Fit dezert a hit Instagramu zároveň: Banánová zmrzlina jménem Nice Cream

Banánová zmrzlina v miskách Anna Kolásková

Nice Cream. Hit Instagramu i fitness světa zároveň. Někdy se jí přezdívá také Nana Cream a nejedná se o nic jednoduššího než o obyčejnou banánovou zmrzlinu. Obyčejnou, ale přesto lahodnou. Díky krémové konzistenci se rozplývá na jazyku, neobsahuje žádné přidané cukry a bez obav ji můžete dát dětem. A pokud si předem namrazíte banány, budete ji mít hotovou do 5 minut včetně umytí mixéru.

Přečtěte si také

Češi jsou konzervy, ale fandí udržitelnosti. Jaké preference mají pro praní a úklid?
Češi jsou konzervy, ale fandí udržitelnosti. Jaké preference mají pro praní a úklid?

Jak si doma vyrobit Nice Cream?

Hlavní výhoda této zmrzliny spočívá v její jednoduchosti. Potřebujete na ni jen zralé banány. Vše ostatní je navíc. Banány musí být předem zmrazené, poté se jen dají do mixéru, rozmixují a je hotovo. Díky přirozeně krémové konzistenci banánů a krystalků ledu v nich mixováním vznikne lahodná zmrzlina.

Recept na banánovou zmrzlinu Nice Cream

Na 4 kopečky zmrzliny potřebujete 2,5 až 3 velké banány. Čím zralejší budou, tím sladší bude mít zmrzlina chuť. Na výrobu se nehodí zelené nezralé banány, naopak ty přezrálé s černými flíčky a lehce moučnatým středem jsou ideální. Proto přezrálé banány doma nikdy nevyhazujte, ale včas je zamrazte.

Zamražené banány v misce Anna Kolásková

Postup:

  1. Banány oloupejte a nakrájejte na kolečka.
  2. Vložte do uzavíratelného sáčku, ideální jsou ty do mrazáku, a banány od sebe oddělte. Pokud by se slepily, byla by z nich po zmrazení jedna velká koule a váš mixér by s tím mohl mít problém.
  3. Banány nechte zmrazit. Poté vložte do mixéru, zapněte ho naplno a rozmixujte.
  4. Ihned podávejte a pro doslazení a ozdobu použijte datlový sirup.

2 tipy navíc:

  • Pro ozvláštnění zmrzliny k banánům přidejte nasekané vlašské ořechy nebo lžíci arašídového másla. Banány a ořechy spolu chutnají skvěle.
  • Pokud chcete zmrzlinu zjemnit, přidejte k ní při mixování pár lžic smetany. Zmrzlina bude jemnější, a ještě víc krémová. Ale nepřežeňte to, ať zmrzlina neplave.
Zmrzlinové sendviče

Zmrzlinové sendviče

Co může být lepší než zmrzlina mezi dvěma sušenkami? Sladké mražené sendviče jsou populární letní lahůdkou. Jejich výroba zabere klidně i jen pár minut, ještě rychleji ale zmizí do úst blaženě se usmívajících strávníků. Výhodou zmrzlinových sendvičů je jejich snadná příprava, kterou zvládnete i s dětmi, nekonečné možnosti chutí a variací a také praktický způsob servírování a konzumace.

Časová náročnost: 1 hod 15 min Obtížnost: Snadný
Zmrzlinové sendviče

S čím pojídat banánovou zmrzlinu:

Jak už jsme nastínili v úvodu, tento recept na banánovou zmrzlinu je fitness. Obsahuje totiž jen tolik kalorií, kolik najdete v jednom banánu, tedy zhruba 88 kcal, pokud by takový banán vážil 100 gramů.

  • Proto si banánovou zmrzlinu můžete dát jako svačinku před tréninkem.
  • Vyzkoušejte si ji přidat do palačinek nebo teplých vaflí.
  • A do třetice vyzkoušejte banánovou zmrzlinu s domácí granolou a dalším nakrájeným ovocem.

Tip: Koupené vafle stačí doma ohřát v mikrovlnce nebo na pánvi a dát na talíř. Navrch pak přijde kopeček banánové zmrzliny, pro ozvláštnění mleté vlašské ořechy a datlový sirup nebo med navrch na doslazení. A skvělá snídaně nebo svačina je na světě!

Zdroj: healthline.com, autorský text a foto Anna Kolásková