit všechny nadšence moderních technologií. 96 LED diod si snadno nastavíte na dálku prostřednictvím pár dotyků displeje mobilního telefonu. Barevnost i efekty světelného řetězu se dají ovládat také hlasem prostřednictvím chytrých asistentů Google a Alexa. (Retlux, 999 Kč)

Barevný světelný řetěz ovládaný chytrým telefonem Retlux.cz

Zářivé barvy doplňte luxusními metalickými tóny

Vedle elegantní zlaté nebo minimalistické šedé se prosazují i opravdu výrazné barvy a zajímavé efekty, díky kterým vaši výzdobu nikdo nepřehlédne. Tyto odstíny pak klidně zkombinujte se zmiňovaným metalickým třpytem. Ve svém bytě nebo domě tak vytvoříte tu správnou vánoční atmosféru.

Do interiéru

A jak pracovat se světelnými dekoracemi v interiéru? Adventní věnec na stole můžete ozdobit jen malými světýlky, v okně se pak budou vyjímat hvězdy s LED diodami nebo elektrický svícen. Vybírat můžete mezi minimalistickým skandinávským designem a zdobnějšími variantami. Světelné řetězy se pak umisťují i na stromeček, do okna nebo jen tak na zeď. Vše nakoupíte například ve specializovaném e-shopu Retlux.cz.

Dřevěná hvězda s LED světlem, 249 Kč RETLUX

Exteriérové osvětlení

Pokud máte zahradu, určitě nezapomeňte umístit osvětlení i tam. Vaše hosty může o svátcích vítat třeba sob, stromeček nebo jiný efektní světelný objekt. Většina LED svítidel se do exteriéru hodí, ale pro jistotu si to raději ověřte. Na zajímavé slevy narazíte na internetu i v hobby marketech Obi, Uni hobby nebo Baumax hlavně těsně před Vánoci.

Vánoční dekorace ve tvaru soba se sáněmi a 390 LED diodami, 2 499 Kč RETLUX

V jednoduchosti je krása

Čím jednodušší design zvolíte, tím více prostoru najdete pro jeho využití. Například jemným světelným nanořetězem můžete ozdobit okno, stůl, postel nebo krb. A uklízet ho nemusíte ani po Vánocích, protože je jako dělaný na oslavu Valentýna, narozeninovou párty nebo svatbu.