Které bylinky jsou ideální při hubnutí nebo očistě těla?

Různé druhy sušených bylin a květů v miskách Tatjana Baibakova / Shutterstock.com

Bylinky jsou skvělým pomocníkem při hubnutí. Je nutné si ale uvědomit, že jen díky nim určitě nezhubnete, jelikož k jakémukoliv úbytku váhy je zapotřebí zapojit změnu životního stylu, tedy vyvážený jídelníček a dostatek pohybu. Bylinkové čaje jsou už jen pomůckou, která se postará nejen o dostatečný pitný režim, ale také o celkové zdraví. Na které bylinky se tedy zaměřit?

Přečtěte si také

Káva už nevydělává? Starbucks by mohl opustit Velkou Británii
Káva už nevydělává? Starbucks by mohl opustit Velkou Británii

Bylinky jsou „zázrakem“ přírody a dokážou s naším zdravím divy. Pokud víme, které jsou pro nás vhodné, a dodržujeme jejich užívání, pomohou nám s našimi neduhy. Ovlivňují náš metabolismus, omezují chutě k jídlu, podporují odvodnění organismu a zabraňují otokům.

Kvalitní čaje koupíte jak v lékárně, tak v drogerii, buď ve směsích, které obsahují více druhů bylinek, nebo samostatně jednotlivé byliny.

Kopřiva v misce, kopřivový čaj v hrnku Lunov Mykola / Shutterstock.com

Kopřiva co všechno umí?

Bylinka, o které je známo, že obsahuje aktivní látky podporující trávení a činnost střev. Dalším plusem je, že dokáže čistit naši krev, má blahodárný vliv na hladinu cukru v krvi a má významné močopudné účinky. Kopřiva obsahuje velké množství minerálů a vitamínů, karotenoidů i flavonoidů. Během diety je zapotřebí tyto látky doplňovat, proto je kopřiva ideálním pomocníkem.

Bylinné čaje koupíte levně třeba i v supermarketu

Kontryhel je bylinka pro ženy

Kontryhel je dobře známý především ženám, a to díky svým pozitivním účinkům na tvorbu hormonů a zmírnění premenstruačního syndromu. Díky velkému množství chlorofylu zlepšuje metabolismus a pročišťuje tělo. Neméně známé jsou jeho odvodňovací účinky, které pocítíte, pokud budete pít dva šálky kontryhelového čaje každý den.

Ostropestřec a čaj v průhledném hrnku Maryna Osadcha / Shutterstock.com

Ostropestřec co vše umí vyléčit?

Významná bylinka, která čistí játra, snižuje hladinu cholesterolu v krvi a napomáhá rychlejšímu spalování tuků. Postará se o likvidaci škodlivých látek v těle a zlepšuje celý chod metabolismu. Třešničkou na dortu je schopnost zmírnit únavu a malátnost. Ostropestřec můžete zakoupit ve formě kapslí, tinktury nebo čaje.

Pampeliška a její zdravotní účinky

Pampeliška neboli smetanka lékařská obsahuje vitamíny, minerály, vlákninu a antioxidanty. Je vynikajícím pomocníkem při odstraňování nežádoucích látek z těla a tím příznivě působí na metabolismus. Dokáže tlumit zánětlivé procesy v celém těle a snižuje hladinu cukru v krvi. Lze použít všechny její části, tedy kořen, listy i květ.