Videorecept na domácí štrúdl z exotického ovoce kaki

K podzimu patří štrúdl, ale proč si ho nedopřát v luxusnější formě? Právě na sklonku roku se v obchodech objevuje exotické ovoce kaki, které naprosto božsky chutná ve spojení skořice a vanilky naplněných v křupavém listovém těstě. Vyzkoušejte náš recept na domácí štrúdl z kaki a posuďte sami.

Přečtěte si také

Zdražování se nevyhne ani mikulášské nadílce. Které cukrovinky se nevyplatí kupovat bez akce?
Zdražování se nevyhne ani mikulášské nadílce. Které cukrovinky se nevyplatí kupovat bez akce?

Ingredience:

Talířky se štrúdlem a nakrájeným ovocem kaki Kupi.cz

Postup přípravy:

  1. Na pánvi nebo v rendlíku si rozehřejte máslo a osmahněte na něm do zlatova strouhanku. Poté dejte stranou zchládnout.
  2. Mezitím si zapněte troubu na 180 °C.
  3. Do mísy nastrouhejte na struhadle tři kaki a přidejte vanilkový cukr, rozinky a plátky mandlí. Vše dobře promíchejte a podle chuti případně doslaďte.
  4. Na pomoučenou plochu rozválejte kostku listového těsta na obdélník. Využít můžete i již připravený plát.
  5. Těsto posypte opečenou strouhankou a rozprostřete směs s kaki a kořením. Okraje těsta by měly zůstat alespoň 2 centimetry z každé strany volné.
  6. Těsto i s náplní opatrně sviňte do závinu, kraje přitiskněte prsty a zahněte dospodu. Štrúdl poté přendejte na plech vystlaným pečicím papírem tak, aby byl spoj vespod.
  7. Pomažte mašlovačkou rozšlehaným vejcem (můžete posypat zbytkem plátků mandlí) a dejte do předehřáté trouby péct na 15 minut.
  8. Na vychladlý štrúdl můžete dát šlehačku, ozdobit snítkou máty a posypat moučkovým cukrem.