Stáhněte si mobilní aplikaci Kupi.cz a vyzkoušejte chytrého pomocníka, který vám pomůže s každodenními nákupy.

Mobilní aplikace

Stáhněte si mobilní aplikaci Kupi.cz a vyzkoušejte chytrého pomocníka, který vám pomůže s každodenními nákupy.

Mobilní aplikace

Nedejte statické elektřině ve vlasech šanci. 6 tipů, jak na ni

Nedejte statické elektřině ve vlasech šanci. 6 tipů, jak na ni

Trápí vás obzvláště v zimě nepříjemná statická elektřina ve vlasech? Nejste v tom sami. Stačí si upravit vlasy nebo nasadit šálu či čepici... a je vystaráno! Jak vyhrát nad statickou elektřinou? Vyzkoušejte ověřené tipy!

Přečtěte si také

Péct, zahušťovat a vařit se dá i bez lepku! Znáte kokosovou, jáhlovou či hrachovou mouku?
Péct, zahušťovat a vařit se dá i bez lepku! Znáte kokosovou, jáhlovou či hrachovou mouku?

Statický náboj ve vlasech je poměrně běžnou záležitostí. S nadcházející zimou se blíží přesně to období, kdy jde o častou potíž – kdo by neznal poletující vlasy nepříjemně nabité elektřinou. Jak tedy vyřešit toto trápení? Zaměřte se na správné produkty a triky!

Pozor na suchý vzduch

Máte doma suché klima? V zimě, kdy většina domácností topí, dochází k vysušování vzduchu. Pokud vás tento problém trápí, zpozorněte – i příliš suché klima může být jednou z příčin, které mohou za statickou elektřinu ve vašich vlasech. Abyste udrželi vlhkost v ovzduší i ve vlasech, pořiďte si praktický zvlhčovač vzduchu nebo vsaďte na mokré ručníky, které pověsíte přes topení. Nejenže se vám bude lépe dýchat, vaše vlasy nebudou tak náchylné k nabití elektřinou.

Difuzér je v zimě vítaným pomocníkem především v domácnostech se suchým vzduchem

A co oblečení?

Některé materiály, z nichž je vyrobeno běžné oblečení, mohou být dalším spouštěčem nabitých vlasů, které neposedně lítají kolem vaší hlavy. Jsou jimi třeba viskóza nebo polyester – nebojte se tedy investovat do přírodních textilií. To platí také pro šály a čepice.

Tip: Používejte kvalitní aviváže, které statickou elektřinu eliminují. Používáte-li sušičku prádla, v drogeriích koupíte speciální vlhčené ubrousky, které kromě toho, že krásně voní, zabraňují vašemu prádlu, aby elektrizovalo.

Na česání záleží

Čím si v zimě češete vlasy? I na jejich úpravě totiž záleží. Vyhněte se syntetickým materiálům i v tomto případě – raději vsaďte na starý dobrý dřevěný hřeben. Pomoci vám může také poměrně jednoduchý trik: Před česáním hřeben či kartáč jemně přestříkněte stylingovým přípravkem či lakem na vlasy. To můžete udělat také v případě nasazování šály, nákrčníku či čepice. Jejich vnitřek jemně zvlhčete vlasových přípravkem.

Vyhněte se syntetickým materiálům a raději vsaďte na starý dobrý dřevěný hřeben

Hydratace je důležitá

Hydratované vlasy nebo kůže nezpůsobují takové tření, aby došlo k výbojům statické elektřiny. Proto používejte tělová mléka či krémy a hydratační šampon s kondicionérem. Pomůžou také antistatické spreje.

Sérum, které pečuje

Pečující a zkrášlující séra na vlasy jsou další možností, jak účinně bojovat proti statické elektřině, která vznikne ve vysušených vlasech. Jednoduše zadržují vlhkost ve vlasech a brání jejím ztrátám. Vhodné sérum aplikujte do vlhkých umytých vlasů a již nesmývejte. Nejenže tak budete mít nádherné a pěstěné vlasy, navíc nehrozí ani obtěžující statická elektřina.

Ionizační fén

Jsou chytré a šetrné – přece ionizační fény, které vysouší vlasy rychle, aniž by je přitom zbytečně zatěžovaly. Takový způsob fénování vlasům neublíží – ani je zbytečně nevysušuje a nepoškozuje. Tento fén by dokonce měl neutralizovat elektrický náboj ve vašich vlasech. Jak na to? Vysušte vlasy téměř do konce fénem, poslední zbytky vlhkosti nechte uschnout přirozeně. Vaše vlasy vám poděkují.