Ani Ježíšek k vám netrefí potmě: trendy vánoční osvětlení a dekorace

Vánoční dekorace s LED světly RETLUX RETLUX

Stále stoupá obliba přírodních materiálů, jako je dřevo, papír nebo sklo. A ani vánoční světelné dekorace nejsou výjimkou. Pořídit si tedy můžete závěsné papírové hvězdy, skleněné koule, dřevěné svícny nebo světýlka imitující padající déšť, a to všechno s moderním LED osvětlením. Barvy roku – šedá a žlutá – se prosazují i zde, jen žlutá se změnila na slavnostnější zlatou.

Přečtěte si také

Jak co nejlépe uchovat zeleninu, aby vydržela celou zimu?
Jak co nejlépe uchovat zeleninu, aby vydržela celou zimu?

Proč zvolit osvětlení s LED žárovkami?

Ruku v ruce s udržitelnými materiály jde celková šetrnost k životnímu prostředí, ke které mimo jiné přispívají i kvalitní a úsporné LED zdroje. Mají velmi nízkou spotřebu energie a vydrží vám i při častém používání dlouhé roky – dříve běžné halogeny nebo klasické žárovky se jim v těchto ohledech nemohou rovnat.

Kromě toho mají i další výhody. Netvoří žádný nebezpečný odpad a nerozžhaví se tak, aby byly hrozbou pro vaše děti nebo domácí mazlíčky. Ceny jsou navíc srovnatelné s ostatními typy osvětlení. Menší závěsné ozdoby nebo svícny pořídíte většinou do 400 Kč a u velkých světelných řetězů se vejdete zhruba do 1 000 Kč.

Elegantní zlatá i luxusní bílá s efekty

Vedle elegantní zlaté nebo minimalistické šedé se prosazuje i opravdu výrazná bílá se zajímavými efekty, díky kterým vaši výzdobu nikdo nepřehlédne. Ve svém bytě nebo domě tak vytvoříte tu správnou vánoční atmosféru.

Vánoční světelný déšť, který můžete ovládat

Osvětlení v podobě padajících světýlek vyčaruje kouzelnou vánoční atmosféru ve vaší domácnosti. Vánoční světelný déšť snadno zavěsíte na zeď, do okna nebo třeba na balkón a následně si vyberete z 8 režimů svícení. Pro ještě krásnější efekt můžete jednotlivé kusy mezi sebou spojit. K dostání na e-shopu Darky.cz za 339 Kč.

Dalším naprosto božským tipem je světelný závěs. Jedná se o příjemné dekorativní osvětlení, které využijete na Vánoce i po celý rok. Závěs je vhodný do ložnice i na pergolu. A opět jako u světelného deště je možnost dálkového ovládání. K dostání na e-shopu Darky.cz za 339 Kč.

Světelný déšť Darky.cz

Dekorace do interiéru, které se neokoukají

A jak pracovat se světelnými dekoracemi v interiéru? Adventní věnec na stole můžete ozdobit jen malými světýlky, v okně se pak budou vyjímat hvězdy s LED diodami nebo elektrický svícen. Vybírat můžete mezi minimalistickým skandinávským designem a zdobnějšími variantami. Vše nakoupíte například ve specializovaném e-shopu Retlux.cz.

RETLUX

Exteriérové osvětlení

Pokud máte zahradu, určitě nezapomeňte umístit osvětlení i tam. Vaše hosty může o svátcích vítat třeba sob, stromeček nebo jiný efektní světelný objekt. Většina LED svítidel se do exteriéru hodí, ale pro jistotu si to raději ověřte. Na zajímavé slevy narazíte na internetu i v hobby marketech Obi, Uni hobby nebo Baumax hlavně těsně před Vánoci.

RETLUX

V jednoduchosti je krása

Čím jednodušší design zvolíte, tím více prostoru najdete pro jeho využití. Například jemným světelným nanořetězem můžete ozdobit okno, stůl, postel nebo krb. A uklízet ho nemusíte ani po Vánocích, protože je jako dělaný na oslavu Valentýna, narozeninovou párty nebo svatbu.