Třou se vám v létě stehna bolestivě o sebe? Začněte s jejich hubnutím už teď a budete mít po problému

Také máte tyto problémy se stehny? Canva

Jedině žena se silnějšími stehny chápe, co je to za utrpení, když se v létě třou pod sukní. Vzít si na sebe šaty se ráno možná zdálo jako skvělý nápad, jenomže jak začnete chodit a potit se, stehna budou o sebe drhnout. Přichází nepříjemný pocit, který po čase přejde v ukrutnou bolest a ve finále se mohou objevit i odřeniny. Co se dá se silnějšími stehny dělat a jak je zhubnout? A co když už letos hubnutí nestíháte?

Přečtěte si také

COOP otevírá další automatické prodejny bez prodavačů. Zloděje v něm odhalí umělá inteligence
COOP otevírá další automatické prodejny bez prodavačů. Zloděje v něm odhalí umělá inteligence

Existuje něco jako hubnutí stehen?

Nikoliv – nic takového jako je hubnutí stehen, pravé paže či levého lýtka neexistuje. Nemůžete si prostě říct, že chcete zhubnout tuk ze stehen. Nic takového jako lokální hubnutí není, lokální nabírání svalové hmoty nicméně ano.

K redukci tuku zkrátka dochází komplexně, tedy z celého těla a nikoli z určité partie, kterou právě cvičíte. Proto je třeba úplně zbytečné hledat cviky na hubnutí stehen. Cvičením, respektive posilováním určité partie ji totiž nezhubnete, ale naopak na ní vytvoříte svalovou hmotu.

Nezapomínejte na kardio cvičení a správnou stravu

Pro hubnutí je tedy potřeba kromě posilování samotného zařadit také kardio cvičení – daný typ tréninku ovšem musíte mít rádi, jinak to pro vás bude čiré utrpení. Nabídka je široká – běh, rychlá chůze, kolo, kolečkové brusle apod.

V neposlední řadě byste také měli přehodnotit svůj jídelníček. Kdybyste totiž jen posilovali, může se stát, že vám poroste svalová hmota pod tukem a stehna pak budou vypadat opticky ještě větší, což může být v konečném důsledku velmi demotivující.

Nezanevřete na posilování

Svalová hmota je ovšem při snaze o zhubnutí velmi důležitá, díky ní se vám totiž bude hubnout snáze. Čím více svalové hmoty na těle budete mít, tím více kalorií budete pálit. A čím větší svalová partie je, tím více kalorií vydá.

Největšími svalovými skupinami na těle jsou přitom právě stehna, respektive kvadricepsy čili přední strana stehen, zadek a široký sval zádový. Právě proto ženy ve fitcentrech tolik „drtí“ především zadek a stehna.

Nezanevřete na posilování – svalová hmota je při snaze o zhubnutí velmi důležitá. Canva

První pomoc proti odřeným stehnům

Vysoké teploty jsou však už za dveřmi a přirozené zhubnutí stehen už tudíž dost možná nestíháte. Zatímco tedy budete na vysněné postavě pracovat, poradíme vám, jak akutně předejít řezavé bolesti mezi stehny, když si třeba už za pár dní oblečete slušivé šaty či sukni.

Produkty zabraňující bolestem ze tření stehen o sebe skutečně existují – řeč je o speciálních návlecích na stehna. V angličtině se jim říká chafing bands, v českých e-shopech je pak můžete najít pod různými pojmy, jako jsou například bandeletky, samodržící ochranné pásky na stehna, pásky proti odírání stehen, dámské podvazky apod.

Co když ale na sobě máte opravdu krátkou sukni, pod kterou by šly bandeletky vidět? I na tento konkrétní problém existuje přípravek – jmenuje se Body Glide hydratační balzám proti tření For Her a vypadá jako tuhý deodorant. Na 42 g přípravku si ovšem budete muset nachystat přes 400 Kč.

Přípravky proti odřeným stehnům máte určitě i doma. Canva

5 přípravků proti odřeným stehnům, které máte možná doma

Pokud je vám líto vyhodit 400 Kč za jeden speciální tuhý deodorant, zkuste vyzkoušet některé z těchto tipů – uvidíte, co bude pro vás fungovat nejlépe.

  1. Tuhý deodorant. Běžný tuhý deodorant určený na podpaží nebude zřejmě fungovat tak dobře jako výše zmiňovaný Body Glide, ale také jej pořídíte za zlomek ceny. Kdykoli během dne si pak ostatně můžete stehna přetřít.
  2. Tekuté silonky. Silonky ve spreji koupíte v obuvi. Jsou sice primárně určeny na chodidla do sandálů, ale když jimi nastříkáte vnitřní část stehen, získáte příjemně hedvábný pocit jemnosti.
  3. Pudr na chodidla. Přípravek je sice určen na chodidla, nicméně na stehna poslouží také dobře. Koupit se dá například v drogeriích dm pod jejich privátní značkou Balea.
  4. Dětský pudr. Ani dětský pudr není určen přímo na stehna, avšak proti jejich odírání také pomůže. Na podobném principu bude fungovat i solamyl či kukuřičný škrob.
  5. Dětský olejíček Aviril. Ano, to je ten klasický modrý olejíček, který se dá sehnat snad v každé drogerii.

Skvělé jsou také sukně s kraťásky, případně můžete použít kraťasy pod šaty, ale už nejspíš nebudete mít ten správný pocit svobody a volnosti. Podělíte se s námi o vaše tipy, jak odřeným stehnům předejít?