Osvědčené tipy, jak v obchodě vybrat ten správný meloun: Žluté skvrny ho prozradí!

Žena vybírá meloun Elena Shvetsova / Shutterstock.com

Melounová sezóna je za dveřmi. Už nyní můžete v obchodech narazit na první kousky – a v akcích na každém rohu je budete vídat v podstatě až do konce prázdnin. Meloun je plný vitamínů a minerálů, navzdory své sladké chuti má ale taktéž i minimum kalorií. Skvěle tak uspokojí chuť na sladké a pomůže doplnit tekutiny, aniž by zruinoval vaši postavu. Víte však, jak na první pohled poznat, že jste vybrali zralý a sladký kus?

Přečtěte si také

Je nejvyšší čas postarat se o muškáty. Víte, jak na to, aby vám dělaly radost brzy a dlouho?
Je nejvyšší čas postarat se o muškáty. Víte, jak na to, aby vám dělaly radost brzy a dlouho?

Barva

Meloun, který je zralý, je zbarven do tmavě zelené barvy. Ten světlejší bývá naopak spíše nedozrálý.

Podle skvrn

Pokud se na melouny podíváte, sáhněte po těch s velkými žlutými skvrnami. Čím více jich na vámi vybraném kousku uvidíte, tím chutnější a sladší pravděpodobně bude.

Váha

Když je ovoce zralé, mělo by vážit víc, než byste na první pohled řekli. Stačí tedy zvážit dva stejně velké melouny – ten těžší bude chutnat lépe.

Zvuk

Při jemném poklepání by se měl ozývat dutý zvuk.

Podle pohlaví

I melouny se dají rozlišovat podle pohlaví. Třebaže se tento jev u potravin botanicky obvykle neřeší, u melounů můžeme udělat výjimku – samičí plody jsou totiž sladší. Poznáte je podle toho, že jsou menší a mírně zploštělé.

Ostatně věděli jste, že se botanikové nedokážou jednoznačně shodnout ani na tom, zdali je meloun ovoce, nebo zelenina?

Podle stopky

Stopka je krásným ukazatelem zralosti melounu. Ideálně by měla být žlutá až nahnědlá – zelená stopka totiž znamená, že je meloun nedozrálý a nebude tudíž ani sladký a červený uvnitř.

Stlačení mezi dlaněmi

Další z triků, jak poznat zralý meloun přímo v obchodě, je vzít ho do rukou a stlačit. Když zavrže, je zralý.

Tip: Meloun je skvělý parťák při hubnutí. Obsahuje totiž až 93 % vody a má velké množství prospěšných vitamínů, jako je vitamín A, B nebo C, a také minerálů, které jsou důležité při odbourávání tuků. Antioxidanty v melounu bojují proti volným radikálům v těle, chrání buňky, podporují imunitu a zabraňují zánětlivým procesům. Navíc skvěle chutná – a podle nás neexistuje snad nikdo, kdo by ho neměl rád.