Jak zachránit přesolené jídlo? Na pomoc si vezměte těchto 7 běžných potravin

Žena solí hrnec s jídlem na plotně Rido / Shutterstock.com

Občas se to stane i zkušeným kuchařům. Ruka ujede, solnička se rozhodne dávkovat více než obvykle, nebo to s chutí není tak dlouho ono, až je to moc. Ještě, než začnete zbytečně panikařit a jídlo ředit, čímž se připravíte o značnou část chuti, zkuste několik triků se surovinami, které najdete běžně doma. Některé používaly i naše babičky a jsou osvědčeným způsobem, jak z jídla přebytečnou slanost vytáhnout.

Přečtěte si také

Na co se zaměřit při výběru nového polštáře a peřiny?
Na co se zaměřit při výběru nového polštáře a peřiny?

1. Syrové brambory

Záchrana číslo jedna. Díky tomu, že bramboru po uvaření z jídla vyjmete, nijak neovlivňuje jeho výslednou chuť, a proto ji můžete univerzálně použít do jakékoliv polévky, omáčky i guláše.

Větší oloupanou syrovou bramboru nakrájenou na větší kousky přidejte do pokrmu a nechte asi 15 minut povařit. Do hladkých omáček a polévek můžete bramboru také nastrouhat a po rozvaření přecedit přes jemné sítko. Nejen, že nasákne přebytečnou sůl, ale uvolní škrob, který tekutinu trochu zahustí a nebudete muset používat mouku.

  • Tip: Slanost dokáže podobným způsobem redukovat i mrkev či kořenová petržel. Vyjmutou uvařenou bramboru nebo zeleninu navíc nemusíte vyhazovat. Klidně je přidejte do jiného jídla, nebo z nich udělejte placičky.

2. Těstoviny a obiloviny

Podobně jako brambory mohou fungovat i různé druhy těstovin (klasické, polévkové i speciální, jako je kuskus) a obilovin, např. quinoa, bulgur či rýže. Pokud je dáte do přesoleného jídla, část jeho slanosti vtáhnou přirozeně do sebe. A vůbec je z něho nakonec nemusíte vyjímat. Tímto způsobem zachráníte různé husté polévky nebo zeleninové a masové směsi, ze kterých vznikne vydatnější hotové jídlo. A třeba objevíte nový, originální recept.

Bulgur se ve skříni neztratí

3. Vaječné bílky

Jsou skvělé do čirých vývarů. Mají výbornou schopnost vázat na sebe sůl a při troše šikovnosti se dají z polévky zase beze zbytků odstranit. Syrové bílky zbavené žloutku opatrně vlijte do vroucí polévky a nechte srazit. Poté je pomocí sítka nebo děrované naběračky vyjměte (v případě nezdaru můžete vývar přecedit). Pokud by byla slanost opravdu intenzivní, můžete tento způsob zkombinovat s výše popsanou bramborou.

Miska s oranžovou omáčkou Lipatova Maryna / Shutterstock.com

4. Bílý jogurt nebo smetana

Zapátrejte v lednici po mléčných výrobcích. Jako kontrast k soli jsou ideální. Krémový bílý jogurt či zakysaná smetana se hodí do bílých omáček a polévek, kde vynikne jejich nakyslá chuť (např. do luštěninových, koprových, houbových, fazolkových apod.). Obdobně funguje také sladká smetana na vaření nebo ke šlehání. Kari a jemu podobná indická či asijská jídla zase můžete zachránit přidáním příjemně nasládlého kokosového mléka.

5. Cukr

Někdo doporučuje jít na sůl jejím opakem. Cukrem. Ovšem trochu jiným způsobem, než se na první pohled zdá. Na pomoc si vezměte kostku cukru, tu položte na lžíci nebo naběračku a opatrně ponořte do polévky či omáčky. Jakmile se začne rozpouštět, zase ji vyjměte. Podle potřeby opakujte. Velkou solnou katastrofu tímto způsobem sice nezachráníte, na mírnější přesolení by to ale mělo stačit.

6. Pečivo

Pečivo je známé svými savými schopnostmi, které s sebou vezmou i přebytečnou slanost. Na druhu ani tak nezáleží, zužitkovat takto můžete i kousek staré housky, rohlíku nebo chleba. Doporučujeme podobně jako u cukru výše dávat kousek pečiva do polévky či omáčky položený na naběračce, aby se vám po rozmočení snáze vyjímal a „nerozdrobil“ se do celého obsahu hrnce.

7. Tekutina navíc

Jako poslední záchrana se nabízí polévku či omáčku naředit. Než ovšem sáhnete po obyčejné vodě, mrkněte se do ledničky nebo spíže po některých vhodnějších tekutinách, které přesolené jídlo nejen naředí, ale zároveň mu dodají alespoň nějakou chuť navíc. Samozřejmě vždy záleží na charakteru pokrmu a použitých surovinách, kromě výše zmíněné smetany však může dobře fungovat také nesolený vývar, víno, vinný ocet či pasírovaná rajčata, případně loupaná rajčata z plechovky.

Kuchař vaří špagety s rajčatovou omáčkou Canva

Nákupní tip na závěr

Pokud vás při vaření již několikrát zradila solnička, praktickým pomocníkem jsou elektrické mlýnky na pepř a sůl, které umožňují jednoduché ovládání i jednou rukou a dávkování soli s nimi budete mít vždy pod kontrolou.

Šikovný pomocník do každé kuchyně v akci

Aktuálně můžete mrknout například na Elektrický mlýnek na sůl a pepř Toro, který v prodejnách Kitos seženete do 24. 2. za cenu 229 Kč, v Tescomě zase mají až do konce ledna ve slevě Elektrický mlýnek 2v1 President za 499 Kč (namísto původních 649 Kč). A pokud budete mít od pondělí 31. 1. do neděle 6. 2. cestu do Kauflandu, koupíte zde Elektrický mlýnek na pepř a sůl značky Spice&Soul za 199 Kč.