Otevírací doba obchodů o vánočních svátcích. Penny zavře úplně a Billa bude mít otevřeno nejdéle

Ulička s potravinami v supermarketu Trong Nguyen / Shutterstock.com

Obchody praskají ve švech a nejen, že nám komplikují nákupy přetížené platební terminály, mnohdy si musíme počkat ve frontě i na obyčejný nákupní košík. Lidé jako by se zbláznili a berou hypermarkety útokem. Jak dlouho bude vlastně zavřeno? A jaká bude otevírací doba mezi svátky? S našim přehledem bude nakupování snadné!

Přečtěte si také

Recept na poctivé domácí bramboráky, které vám budou mizet pod rukama
Recept na poctivé domácí bramboráky, které vám budou mizet pod rukama

Štědrý den spadá do svátků, jejichž otevírací dobu reguluje stát, a tak prodejny s rozlohou větší než 200 metrů čtverečních od 12 hodin musí mít zavřeno, na první a druhý svátek vánoční pak nesmějí otevřít vůbec. Někteří obchodníci ale už dříve avizovali, že zavřeno budou mít i na Štědrý den. Jak je to tedy s otevírací dobou na Štědrý den a mezi svátky? Pojďme se na to podívat...

Kaufland

Pokud vám doma něco pochybí na Štědrý den, budete mít možnost v Kauflandu nakoupit od 7 do 11:45 hodin. Mezi svátky budou mít všechny prodejny Kaufland opět otevřeno podle běžné otevírací doby, tak jak jsme zvyklí. Na silvestra zavře tento řetězec své prodejny v šest hodin odpoledne a první den v roce 2020 si v Kauflandu nenakoupíte.

Lidl

Na Štědrý den Lidl zavírá své prodejny půl hodiny před polednem a ani tady si 25. a 26. 12. nenakoupíte. Mezi svátky budou prodejny opět otevřeny dle běžné otevírací doby a zavřou až na Nový rok.

Albert

Všechny prodejny Albert zůstanou během vánočních svátků a na Nový rok zavřené. Na Štědrý den budou moci zákazníci nakoupit do 11:30 hodin, na silvestra pak až do 18:00 hodin.

Billa

Řetězec Billa bude na Štědrý den ke svým zákazníkům vstřícný a prodejny otevře od 7:30 do 12:00 hodin. 25. 12. a 26. 12. bude mít většina prodejen zavřeno a znovu otevřou až 27. 12., kdy už bude platit standardní otevírací doba. Na silvestra se obchody zavřou už v pět hodin odpoledne a 1. ledna 2020 bude zavřeno.

Tip z Kupi: Billa má ale řadu výjimek. Třeba obchody na pražském letišti a pražském hlavním nádraží mohou být otevřené i přes svátky.

Globus

Všechny prodejny Globus otevřou na Štědrý den v 7 hodin ráno a zavřou půl hodiny před polednem. 25. 12. a 26. 12. budou všechny prodejny zavřeny. Ostatní dny mezi svátky nakoupí zákazníci v Globusu tak, jak jsou zvyklí dle běžné otevírací doby. Na silvestra zde nakoupíte už od 8 hodin a prodejny zavřou v 18 hodin. Na Nový rok bude opět zavřeno.

Penny Market

Penny Market se rozhodl na Štědrý den nechat své zaměstnance doma s rodinami, a tak si zde ve dnech 24. – 26. 12. nenakoupíte. Na nákup se do Penny můžete vydat mezi svátky, a to od 7 do 21 hodin, kdy zůstává prodloužená otevírací doba. Silvestrovský nákup stihnete 31. 12. od sedmi ráno do pěti odpoledne a na Nový rok zůstanou prodejny zavřené. Od 2. 1. 2020 pak bude ve všech Penny standardní otevírací doba.