Vřes, světýlka, polštáře a deky: Praktické tipy, jak z podzimní terasy vykouzlit oázu klidu

Okamžiky jen pro sebe? S podzimní výzdobou získá relaxace nový rozměr canva

Vychutnejte si podzim na balkónu či terase. Čas venku ještě zdaleka nekončí – vašemu oblíbenému místu stačí vdechnout hřejivou atmosféru a užít si všechny ty podzimní večery, které jsou téměř magické. Přinášíme 5 konkrétních tipů, jak zvelebit terasu, abyste ji mohli využívat až do zimy. Pro chvíle, které mají kouzlo.

Přečtěte si také

Jak si doma „nabublat“ sodovku nebo vyrobit prosecco z obyčejného vína?
Jak si doma „nabublat“ sodovku nebo vyrobit prosecco z obyčejného vína?

Dejte sbohem hmyzu

Hmyz se na podzim stahuje za teplem, tedy směrem k lidským obydlím. Pokud si chcete i nadále užívat pohodu, nezapomeňte se vyzbrojit proti nežádoucím návštěvníkům.

Po sezónním úklidu terasy či altánku můžete použít některý z insekticidů – nemusíte ovšem nutně vsadit pouze na chemii. Proti pavoukům pomáhá eukalyptus, proti komárům citronella či levandule – vsaďte na svíčky, vonné tyčinky nebo aroma lampu a budete mít o klid postaráno.

Podzimní truhlíky? No jasně!

Je čas nechat balkón či terasu podzimem doslova rozkvést. Jakými květinami se v tomto období lze obklopit? Nespletete se s oblíbenými vřesy, jehličnany, hebe, ostřicemi či astrami. Truhlíky můžete navrhovat sami, pořídit lze však i ty už hotové. Vše záleží jen a jen na vašem vkusu – tak jaká bude vaše podzimní zahrádka pro radost?

Tip: Krásný vřesovec Calluna koupíte v Lidlu (19,90 Kč), v Kauflandu (34,90 Kč) a v OBI (44,90 Kč). Jde o ideální rostlinu, která okolí obydlí protká příjemnou podzimní náladou – a hodí se nejen do truhlíků.

Hřejivý dotek

Jak se cítit dokonale a prohřát podzimní posezení na balkónu, v altánu či na terase? Prostřednictvím textilu! Pomoci mohou tolik oblíbené plédy, které nejenže dobře vypadají na pohled, ale jsou i funkční – zahřejí vás kdykoli budete potřebovat. Prohřát sedací nábytek mohou také dekorační polštáře či kožešinové běhouny. Volte převážně neutrální, zemité barvy a přírodní materiály. A podzim může začít!

Teplo, vůně, relax

Kouzlo světla

Osvětlení, to je, oč tu běží. To pravé tlumené světlo dokáže hravě vykouzlit až intimní atmosféru. Vyberte si z populárních LED řetězů, které podtrhnou romantiku. Vsadit lze také na solární svítidla, nespletete se však ani se svíčkami. Ty ovšem nezapomínejte umístit do praktických luceren, které se postarají o trendy vzhled i bezpečné plápolání.

Dekorujte s láskou

Nakonec nezbývá než doladit poslední detaily. Konvička, nějaká ta dýně nebo vaše oblíbená váza. Jde o váš vlastní koutek pro relaxaci, proto vybírejte srdcem, abyste se cítili skvěle. Dekorovat můžete pomocí vlastní tvořivosti, nebo si pořídit hotové kousky, které vám vydrží celá léta.

Hodit se může teplý běhoun, dřevěné sošky, oblíbené rámečky s tematickými obrazy, ale i ještě více svíček, lampiček, macrame kousků či podzimních plodů, jako jsou dýně, kaštany, větvičky a jiné. Vykouzlit z terasy něco výjimečného není těžké. Půjdete do toho?

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz