Jak správně připravit vinnou klobásu?

Vinná klobása na talíři s kaší Canva

Uzený výrobek z mletého masa, který v doprovodu koření potěší chuťové pohárky nejednomu gurmánovi – klobása. Proč si vybrat tu vinnou, jak ji připravit a kde ji pořídíte v akci?

Přečtěte si také

Jak vyrobit květinovou krabičku? Máme pro vás návod krok za krokem
Jak vyrobit květinovou krabičku? Máme pro vás návod krok za krokem

Tradiční český výrobek

Fenomén jménem klobásy. Pomleté, případně sekané maso, které snoubí svou šťavnatost se správně zvoleným kořením. Některé jsou určeny k tepelnému zpracování, na jiných si můžete pochutnat i za studena. Jednou z tradičních českých klobás je vinná klobása.

Bílá klobása se sice může podobat bavorské bílé klobáse, ale tahle opravdu pochází z našich krajin. Je vyrobena z vepřového, případně telecího masa. Po jemném mletí je směs smíchána s rohlíky, které jsou nejprve namočeny v mléce. Nesmí chybět ani citronová kůra, muškátový květ a to nejdůležitější – bílé víno, které jí přenechává chuť i název. Hotovou hmotou je pak naplněno přírodní střívko. A to je vše!

  • Pozor – tato klobása není jako jiné druhy tepelně zpracována, je potřeba ji co nejdříve zkonzumovat.

Vybírejte svoji oblíbenou pochoutku v akci

Vinná klobása, královna oslav Slunovratu

Nejčastěji ji seženete zatočenou do spirály. Někdy bývá opatřena špejlí pro snazší opékání v kuse. Někdo je opéká přímo, jiný je před samotným opečením vaří. A protože neodmyslitelně patří k oslavám Slunovratu, bývá také součástí štědrovečerní hostiny. Sváteční vinná klobása může být připravena v závislosti na chuti každé rodiny – a vlastně nemusí být jen sváteční.

Opečená vinná klobása na talíři s lístkem salátu a kečupem Canva

Jak vybrat kvalitní vinnou klobásu?

Kvalitní vinná klobása není blátivá a příjemně voní (ne po mouce). Přírodní střívko má být lesklé a pevné. Zapojte smysly a vybírejte pomalu – pozor si dejte i na příliš nízkou cenu. A jak si tuhle dobrotu připravit?

  • TIP: Co dělat, aby klobása nepraskla? Můžete na pánev přidat trochu másla a přiklopit poklicí. Klíčem je však už zmíněné pomalé opékání – dopřejte klobáse čas.

Není vinná klobása jako vinná klobása – protože se mírně liší receptury řezníků, mohou se stejně tak lišit přípravy v jednotlivých domácnostech. Někdo klobásu obaluje v mouce, jiný ji opeče samostatně. Dá se smažit na sucho na pánvi, dá se však ale také péct v troubě. Nejoblíbenější zůstává pozvolně smažení ve spirále. Tak se totiž vytvoří chutná a křupavá krusta. Před smažením na rozpálenou pánev přece jen přidejte pár kapek oleje.

Klobása na pánvi Pexels

Sbíhají se vám sliny? Zkuste české klobásy

Jaké další klobásy pochází z Česka? Pochutnejte si i na dalších druzích klobás, které jistě dobře znáte.

  • Trampské cigáro je delší klobása, která obsahuje vepřové a hovězí maso se solí a kořením. Připravuje se uzením, může se tedy jíst za tepla i studena. V akci lze pořídit 100 g za deset korun.
  • Oblíbená je i moravská klobása, která obsahuje hrubě mleté hovězí a vepřové maso, papriku, česnek, kmín a sůl. Také v jejím případě se receptura může lišit dle výrobce. Pochutnáte si na ní i za studena. V akci nabízí 100 g za 12 Kč.

Nezmeškejte v akci

  • Ostravskou klobásu vytvořil soukromý řezník z Ostravy. Jde o vepřovou klobásu, která kombinuje libové sekané maso s jemně mletým. Například v Albertu najdete v akci 100 g za 11,90 Kč.
  • Pozor: kvalita výrobců se různí. Sledujte složení klobás.