Extrakt z grepových jadérek má pozoruhodné účinky. Znáte grepové kapky?

Extrakt z grepových jadérek má pozoruhodné účinky. Znáte grepové kapky?

Dokonalé spojení hořké a sladké chuti najdete v extraktu z grepových semen. Ta se v hojném počtu schovávají pod slupkou citrusového ovoce zvaném grep. Napadlo by vás, že v sobě skrývají tolik síly, že jsou schopna v mnoha případech nahradit i antibiotické léky? Ne? Tak se pohodlně posaďte a vydejte se se mnou na hořkou cestu se sladkým koncem.

Přečtěte si také

Znáte svou velikost porce? Odměřujte jídlo pomocí dlaně a zhubněte
Znáte svou velikost porce? Odměřujte jídlo pomocí dlaně a zhubněte

Grep neboli grapefruit je díky své hořké chuti nepříliš oblíbeným druhem ovoce a obsahuje také spousty pecek. Ale právě ty jsou jeho největším bohatstvím. Účinky grepových pecek na naše zdraví jsou známy necelé půl století. Naprostou náhodou si lékař, fyzik a vášnivý zahrádkář Jacob Harich všiml, že právě jadérka z grapefruitu na kompostu nehnijí a neplesniví. Zkoumáním těchto semínek objevil opravdový poklad, kterému bez nadsázky můžeme říkat přírodní antibiotikum.

Zázrak skrytý v dužině

Extrakt z jadérek je významným zdrojem bioflavonoidů a mnoha dalších látek, jejichž spojení má silný protiplísňový a antivirový účinek. Bioflavonoidy mají pro naše zdraví velký význam. Našemu tělu pomohou zlepšit trávení, očistit jej od škodlivých látek a bakterií, posílit imunitu. Jsou skvělým pomocníkem v boji proti nachlazení, infekcím a zápalům. Je až k nevíře, jak úžasné vlastnosti tato semínka mají, a i přesto nejsou příliš známá. Pojďme si tedy představit již zmíněný extrakt a jeho silné antibakteriální vlastnosti. 

S čím dokáže extrakt z grepových semínek pomoci?

  • zlepšuje trávení a celkové zdraví trávicí soustavy (nezdravý životní styl, nezdravé stravování, pálení žáhy, průjem, zácpa a nadýmání, bolest břicha)
  • při gynekologických problémech – záněty, výtoky 
  • zlepšuje kožní problémy (akné, ekzémy, plísně, bradavice, kvasinková onemocnění, lupy) – potřete postižená místa. Díky velkému množství vitamínu E pomáhá zvýšit tvorbu kolagenu, který udržuje naši pleť a kůži zdravější
  • má protirakovinné vlastnosti (účinně bojuje proti rakovinným buňkám)
  • s ústní hygienou (přidejte 5 kapek extraktu do šálku vody a vyplachujte)
  • vyléčí i nosní sliznice (inhalovat, nakapat do zvlhčovače či přímo vypláchnout nosní sliznici)
Grepové kapky se vyrábějí z pecek grepu

Budete překvapeni, jak silný účinek tyto kapky mají. Vnitřně je můžete užívat na různé druhy nemocí, ale i preventivně pro posílení imunity. V dnešní době se objevuje stále více alergických reakcí na velké množství potravin. I v tomto případě můžete vyzkoušet sílu grepových kapek, dříve než sáhnete po lécích nebo se nedobrovolně vzdáte oblíbeného jídla. Kapky jsou doporučovány jako podpůrný prostředek při astma, Crohnově nemoci, při všech akutních virových i bakteriálních infekcích. Budou vám skvělým pomocníkem také při cestování, kdy se doporučují užívat preventivně. 

Co vše extrakt obsahuje?

  • extrakt z jader a dužiny grapefruitu
  • vitamín C (silný antioxidant, zvyšuje vstřebávání železa, snižuje míru únavy a vyčerpání)
  • komplex biologicky aktivních flavonoidů (pozitivně působí zejména na naše cévy)
Grepy obsahují skrytý zázrak ve formě svých semen

Kde je tento hořkosladký zázrak k dostání?

Pod názvem Citrus paradisi je volně k dostání v lékárnách, prodejnách bylin a zdravé výživy. Cena není nijak vysoká, za 50 ml extraktu zaplatíte od 150 do 230 Kč. Ideální je koupit hned 2 balení, ať jej máte v případě potřeby nestále po ruce. Užívejte preventivně, zejména v podzimním a zimním období, kdy je vaše zdraví ve větším ohrožení. Oceníte zejména, pokud máte doma děti školou či školkou povinné, extrakt posílí jejich imunitu a budete mít skvělý pocit z toho, že jim dáváte to nejlepší. Prostě zdraví z přírody.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz