Jak zabalit láhev alkoholu, krabici nebo měkký dárek?

Zabalené vánoční dárky na tmavém pozadí George Dolgikh / Shutterstock.com

Vánoce nám už ťukají na dveře. Pokud máme nakoupeno, můžeme se pustit do balení dárků. Z této povinnosti si snadno můžeme udělat hravou zábavu. Stačí nám pečlivost, trocha fantazie a radost z krásně zabalených vánočních balíčků na sebe nenechá dlouho čekat!

Přečtěte si také

Horské slunce neboli obličejové solárium: Co to je a jak funguje?
Horské slunce neboli obličejové solárium: Co to je a jak funguje?

Jak se balí dárky?

Balení dárečků rozhodně nemusí být pro nikoho nuda. Nabízí se nám nepřeberné množství balicích papírů, stužek a dekorací. Můžeme si vybrat několik nápaditých motivů, a upřednostnit tak pestrost, nebo dárky zabalit do papíru se stejným vzorem, jestliže si chceme práci zjednodušit. Kdo má doma vše potřebné z minulého roku, ušetří čas strávený nakupováním.

Vyberte si krásné papíry v akci

Vsaďme na jednoduchost i hravost

Nejdůležitějším krokem je vhodně zvolit balicí papír. Pro oko nejlépe vypadá jednobarevný bez obrázků nebo s jemnými motivy. Dárek darovaný od srdce určitě nepatří do kýčovitého obalu. Zároveň si můžeme pohrát s barvou odstínů papíru i dárků a sladit je dohromady.

Zabalený dárek Milenie / Shutterstock.com

Jak zabalit krabice a jiné „hranaté“ tvary

Nejjednodušší práci máme s balením výrobků, které jsou už v pevných krabicích. Stejně snadno můžeme zabalit také knížky a jiné dárky „hranatých“ tvarů. Potřebujeme tedy pouze trefit líbivý balicí papír, který doplníme stuhou nebo mašlí. Velmi elegantně působí zlatá či stříbrná barva.

Pokud jsme kreativní, naše milované jistě potěší originální, vlastnoručně pomalovaný balicí papír nebo jiné ozdobné prvky na dárcích, např. drátky nebo smrkové větvičky. Nápaditosti se meze nekladou! Tavnou pistolí můžete připevnit i vánoční koule nebo jiné dekorativní předměty, které doma nejdete. Krásně vynikne i stuha, kterou přilepíte do tvaru stromečku.

Stírací los jako dárek: Jak ho zabalit?

Nějaký ten dárek už máte, ale ještě by to chtělo nějaké… Překvapení? Zpestření? Prémiový los Zlatá rybka (Sazka, 500 Kč) by vám mohl pomoci. Tento stírací los má minimální výhru 200 Kč a kromě milionů je ve hře i 5 aut a dovolených.

Jak los darovat?

 Los schovejte do jiného dárku (např. do deky, povlečení, pyžama,…), a vytvořte tak překvapení v překvapení. A třeba velmi štědré překvapení.

Další tipy, jak los Vánoční Zlatá rybka darovat, najdete na https://www.sazka.cz/losy-jako-darek/vanocni-zlata-rybka.

Dárkový los Sazka Zlatá rybka v dece Sazka

Jak zabalit láhev vína a jiný alkohol?

Nejsnadnější způsob, jak zabalit třeba láhev vína nebo další alkohol, je vložit ji do dostatečně velké taštičky. Luxusně bude vypadat také v obalu s ozdobnými prvky ve zlaté, stříbrné nebo vínové a fialové barvě. Pokud jste kreativnější, pak můžete láhev zahalit do balicího papíru a ozdobit stuhou a opět může přijít na řadu i tavná pistole a vánoční ozdoby.

Zabalená lahev Olya Detry / Shutterstock.com

Měkké vánoční dárečky

Jestliže jsme nakoupili našim drahým oblečení nebo jiný měkký materiál, například plyšáka, jednoduše ho zabalíme do krabice. Výhodou je, že zvenku nebude vůbec poznat, co je uvnitř.

Zabalené dárky Natalia Klenova / Shutterstock.com

Netradiční způsob furoshiki

U nás méně známý, ale v Japonsku osvědčený způsob balení vánočních dárků, je tzv. furoshiki. Předností této nekonvenční metody je, že nepotřebujeme žádné mašličky, provázky, lepenky nebo jiné podobné drobnosti. Navíc si s ní poradí opravdu každý!

Do ozdobného šátku můžeme dát jakýkoliv materiál od krabic po láhve a dárky kulatých tvarů. Poté stačí jen diagonálně k sobě svázat cípy šátku a máme hotovo.