Oblíbené dětské kapsičky HELLO mohou ohrozit zdraví vašich nejmenších. Výrobce v nich našel nebezpečné pesticidy

Oblíbené dětské kapsičky HELLO mohou ohrozit zdraví vašich nejmenších. Výrobce v nich našel nebezpečné pesticidy Irya kt / Shutterstock.com / Kupi.cz

Populární ovocné kapsičky pro kojence a batolata značky HELLO obsahují nadlimitní množství pesticidů, které mohou ohrozit zdraví dětí. Slovenské úřady odhalily nebezpečné látky ve dvou produktech určených pro nejmenší konzumenty. Český výrobce zahájil stahování závadných šarží z českého i slovenského trhu. Které konkrétní výrobky jsou postiženy a co dělat, pokud je máte doma?

Přečtěte si také

Konec éry: Electro World mizí z trhu, Datart přebírá otěže

 Slovensko odhalilo nebezpečné pesticidy v kapsičkách HELLO

Slovenský Úřad veřejného zdravotnictví při kontrole zjistil, že ovocné kapsičky značky HELLO obsahují nadlimitní množství pesticidů fosetyl-Al a chlorečnan. Konkrétně se jedná o produkty Hello XXL Kojenecká výživa s jahodami (200 g, DMT 11.12.2025) a Hello Kojenecká výživa s jablky (100 g, DMT 8. 10. 2025). Oba výrobky jsou určeny pro kojence a batolata, pro které představují rezidua pesticidů značné zdravotní riziko. Limity pro dětskou výživu jsou totiž mnohem přísnější než pro běžné potraviny.

Český výrobce stahuje závadné šarže z trhu

Výrobcem obou nebezpečných produktů je česká společnost LINEA NIVNICE. Její generální ředitel Gabriel Slanicay pro ČTK uvedl, že firma v rámci systému dohledatelnosti zjistila, kam byly závadné šarže distribuovány, a ve spolupráci s odběrateli zahájí jejich stahování z českého i slovenského trhu. Zároveň se snaží zjistit příčinu problému a prověřuje účinnost interních kontrolních procesů. 

Kapsička HELLO s jablky ÚVZSR

Problém je pravděpodobně v ovoci od dodavatelů

Společnost Linea Nivnice podle svého ředitele vynakládá značné prostředky na testování nakupovaných polotovarů v akreditované laboratoři. Přesto zřejmě došlo k selhání a kontaminované ovoce, konkrétně jahody a jablka, se dostalo do výroby. Firma nyní intenzivně pátrá po zdroji chyby a viníkovi.

Albert, Billa PENNY a Makro vám vrátí peníze

„Vážení zákazníci, s politováním vás informujeme o stažení produktů ovocná přesnídávka HELLO jablko 100 g s datem minimální trvanlivosti 8. 10. 2025 a HELLO jahoda 200 g s datem minimální trvanlivosti 11. 12. 2025 z prodeje v obchodní síti Albert. Tento krok byl učiněn na základě laboratorních testů a informací od dodavatele LINEA NIVNICE, a.s. Prosíme vás, abyste z bezpečnostních důvodů tyto výrobky nekonzumovali. Pokud jste si zakoupili některý z uvedených produktů v prodejnách Albert, máte možnost jej vrátit do 10. 12. 2024 a obdržíte zpět plnou částku,“ píše v tiskovém prohlášení řetězec Albert. Stejný postup zavedly i řetězce Billa, PENNY a Makro Cash & Carry ČR s.r.o. 

Hygienici varují: Nekupujte a nejezte závadné kapsičky!

Úřad hlavního hygienika důrazně doporučuje spotřebitelům, aby zmíněné produkty HELLO nekonzumovali, zvláště pokud je podávají malým dětem. Pokud je již zakoupili, měli by je vrátit v místě prodeje. Jedná se o vážný problém, protože nadlimitní množství reziduí pesticidů představuje zdravotní riziko zejména pro kojence a batolata.

Dětská výživa Alnatura Bio MZP Ratatouille s bramborami 220 g Rossmann

Rossmann stahuje také bio přesnídávku Alnatura

Problémy s dětskou výživou se netýkají jen značky HELLO. Drogerie Rossmann nedávno na svém webu informovala o stažení výrobku Alnatura Bio MZP Ratatouille s bramborami 220 g (EAN 4104420242722, DMT 14. 1. 2026 a 28. 1. 2026). Důvodem je zvýšený obsah karcinogenního aflatoxinu. Zákazníci mohou závadný produkt vrátit na kterékoliv prodejně Rossmann a získají zpět peníze.

Zdroje: ÚVZSR, ČTK, Rossmann, Kupi, Albert, Billa, Makro , PENNY