Hurá ke kadeřnici! Víte, jak často stříhat konečky, když máte dlouhé vlasy, a proč?

Četnost návštěvy kadeřníka by měla odpovídat vašemu účesu. Canva

Když pomineme pauzu, kterou si vyžádala pandemie, víte, jaká je doporučená frekvence návštěv u kadeřníka? Závisí na několika faktorech, mezi než patří například kvalita a délka vlasů.

Přečtěte si také

Mastercard fandí kryptoměnám: Klientům je umožní nakupovat i prodávat a věrnostní body nahradí bitcoinem
Mastercard fandí kryptoměnám: Klientům je umožní nakupovat i prodávat a věrnostní body nahradí bitcoinem

Neexistuje obecně platné doporučení

Každých 6 týdnů –⁠ tak zní nejčastější názory na to, jak často bychom se měli chodit stříhat. Nedá se však říct, že to tak platí pro všechny. U těch, co mají krátký účes, je nutná kratší frekvence.

Zastřihávání konečků je základ

Konečky jsou namáhané, citlivé, a navíc i oslabené. Pokud vám na vlasech záleží, častější návštěva kadeřníka vám pomůže. Vaše vlasy budou zdravější, kvalitnější a jistě i krásnější, protože budou samozřejmě upravenější. Konečky byste si měli nechat zastřihnout o to častěji, pokud máte vlasy jemné a náchylnější na lámání.

Co se bude dít, když konečky nebudete stříhat? Roztřepení se bude šířit po délce vlasu. Čím méně péče budete svým vlasům dávat, tím křehčí se stanou.

S přírodní barvou vlasů byste ke kadeřnici měli chodit 1× za 2 měsíce. Unsplash

Co účes, to doporučení

  • Pokud máte přírodní barvu vlasů a nejsou suché nebo jemné, mělo by vám stačit navštívit kadeřníka zhruba 1× za 6 až 8 týdnů.
  • V případě, že si vlasy barvíte, samozřejmě musíte ke kadeřníkovi častěji. Vlasy totiž odrůstají a přírodní barva se chce opět ukázat. Odrostlé části vlasů byste si měli barvit zhruba každých 5 týdnů.

Jak předcházet třepení konečků?

Existují cesty k méně roztřepeným konečkům. Základem je, že se vlasům musíte věnovat – a to denně. Nejčastějším důvodem třepení konečků je nedostatek hydratace, proto po umytí vlasů používejte kondicionér. Dalším tipem je, že upravíte svůj účes. Pokud budete nosit drdol nebo culík, vlasy nebudou tak suché a tím pádem tak náchylné na roztřepené konečky.

V neposlední řadě byste měli myslet také na to, že všeho moc škodí. Když si budete denně žehlit vlasy, rozhodně jim neprospějete. Při sušení vlasů nepoužívejte nejvyšší teplotu fénu, protože i to jim může škodit.

Zvládnete to i doma

Pokud se vám nechce ke kadeřnici, můžete si konečky přistřihnout i doma. V takovém případě se držte následujících doporučení:

  • Používejte nůžky na stříhání vlasů.
  • Pro snížení rizika špatného střižení vlasů držte nůžky k vlasům ne kolmo, ale lehce našikmo.
  • Stříhejte půl centimetru nad roztřepeným konečkem. Pokud je někde vlas delší, ustřihněte ho více pro udržení stejné délky.
  • Před stříháním si umyjte vlasy, vyfoukejte je a nastylujte si účes tak, jak jej budete nosit.

Nepotřebujete šampon?

Kadeřnictví hlásí: „Otevřeno!“

V pondělí 3. května se po několika měsících otevřela kadeřnictví. Dá se očekávat, že je zákazníci – ti, kteří se v mezidobí neostříhali sami doma – vezmou útokem.

Abyste se po dlouhé době dostali do kadeřnictví, musíte:

  • Předložit negativní test. Může být z odběrového místa, ale postačí také potvrzení od zaměstnavatele, že jste byli testováni v uplynulých 72 hodinách s negativním výsledkem.
  • Před začátkem služby podstoupit antigenní test přímo v salonu.
  • Školáci a studenti doloží čestné prohlášení (nezletilí od zákonného zástupce), že test absolvovali ve škole max. před 72 hodinami.

Chystáte se do kadeřnictví, nebo jste si zvykli péči o vlasy obstarávat vlastními silami?

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz