Sháníte halloweenský kostým na poslední chvíli? Rychle a snadno si ho vyrobíte doma

Halloweenský kostým ducha na verandě mezi halloweenskými dýněmi Rawpixel.com / Shutterstock.com

Chcete si s dětmi užít halloweenskou párty se vším všudy, ale schází vám inspirace? Nebo máte vymyšlenou masku, ale nemáte hodiny času na její výrobu? Poradíme vám několik tipů na rychlé kostýmy, na které vám vystačí věci, jež máte běžně k dispozici.

Přečtěte si také

Obchody stahují z prodeje: Kuřecí maso se salmonelou i antibiotiky a tvaroh s úlomky kovu. Nemáte je doma také?
Obchody stahují z prodeje: Kuřecí maso se salmonelou i antibiotiky a tvaroh s úlomky kovu. Nemáte je doma také?

Halloween vznikl v Irsku a slaví se 31. října, den před křesťanským svátkem Všech svatých.

Nejčastěji oslavy tohoto dne probíhají v anglicky mluvících zemích – v USA, Kanadě, Velké Británii, Irsku, Austrálii, Novém Zélandu a dalších státech, které se připojily. U nás sice není až tak populárním svátkem, ale i zde si našel mnoho příznivců. Oblíbené jsou především různé párty pro dospělé nebo dětské akce ve školách a školkách.

Co si tedy obléct na sebe, když už nemáme čas nic shánět či šít?

Rodiče s dvěma dětmi v halloweenských kostýmech nad dýněmi Evgeny Atamanenko / Shutterstock.com

Duch z prostěradla

Nejjednodušší a nejrychlejší kostým, který si můžete vyrobit, je kostým ducha z prostěradla. Stačí do něj vystřihnout tři otvory – dva na oči a jeden na pusu.

Strašák do pole

Oblečte se do flanelové košile, větších, starších kalhot a nasaďte slaměný klobouk. Kostým lze vylepšit trochou slámy, kterou si nastrkáte různě do kapes a obličej si pomalujte barvami. Čím hůře to bude vypadat, tím lépe!

Tip: Pro slámu či seno zajděte například do chovatelských potřeb, kde ji najdete v oddělení krmiva pro hlodavce.

Čarodějný klobouk je klasika, která nezklame

Čarodějnice

Natupírované vlasy, velký černý klobouk, černé šaty, punčocháče i boty. A pak už si jen vyhrajte se šminkami, abyste vypadali co nejstrašidelněji.

Tip: Kostýmové a jiné zábavné klobouky, čepice i paruky seženete v běžných supermarketech, jako je Tesco, Globus či Albert. S nimi už určitě něco vymyslíte.

Skupina dospělých v halloweenských kostýmech si připíjí šampaňským na párty Studio Romantic / Shutterstock.com

Catwoman

Černé upnuté kalhoty (nejlepší jsou lesklé černé legíny), černé triko s dlouhým rukávem, škraboška a kočičí uši. Tužkou na oči si namalujte kočičí nos a vousky a z kusu černé látky si udělejte ocásek. Rázem z vás bude krásná kočičí žena – ideální kostým pro dámy.

Ať váš kostým stojí za to

Mrtvá nevěsta

Můžete se inspirovat filmem Mrtvá nevěsta Tima Burtona, anebo si oblečte bílé šaty, vezměte kus staré záclony, kterou použijete jako závoj, a potom si pomalujte obličej barvami ve stylu zombie. Pokud vám nebude vadit šaty trochu ušpinit či zničit, rozhodně toho využijte, lehce je potrhejte a zamažte hlínou a červenou rtěnkou.

Tři děti v kostýmech čarodějnice, čerta a upíra držící dýně Yuganov Konstantin / Shutterstock.com

Využijte domácí overaly

V poslední době jsou příjemné overaly na doma hodně trendy. Možná jeden sami máte. Ať už jde o ten se zvířecím motivem či motivem pohádkové postavy, hodí se také jako kostým. Anebo jej můžete doplnit o papírová ouška a ocásek z látky. Pouze pozor, aby vám v něm nebylo tak příjemně, že na párty usnete.

Tip: Domácí overaly využijete samozřejmě i mimo Halloween. Seženete je například v e-shopech Lidl či Tchibo.