Jak se zbavit octomilek jednou provždy? Pomůže obyčejný banán a vysavač

Zbavte se konečně octomilek. Napořád!

Přestože jsou to malé mušky, jejich rozmnožení se ve vaší kuchyni může být velice otravné. Létají kolem zrajícího ovoce, nad zbytky jídel, ale i nad hrníčkem s čajem. Množí se velmi rychle, a co hůř, těžko se jich zbavuje. Existuje ale několik triků, díky kterým můžete boj s octomilkami vyhrát.

Přečtěte si také

Syrová bramborová šťáva je neskutečně zdravá a snadno ji připravíte i bez odšťavňovače
Syrová bramborová šťáva je neskutečně zdravá a snadno ji připravíte i bez odšťavňovače

Stačí, když v kuchyni necháte přezrálé ovoce, zbytek vína či octa a mušky si k vám z venku, díky svému skvělému čichu, najdou cestu. Ale jak je možné, že vám zamoří domácnost i v zimě? Přinesete si totiž jejich vajíčka na ovoci z obchodu, do pěti dnů se mušky vylíhnou a okamžitě se začnou množit.

Co tedy dělat, když už máte nezvaného hosta doma?

V čisté kuchyni se octomilkám líbit nebude

Pokud se chcete mušek rychle zbavit, udržujte svou kuchyni v čistotě, protože pak se mušky nebudou mít čím živit, ani se moci nikde množit.

Octomilky – co je konečně zlikviduje?

Jak na domácnost, která octomilky lákat nebude?

  • Nenechávejte venku žádné ovoce ani zbytky jídla – vše ukládejte do lednice nebo pečlivě uzavřete, aby k tomu neměly mušky přístup
  • Utírejte kuchyňskou linku – každá rozlitá šťáva, džus, víno či pivo jsou pro mušky velmi atraktivní
  • Pravidelně čistěte odpady a vynášejte koš – je to právě zápach zbytků jídla, co je tak láká
  • Nenechávejte venku použité nádobí
  • Nepřelévejte pokojové rostliny – zahnívající hlína v květináči je ideálním místem pro nakladení vajíček

Tip: Stejně jako komáři, také octomilky nesnášejí vůni koření. Do květináčů položte stroužky česneku a po bytě rozmístěte misky s hřebíčkem.

Nalákejte octomilky na nahnilý banán a vysajte je

Jestliže se vám octomilky doma již přemnožily, vezměte si na pomoc vysavač. Pokud máte uklizenou celou kuchyň a není tam nic, co by mušky mohlo lákat, pak položte na stůl hodně zralý banán a připravte se poblíž s vysavačem. Během chvilky se na banán mušky slétnou, a vy je pak budete moci vysát.

Octomilek se zbavíte díky banánu

Pochytejte je do pastí

Nepodaří-li se vám mušky vysát, nastražte doma pasti. Pomoci může klasická mucholapka (běžně stojí 24,90 Kč), která vylučuje feromony, jež octomilky přilákají a insekticidy je následně zahubí. 

Octomilek se můžete zbavit i běžným postřikem proti hmyzu. Vzhledem k tomu, že se však octomilky soustřeďují v kuchyni, kde pracujeme s potravinami, použití chemických postřiků zvažte! 

Spolehlivý lapač na mušky si ale také můžete vyrobit doma. Jeho výroba je rychlá, snadná, bez chemie a mušek vás zaručeně zbaví.

Jak na to, zjistíte v následujícím videu: 

Budete potřebovat:

  • 2 plátky jablka
  • 1 dl vína
  • potravinářskou fólii 
  • gumičku 
  • zavařovací sklenici

2 plátky jablka dejte do zavařovací sklenice, přilijte víno. Na sklenici dejte fólii a přetáhněte gumičkou. Do fólie párátkem udělejte malé dírky a past na octomilky je hotová. 

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz