Potvrzeno: Primark v Praze otevře již brzy! Nábor na nové zaměstnance je v plném proudu

Primark v Praze se otevře již v druhé polovině roku 2020 Forbes.cz

Primark – jedno z největších jmen mezi obchody s módními oděvy otevírá svou pobočku v Praze. I přesto, že kvůli koronaviru musela společnost zavřít všechny své prodejny, práce na stavbě nové pobočky v pražské multifunkční budově The Flow Building se podle posledních zpráv nezpozdila a vše jde podle plánu. Primark v Praze tak otevře v druhé polovině roku 2020 a vzhledem k tomu, že na pracovních portálech už řetězec hledá zaměstnance, se dá odhadnout, že otevření bude již brzy.

Přečtěte si také

Nákupní mekkou 70. let byly obchodní domy s úrovní. Pamatujete na Priory? Některé stále stojí
Nákupní mekkou 70. let byly obchodní domy s úrovní. Pamatujete na Priory? Některé stále stojí

V současné době vlastní Primark přes 370 prodejen po celé Evropě a Americe. Nyní chystá premiéru v České republice, kam chce přinést cenově dostupnou módu pro lidi v Praze a jejím okolí. Primark v Praze bude sídlit ve zcela nové multifunkční budově The Flow Building. Velikostí se vyrovná oblíbeným prodejnám v Drážďanech nebo ve Vídni, protože zabere celá 3 podlaží zbrusu nové budovy. 

Když projdete kolem The Flow Building v Praze, vidíte, že je téměř dostavěna – alespoň zvenčí. V současné chvíli probíhají dokončovací práce v interiérech a hotovo má být dle našich informací v červenci 2020. Poté budou probíhat individuální úpravy v jednotkách pro nájemce. 

Pro Čechy jsou zatím nejdostupnější pobočky Primarku v Drážďanech nebo ve Vídni.

Oblíbená pobočka Primark v Drážďanech Pixabay

Už od května se na pracovních portálech objevují první inzeráty, v nichž Primark shání zaměstnance do nové prodejny. 

Kariéra v Primark Praha: Na vzdělání se u nich nehraje

Primark na pracovních portálech zveřejnil inzeráty a nabírá ve velkém do svých řad nové zaměstnance. Pokud se chcete stát manažerem vizuální podpory prodeje nebo vedoucím oddělení, nemusíte mít ani střední školu, Primark v inzerátech uvádí, že vzdělání není podstatné. Svůj životopis ale musíte poslat personalistům v angličtině, i když se hlásíte třeba na asistenta manažera. 

Kdy se otevře Primark v Praze?

„Původní harmonogram výstavby zůstal zachován. Dokončení hrubé stavby The Flow Building je plánováno v průběhu července, nicméně jednotliví nájemci budou své prostory upravovat ještě dále po jejím dokončení,“ prozradila Alexandra Drozdová ze společnosti Best Communications, která zastupuje developera Flow East. „Veškeré plochy určené pro maloobchod v budově si pronajímá právě Primark, jiné obchody zde tedy nebudou,“ dodala Drozdová. Primark si tak v budově na pražském Václavském náměstí pronajímá zhruba 4 700 metrů čtverečních prodejní plochy, rozložené do tří pater. 

Kdy otevře Primark v Praze? Již brzy! V druhé polovině roku 2020 Canva

Dodavatelé Primarku si musejí dávat pozor 

Jako většina velkých řetězců i Primark se setkává s kritikou, že jeho levné zboží musí „zaplatit“ někdo jiný, a to prací v nedůstojných pracovních podmínkách s minimálními výrobními náklady v Bangladéši, kde se skutečně pracuje sedm dní v týdnu, při dvanáctihodinové pracovní době. Primark na vlastní pěst zjišťoval, za jakých podmínek se vyrábí jeho oblečení, a na jaře roku 2010 obvinil jednoho ze svých velkých dodavatelů TNS Knitwear, dovážejícího do Primarku velkou část zboží, že svým zaměstnancům pocházejícím z Afghánistánu, Pákistánu a Indie vyplácí nízkou mzdu, a to tři libry na hodinu při práci 7 dní v týdnu a 12 hodinové pracovní době. Primark takto ukončil spolupráci s dalšími třemi dodavateli, kteří podle slov řetězce nejednali při výrobě zboží férově se svými zaměstnanci.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz