Nedejte statické elektřině ve vlasech šanci. 6 tipů, jak na ni

Nedejte statické elektřině ve vlasech šanci. 6 tipů, jak na ni

Trápí vás obzvláště v zimě nepříjemná statická elektřina ve vlasech? Nejste v tom sami. Stačí si upravit vlasy nebo nasadit šálu či čepici... a je vystaráno! Jak vyhrát nad statickou elektřinou? Vyzkoušejte ověřené tipy!

Přečtěte si také

Jak se v zimě starat o pokojovky: přesuňte je k oknu a otírejte listy
Jak se v zimě starat o pokojovky: přesuňte je k oknu a otírejte listy

Statický náboj ve vlasech je poměrně běžnou záležitostí. S nadcházející zimou se blíží přesně to období, kdy jde o častou potíž – kdo by neznal poletující vlasy nepříjemně nabité elektřinou. Jak tedy vyřešit toto trápení? Zaměřte se na správné produkty a triky!

Pozor na suchý vzduch

Máte doma suché klima? V zimě, kdy většina domácností topí, dochází k vysušování vzduchu. Pokud vás tento problém trápí, zpozorněte – i příliš suché klima může být jednou z příčin, které mohou za statickou elektřinu ve vašich vlasech. Abyste udrželi vlhkost v ovzduší i ve vlasech, pořiďte si praktický zvlhčovač vzduchu nebo vsaďte na mokré ručníky, které pověsíte přes topení. Nejenže se vám bude lépe dýchat, vaše vlasy nebudou tak náchylné k nabití elektřinou.

Difuzér je v zimě vítaným pomocníkem především v domácnostech se suchým vzduchem

A co oblečení?

Některé materiály, z nichž je vyrobeno běžné oblečení, mohou být dalším spouštěčem nabitých vlasů, které neposedně lítají kolem vaší hlavy. Jsou jimi třeba viskóza nebo polyester – nebojte se tedy investovat do přírodních textilií. To platí také pro šály a čepice.

Tip: Používejte kvalitní aviváže, které statickou elektřinu eliminují. Používáte-li sušičku prádla, v drogeriích koupíte speciální vlhčené ubrousky, které kromě toho, že krásně voní, zabraňují vašemu prádlu, aby elektrizovalo.

Na česání záleží

Čím si v zimě češete vlasy? I na jejich úpravě totiž záleží. Vyhněte se syntetickým materiálům i v tomto případě – raději vsaďte na starý dobrý dřevěný hřeben. Pomoci vám může také poměrně jednoduchý trik: Před česáním hřeben či kartáč jemně přestříkněte stylingovým přípravkem či lakem na vlasy. To můžete udělat také v případě nasazování šály, nákrčníku či čepice. Jejich vnitřek jemně zvlhčete vlasových přípravkem.

Vyhněte se syntetickým materiálům a raději vsaďte na starý dobrý dřevěný hřeben

Hydratace je důležitá

Hydratované vlasy nebo kůže nezpůsobují takové tření, aby došlo k výbojům statické elektřiny. Proto používejte tělová mléka či krémy a hydratační šampon s kondicionérem. Pomůžou také antistatické spreje.

Sérum, které pečuje

Pečující a zkrášlující séra na vlasy jsou další možností, jak účinně bojovat proti statické elektřině, která vznikne ve vysušených vlasech. Jednoduše zadržují vlhkost ve vlasech a brání jejím ztrátám. Vhodné sérum aplikujte do vlhkých umytých vlasů a již nesmývejte. Nejenže tak budete mít nádherné a pěstěné vlasy, navíc nehrozí ani obtěžující statická elektřina.

Ionizační fén

Jsou chytré a šetrné – přece ionizační fény, které vysouší vlasy rychle, aniž by je přitom zbytečně zatěžovaly. Takový způsob fénování vlasům neublíží – ani je zbytečně nevysušuje a nepoškozuje. Tento fén by dokonce měl neutralizovat elektrický náboj ve vašich vlasech. Jak na to? Vysušte vlasy téměř do konce fénem, poslední zbytky vlhkosti nechte uschnout přirozeně. Vaše vlasy vám poděkují.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz