Chcete vonět celý den? Tipy, jak používat parfém, aby vydržel co nejdéle

Žena si před zrcadlem stříká parfém na krk Aquarius Studio / Shutterstock.com

Pravý parfém by měl vydržet vonět po celý den. Investice do kvality se v tom případě určitě vyplatí. Aby nás však vůně parfému doprovázela od rána až do večera, musí se nanášet na specifická místa! Coco Chanel jednou prohlásila, že parfém by měl být aplikován na místa, na kterých žena touží být políbena. Máme pro vás tipy, které vám pomohou aroma parfému déle udržet a zintenzivnit.

Přečtěte si také

Oblečení, nábytek a hračky možná zdraží. Zákazníci budou připlácet za jejich likvidaci
Oblečení, nábytek a hračky možná zdraží. Zákazníci budou připlácet za jejich likvidaci

Při výběru parfému hraje důležitou roli naše nálada, oblíbené složky vůní, roční období i příležitost, pro kterou si jej kupujeme. Každému z nás voní něco jiného a to, co voní vaší kamarádce, se nemusí zrovna líbit vám.

Vůně parfému dodává pomyslnou tečku celkovému dojmu, který zanecháváme u lidí v našem okolí. Co dělat, aby vůně přetrvala na našem těle co nejdéle?

Žena si stříká parfém na zápěstí Pixel-Shot / Shutterstock.com

Místa, kde pulzuje krev

Pokud chcete, aby vůně parfému vydržela po celý den, nanášejte jej na místa, kterými pulzuje krev. Více prokrvená pokožka se větší měrou zahřívá a uvolňuje mnohem vyšší dávku vůně. Parfém stříkněte na vnitřní část zápěstí, do loketní jamky a na krk u klíční kosti. Zápěstí o sebe netřete, jinak vůně rychle vyprchá.

Udělejte si radost a oslňte své okolí krásnou vůní

Další místa na těle

Dejte si vůni i do vlasů. Trochu esence stříkněte před sebe a pak vzniklým oparem projděte. Oblíbený parfém můžete stříknout i směrem nahoru a nechat jej volně dopadnout na vaše vlasy. Kdykoli pohodíte svými bujnými kadeřemi nebo vám je pročechrá vítr, bude se z nich vůně šířit do okolí.

V létě si můžete malé množství parfému nanést i do podkolenních jamek nebo na kotníky. Pokud nosíte krátké sukně, šaty nebo kraťasy, vůně více vynikne. Před romantickou schůzkou aplikujte parfém i za ušní lalůčky, za krk a do dekoltu.

Žena si stříká parfém směrem na blonďaté vlasy Yana Vydrenkova / Shutterstock.com

Pozor, ať to nepřeženete

Parfém nesmí nikdy vonět příliš výrazně. Pokud vůni parfému cítíte během dne velmi silně, s největší pravděpodobností vám tato esence nesedí. Výrazná vůně může vyvolat i nepříjemné bolesti hlavy. Vůně má být cítit po celý den, ale nesmí vám vadit.

Náš tip

Znáte dárkové kazety, kde se k oblíbenému parfému dává i pleťové mléko se stejnou vůní? Tato sada má svůj důvod. Pokožku před nanesením vždy hydratujte. Pokud chcete vonět celý den, ošetřete svou pokožku nejlépe po ranní sprše tímto hydratačním mlékem nebo klasickým přípravkem. Vůně vám vydrží vonět o dost déle.