Český vs. čínský česnek – jak je mezi sebou rozeznat?

Český nebo čínský česnek? Umíte je od sebe v obchodě rozeznat a víte, který je na vaření lepší? Freepik

Sledujete v obchodech původ česneku, nebo na jeho druh nehledíte a prostě berete ten, který je? I mezi česneky totiž mohou existovat velké rozdíly, které se projevují zejména v jejich chuti a kvalitě. Máme pro vás pár rad, podle čeho česnek v obchodech vybírat a pro zajímavost také výsledky nezávislého testu česneků.

Přečtěte si také

Popraskané crinkles se stanou hitem vašich letošních Vánoc! Musíte ale vybrat tu správnou čokoládu
Popraskané crinkles se stanou hitem vašich letošních Vánoc! Musíte ale vybrat tu správnou čokoládu

Štiplavý lék na chřipku a angínu i zažívací obtíže

Chuť česneku se posuzuje zejména na základě jeho štiplavosti, kterou způsobují sirnaté organické látky, z nichž nejvýraznější je alicin. Ten je navíc považován za silné přírodní antimikrobiotikum (tzn. je účinný proti virům i bakteriím). Už naše babičky používaly česnek jako lék na angínu, chřipku, nachlazení a další různá onemocnění, i na podporu imunity.

Česnek také pomáhá při chronickém onemocnění dýchacích cest nebo při žaludečních a střevních obtížích, snižuje hladinu cholesterolu v krvi i vysoký krevní tlak, chrání před trombózou, léčí křečové žíly a je považován za účinnou prevenci před rakovinou. Příznivé účinky má i při vnějším užívání – jeho potíráním lze léčit bradavice, kožní plísně či opary.

Jak ho do sebe snadno dostat? Pomazánkou!

Tip pro vaření: Alicin se ve stroužcích tvoří jako obranná látka při mechanickém poškození rostliny. Pokud tedy chcete mít v jídlech česnek co nejvýraznější, je nejlepší stroužky co nejvíce narušit – lisováním, drcením, rozsekáním nebo rozetřením.

Český česnek bývá štiplavější, palice mívá uprostřed stonek a stroužky jsou bílo-fialové. Čínský je bílý, chuťově nevýrazný a nepaličatý Freepik

Český vs. čínský česnek – jak je mezi sebou rozeznat?

Co se obsahu alicinu a výraznosti chuti (a tedy i léčivých účinků) týče, mezi českým a čínským česnekem existují velké rozdíly. Jak je v obchodech na první pohled rozeznat?

Čínský česnek

  • Bývá většinou nepaličatý (tzn., že uprostřed nemá tvrdý stvol a ve špičce je měkčí jako třeba cibule), zcela bílý a tvarově je jeden jako druhý.
  • Obsahuje větší množství menších stroužků, které vyplňují mezery mezi většími. Slupka stroužků je tenčí než u jiných druhů.
  • Najdete v něm také méně zdraví prospěšných látek a je chuťově nevýrazný. Je to dáno tím, že v asijské kuchyni se česnek používá spíše jako zeleninová hmota, nikoliv jako výrazné koření, které tvoří chuťový základ mnoha našich tradičních jídel.

Ulovte si poctivý česnek v akci

Český česnek

  • Má výraznější chuť a vyšší štiplavost.
  • V obchodech ho poznáte tak, že má bílo-fialovou barvu, každá palice je originál (tedy má nepravidelný tvar) a slupky jsou tvrdší, pevné a vícevrstvé.
  • Většinou narazíte na paličáky, které mají uprostřed stvol a kolem něj pouze pár velkých stroužků (bývá jich cca 5–8).

Většinu české spotřeby pokryje česnek z dovozu

Problém české produkce česneku nicméně spočívá v tom, že naší spotřebě nedostačuje. Údaje Ministerstva zemědělství ČR například hovoří o tom, že v roce 2018 bylo na našem území vypěstováno 2 624 tun česneku, roční spotřeba ovšem čítala cca 9 000 tun.

Vysokou poptávku potom vykrývá dovoz česneku ze zahraničí. A to nejen z Číny, ale především ze Španělska, případně z Itálie, Francie nebo Maďarska (kupujete-li česnek balený, země původu je vždy uvedena na jeho etiketě).

Většinu nabídky v tuzemských obchodech pokrývají česneky z dovozu ze Španělska, Itálie nebo Číny Freepik

Výsledky testu česneků – který je nejlepší?

Kvalitu česneků možná dovedete posuzovat sami, pokud však tápete nebo jste zvědaví, nechte si poradit na základě výsledků nezávislého testování. Na začátek pouze zmíníme, že žádný z testovaných česneků neobsahoval těžké kovy jako arzen, olovo, chrom či měď a v pořádku byly i výsledky ohledně pesticidů.

Z hlediska štiplavosti byly nejsilnější česneky z Itálie, následovaly ty ze Španělska, na třetím místě byly české a úplně nejnižší štiplavost se potvrdila u česneků z Číny.

Celkově v testu dopadly nejlépe dva balené česneky původem ze Španělska, které byly nejštiplavější: Cervati Bio Nature Aglio (stojí v přepočtu 299 Kč/kg) a Albert/Albertova Tržnice Česnek (199,50 Kč/kg). Velmi dobré hodnocení měl i česnek značky Ajos Bony Ajo Morado (Španělsko), Tesco (ČR), Billa Bio (Itálie), Condifresco (Itálie) nebo Lidl stánek (ČR).

Dopřejte si vítěze – nejlépe na topinkách

Kupte se slevou Chléb Horal.

Porovnat slevy

Nejhůře byl s velmi nízkou štiplavostí hodnocen česnek Penny/Neobyčejné kousky z českých farem Česnek (85,40 Kč/kg) i dvojice poměrně drahých čínských česneků – Touch of China Solo Garlic (347,60 K4/kg) a Best From Nature Pura Vida Solo Garlic (79,60 Kč/kg).

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz