Jak si doma vyrobit kokosové, mandlové nebo makové mléko? Postup je velmi snadný

Alternativní mléka? Snadno a levně si je vyrobíte i doma – poradíme vám, jak na to Freepik

Rostlinná mléka se už dnes dají běžně koupit v obchodech, mnohdy ale obsahují přidané látky, oleje, nebo stabilizátory, které mohou našemu tělu škodit. Pokud chcete opravdu vědět, co jíte a pijete, nezbývá vám, než hledat důkladně v okolí a zkoumat etikety. Nebo si některé produkty jednoduše vyrobit sami – je to lehčí, než by se mohlo zdát. Vybrali jsme pro vás čtyři rostlinná mléka, která vás svou chutí nadchnou. 

Přečtěte si také

Rapperka Cardi B se spojila se značkou Reebok a vznikly z toho tenisky pro silné a nezávislé ženy
Rapperka Cardi B se spojila se značkou Reebok a vznikly z toho tenisky pro silné a nezávislé ženy

Kokosové mléko

Kokosové mléko je jedno z nejaromatičtějších alternativních mlék, které můžete ochutnat. Je vhodné na pití, do drinků, pro pečení typicky kokosových buchet nebo do asijských pokrmů. Kokos obsahuje velkou spoustu zdraví prospěšných látek jako draslík, železo, fosfor, měď, mangan a vitamíny skupiny B. Také v něm však najdete i nasycený mastný tuk a sacharidy.

Na výrobu budete potřebovat:

  • 1 zralý kokos (s hnědou slupkou), nebo 200 g strouhaného kokosu
  • 600 ml vody

Pokud budete používat sušený kokos, doporučujeme jej na cca hodinu namočit do vody, u zralého stačí vydlabat. Směs rozmixujte dohladka, přeceďte přes plátýnko a uchovejte v lednici v uzavíratelné nádobě. Takto vydrží až 5 dní. Nelekejte se, po určité době v chladu se může oddělit tuk a hutnější část mléka a voda. Stačí jej ovšem protřepat a před použitím nechat v pokojové teplotě nebo mírně zahřát.

Tip: Směs po přecezení nevyhazujte, ale usušte a použijte jako alternativní mouku pro pečení, třeba do sušenek a raw dezertů.

Kokosové mléko se hodí na pečení, vábí ovšem i k výletu do asijské kuchyně Canva

Mandlové mléko

Mandlové mléko je skvělá varianta do domácí granoly, nebo jen tak na pití. To běžné z obchodu se vyrábí z poměrně malého množství mandlí, doma si ale za stejnou cenu můžete raději vyrobit opravdu poctivé a kvalitní mandlové mléko.

Budete potřebovat:

  • 200 g mandlí (loupané či neloupané)
  • 1 l vody

Oloupané mandle namočte na 24 hodin do vody – tím se aktivuje mandlové jádro a vy získáte ohromné množství prospěšných látek (fosfor, hořčík, vit. D, B aj.). Mandlové mléko opět rozmixujte – doporučujeme použít spíše výkonnější mixér či jiný kuchyňský spotřebič, aby se jádra rozmixovala dostatečně. Opět poté přeceďte a uchovejte v lednici. Pozor, toto mléko vydrží v uzavřené nádobě v lednici pouze zhruba 3 dny.

Tip: Přecezenou směs rozmixovaných mandlí nevyhazujte – usušte ji v troubě na 50 °C a uchovejte si ji pro případné pečení. Kromě mléka tak získáte i mandlovou mouku, která se výborně hodí do nepečených dezertů, kuliček, ale i do buchet nebo sušenek.

Mandlové mléko si zamilujete, i mouka z mandlí však přijde vhod Canva

Ovesné mléko

Jedná se o nejlevnější variantu alternativního mléka, které ovšem není nijak výrazné – proto je možné jej použít do receptů, kde by výraznější mléka mohla „kazit chuť“, například do pečení nebo na jíšku. Oves je bohatým zdrojem vitamínů skupiny B a kyseliny listové a pantothenové, obsahuje ale také mangan, hořčík, zinek, draslík či železo.

Suroviny:

  • 300 gramů ovesných vloček (celé nebo jemně mleté)
  • 1 litr filtrované vody

Vodu mírně ohřejte a vločky namočte na 1 hodinu. Tuto směs poté rozmixujte tyčovým mixérem dohladka – a pokud by byla příliš hustá, přidejte ještě trochu vody. Nakonec přeceďte přes plátýnko do uzavíratelné nádoby a uchovejte v lednici. Takto ovesné mléko vydrží zhruba 5 dní.

Ovesné mléko je sice nejlevnější variantou, přesto se však v kuchyni neztratí – naopak! Canva

Makové mléko

Slyšeli jste už o makovém mléku? V obchodech ho nekoupíte, ale můžete si jej velmi snadno vyrobit doma. Získáte tak zajímavou alternativu rostlinného mléka, které chutná výborně po oříšcích, a ještě pomáhá zklidňovat tělo i mysl. Mák obsahuje velké množství tělu prospěšných látek, mimo jiné železo, hořčík, draslík, měď, vitamín E a vitamíny skupiny B. Ještě důležitější složkou je nicméně vápník, který je velmi dobře vstřebáván.

Na výrobu makového mléka budete potřebovat:

  • 250 g máku
  • 1 litr vody

Mák nechejte přes noc namočit ve vodě, poté jej rozmixujte a stejně jako všechna ostatní mléka přeceďte a uchovejte v lednici v uzavíratelné nádobě. Vydrží vám zhruba 4 dny, doporučujeme ho ale pít cca 2 dl denně.

Že neznáte makové mléko? Nadchněte jím sebe i své bližní Canva

Ať už se rozhodnete vyzkoušet kterékoliv rostlinné mléko, je dobré vědět, k čemu ho chcete použít, a podle toho zvolit danou variantu. Rostlinná mléka jsou vhodnou náhradou těch kravských, a to a zejména pro vegany a lidi trpící intolerancemi. Vyzkoušet je ovšem může skutečně každý – a mléčné alternativy vám na oplátku přinesou mnoho užitečných živin a zpestří váš jídelníček.

  • Rostlinná mléka si můžete také dochutit (javorovým či agávovým sirupem, kakaem atd.) nebo je můžete použít jako základ do smoothie a dalších drinků.
Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz