Chcete vonět celý den? Tipy, jak používat parfém, aby vydržel co nejdéle

Parfém

Pravý parfém by měl vydržet vonět po celý den. Investice do kvality se v tom případě určitě vyplatí. Aby nás však vůně parfému doprovázela od rána až do večera, nanášejte jej na tato místa! Coco Chanel jednou prohlásila, že by měl být parfém aplikován na místa, na kterých touží být žena políbena. Máme pro vás tipy, které vám pomůžou aroma parfému déle udržet a zintenzivnit.

Přečtěte si také

Řetězce se předhánějí ve zvyšování mzdy a benefitů. Na kolik si nově přijdou zaměstnanci Lidu nebo Kauflandu?
Řetězce se předhánějí ve zvyšování mzdy a benefitů. Na kolik si nově přijdou zaměstnanci Lidu nebo Kauflandu?

Při výběru parfému hraje důležitou roli naše nálada, oblíbené složky vůní, roční období i příležitost, pro kterou si jej kupujeme. Každému z nás voní něco jiného a to, co voní vaší kamarádce, se nemusí zrovna líbit vám. Vůně parfému dodává pomyslnou tečku celkovému dojmu, který zanecháváme u lidí v našem okolí. Co dělat, aby vůně přetrvala na našem těle co nejdéle?

Místa, kde pulzuje krev

Pokud chcete, aby vůně parfému vydržela po celý den, nanášejte ji na místa, kterými pulzuje krev. Více prokrvená pokožka se větší měrou zahřívá a uvolňuje mnohem vyšší dávku vůně. Parfém stříkněte na vnitřní část zápěstí, do loketní jamky a na krk u klíční kosti. Zápěstí o sebe netřete, jinak vůně rychle vyprchá.

Další místa na těle

Dejte si vůni i do vlasů. Trochu esence stříknete před sebe a pak vzniklým oparem projdete. Oblíbený parfém můžete stříknout i směrem nahoru a nechat jej volně dopadnout na vaše vlasy. Kdykoli pohodíte své bujné kadeře, nebo vám je pročechrá vítr, bude se z nich vůně šířit do okolí. V létě si můžete malé množství parfému nanést i do podkolenních jamek nebo na kotníky. Pokud nosíte krátké sukně, šaty nebo kraťasy, vůně více vynikne. Před romantickou schůzkou naneste parfém i za ušní lalůčky, za krk a do dekoltu.

Parfém na zápěstí

Pozor, ať to nepřeženete

Parfém nesmí nikdy vonět příliš výrazně. Pokud vůni parfému cítíte během dne velmi silně, s největší pravděpodobností vám tato esence nesedí. Výrazná vůně může vyvolat i nepříjemné bolesti hlavy. Vůně má být cítit po celý den, ale nesmí vám vadit.

Parfémy

Náš tip

Znáte dárkové kazety, kde se k oblíbenému parfému dává i pleťové mléko se stejnou vůní? Tahle sada má svůj důvod. Pokožku před nanesením vždy hydratujte. Pokud chcete vonět celý den, ošetřete nejlépe po ranní sprše svou pokožku tímto hydratačním mlékem, nebo klasickým přípravkem. Vůně vám vydrží vonět o dost déle.