Mlsání v devadesátkách: Se sladkými korálky a žvýkací cigaretou byl každý za frajera

Jsou potraviny, na které nezapomenete ani za 30 let. Které? Canva

V devadesátých letech nikdo nekoukal na to, jestli je ve sladkostech to nebo ono éčko, možná jen na cukr občas maminky zanadávaly. Děti ale dál za oblíbené dobroty utrácely kapesné a nadšeně si pochutnávaly.

Přečtěte si také

Je nejvyšší čas postarat se o muškáty. Víte, jak na to, aby vám dělaly radost brzy a dlouho?
Je nejvyšší čas postarat se o muškáty. Víte, jak na to, aby vám dělaly radost brzy a dlouho?

Chuť, která se nezapomíná

Vlnky

Sušenky, jejichž název vystihuje i tvar. Když jejich chuť popíšete někomu, kdo je nezná, stejně si ji nepředstaví tak, jak doopravdy chutnaly. V roce 2016 se dokonce fanoušci rozhodli sepsat petici, která požadovala návrat Vlnek na český trh. Firma Mondelez však opětovné zahájení výroby zavrhla.

Lentilky

V loňském roce bylo rozhodnuto, že dojde k přesunu výroby Lentilek do německého Hamburku. Nejen, že se změní chuť samotných bonbonů – budou mít méně cukru – ale ještě navíc dojde i ke změně obalu. Nestlé tento krok zdůvodnilo coby krok k udržitelnosti, jelikož v Německu je technologie na balení Lentilek do papíru (v ČR byl součástí některých balení i plast).

Sladké korále na krk

Vzpomínáte si, jak jste si dali na krk sladké korále a kousek po kousku jste ochutnávali, až jste si uvědomili, že tam už žádný další není? Klasika, která šla koupit kdekoli, je už dnes k dostání spíše sporadicky.

Korále patřily mezi hity. Canva

To se nám to žvejkávalo

Cigaretka

Když už jsme u těch žvýkaček, nejde zapomenout, jak mládež chodila s cigaretou v puse, ale rodičům to nevadilo. Proč? Protože uvnitř nebyl tabák, nýbrž žvýkačka.

Bubble Tape

Dlouhá zamotaná žvýkačka v plastovém obalu. Kdo by na ni mohl zapomenout… Povytáhneš, určíš, jak velký kousek chceš, a žvýkáš. Nyní už ji není tak lehké sehnat, avšak v některých obchodech, které dováží sladkosti z USA, se pořídit stále dá.

Je libo něco k pití?

Tang a Vitacit

Chtěli jste sladké pití? Žádný problém. Koupili jste si Tang nebo Vitacit – prášek, který po zalití změnil příchuť vody například na broskev, citron nebo pomeranč. A stejně jako v případě sladkostí, ani tady nikdo neřešil, že to býval malý chemický koktejl.

Je nějaká další dobrota, kterou si spojíte s 90. lety a nyní vám chybí? Kterou jste milovali nejvíce?