Recept na linecké cukroví, které je hotové za 2 hodiny a rozpouští se na jazyku

Linecké cukroví a rybízová marmeláda Anna Kolásková / Kupi.cz

Linecké patří mezi tradiční vánoční cukroví a vždy se hodí mít alespoň pár kousků na svátečním stole. Co ale dělat, pokud máte na jeho přípravu jen jedno odpoledne? Dá se to stihnout i bez odležení těsta? Ano, dá. Máme pro vás fantastický recept na linecké, které bude vláčné hned druhý den po upečení.

Přečtěte si také

Brutální zdražení olivového oleje: Nejen sucho vystřelilo cenu o desítky procent

Jak správně udělat linecké těsto?

Linecké těsto je výtečné, má ale jednu velkou nevýhodu. Většinou se doporučuje připravovat jej týden před pečením, díky čemuž se více odleží a lépe se s ním pracuje. To je sice hezké, avšak ne každý si pečení plánuje takto dopředu.

Proto jsme pro vás připravili recept pro spontánní kuchařky. Odpoledne se rozhodnete, že chcete mít linecké, a večer ho máte. Žádné dlouhé přípravy, odpočívání těsta ani nic podobného. Pojďme tedy na samotný recept, ať máte voňavé linecké co nejdřív na stole.

Pracny
Čas přípravy: 1 hod Obtížnost: Snadný

Pracny

Ořechové pracny nebo také medvědí tlapky patří mezi tradiční české cukroví našich babiček. Jejich příprava je snadná, jen k pečení potřebujeme plechové nebo silikonové vyklápěcí formičky.

Pracny

Linecké cukroví – recept

Co budeme potřebovat?

Na těsto (množství na 2 plechy):

  • 110 g změklého másla
  • 60 g moučkového cukru
  • 150 g hladké mouky (případně celozrnné mouky – z ní je těsto trochu tmavší)
  • 1 polévkovou lžíci zakysané smetany

Na ozdobení:

  • malou sklenici rybízové marmelády (nejlépe domácí)
  • moučkový cukr na posypání
Těsto na linecké, vykrojené neupečené cukroví Anna Kolásková / Kupi.cz

Příprava těsta:

Do mísy si odvážíme 110 gramů změklého másla. Přisypeme 60 g moučkového cukru a 130 g hladké mouky – mouku i cukr si prosejeme přes síto. Vidličkou začneme těsto zpracovávat. Jakmile začne být kompaktní, pomůžeme si rukama.

Poté do něj přidáme 1 lžíci zakysané smetany a vidličkou opět zapracujeme. Úplně nakonec těsto hněteme rukama 3–5 minut, dokud není krásně vláčné a kompaktní. Pokud se lepí, přisypeme trošku mouky.

Vyvalování těsta:

Těsto dáme stranou a připravíme čistou pracovní plochu. Rozkrojíme si ho na 4 díly a vyvalujeme vždy mezi dvěma pečicími papíry, přičemž spodní díl navíc před každým vyvalováním podsypeme troškou moučkového cukru. Těsto nerozvalujeme moc tenké, ideální jsou tak 2 mm.

Poté už vykrajujeme vánoční tvary (srdíčko, hvězdička, kapr, stromeček, zvoneček...) a do vrchního dílu si vždy uděláme speciálním vykrajovátkem malou dírku. Cukroví by nám mělo vyjít do páru zhruba na 2 větší plechy.

Upečené linecké cukroví a rybízová marmeláda Anna Kolásková / Kupi.cz

Pečení:

Vykrájené tvary (vždy dva do páru) skládáme na plech, který jsme si vyložili pečicím papírem. Pečeme v předehřáté troubě na 150 stupňů zhruba 12 minut nebo déle do mírného zhnědnutí. Průběžně kontrolujeme – linecké těsto se snadno připálí.

Slepování cukroví:

Upečené cukroví můžeme ihned začít slepovat. Na každý spodní kousek si lžičkou naneseme rybízovou marmeládu a nožem roztíráme. Marmeládou nešetříme, díky ní bude linecké cukroví krásně vláčné už druhý den. Nakonec jej pocukrujeme.

Vosí hnízda
Čas přípravy: 2 hod Obtížnost: Snadný

Vosí hnízda

Vosí hnízda patří k nepečeným druhům vánočního cukroví, které si můžete připravit těsně před svátky. Příprava je rychlá a jednoduchá.

Vosí hnízda

Cukroví bude den po upečení krásně křupavé. Pokud ale použijeme dostatečné množství marmelády a necháme ho natáhnout vlhkost ze vzduchu, bude další den už měkké.

Dobrou chuť a krásné Vánoce!

Zdroj: Anna Kolásková