Filtr na kávu, pečivo bez vlhkosti i proti osychání bylinek: Papírové kuchyňské utěrky mají spoustu využití

Role kuchyňských, papírových utěrek Canva

Papírové utěrky nemusejí sloužit jen na utírání rukou nebo kuchyňské desky. Věděli jste, že díky jejich skvělé savosti jsou vhodné například jako kávový filtr? A jejich využití je mnohem širší! Přečtěte si ověřené tipy, jak využít papírové utěrky v domácnosti.

Přečtěte si také

Zbylé dýně nevyhazujte. Poradíme, jak z nich vyrobit domácí kosmetiku
Zbylé dýně nevyhazujte. Poradíme, jak z nich vyrobit domácí kosmetiku

Skvělý a praktický cedník

Papírové utěrky můžete v domácnosti použít například na přecezení poctivého vývaru – zbavíte se tak mastnoty i nechtěných kousků. Stačí, když útržek papírové utěrky vložíte do cedníku a vývar přes něj přelijete. Díky jejich úžasné savosti bude vývar krásně čirý.

Dejte mastnotě sbohem

Zdají se vám jídla po smažení příliš mastná? Připravte si papírové utěrky na talíř a hotové topinky, řízky, bramboráky nebo hranolky na ně položte. Nechtěný tuk se do nich rychle vsákne.

V kuchyni by neměly chybět

Filtr na kávu nebo čaj

Milujete filtrovanou kávu nebo sypaný čaj? Použijte papírové utěrky místo drahého filtru. Častokrát jsou kávové filtry nespolehlivé a nezachytí všechny částečky, sítko proto můžete vystlat papírovou utěrkou, přes kterou kávu nebo čaj jednoduše přefiltrujete.

Papírové utěrky v držáku Canva

Pečivo bez vlhkosti

V hodně domácnostech se pečivo odkládá do mrazáku nebo do lednice, po rozmrazení nicméně častokrát bývá vlhké. Navlhnutí pečiva však můžete díky papírové utěrce předejít, stačí ho do ní před zamrazením zabalit.

Podpora růstu semínek

Plánujete zaset na zahradě zeleninu nebo bylinky? Díky papírovým utěrkám nemusíte čekat na sázení do země, ale semínka můžete nechat dopředu vyklíčit. Úplně postačí utěrky rozložit na tácek, talířek nebo je vložit do sklenice a navlhčit je rozprašovačem. Následně na ně uložte semínka a přikryjte je suchým útržkem papírové utěrky. V průběhu 5–7 dnů by semínka měla naklíčit.

Pozdvihněte své vaření na novou úroveň

Zachovají i čerstvost bylinek

Čerstvé bylinky jsou snem každého kuchaře. Po odtrhnutí však nevydrží dlouho čerstvé, a proto pro vás máme radu. Nejdříve bylinky důkladně opláchněte vodou a následně je položte na papírovou utěrku, kterou je zabalíte. Takto zabalené je vložte do igelitového sáčku a schovejte do lednice.

Podobně jako bylinky můžete prodloužit čerstvost také zelenině a ovoci. Stačí je zabalit do navlhčené utěrky a uložit do lednice.

Pryč s přebytečnou vodou

Papírové utěrky jsou skvělým pomocníkem také v boji s přebytečnou vlhkostí. Umyli jste čerstvé bylinky a chcete je přidat do salátu? Díky papírové utěrce je jednoduše vysušíte. To stejné platí pro přebytečnou vodu v mase, těstovinách nebo v zelenině.

Jaké využití našly papírové utěrky u vás doma? Dejte nám vědět do komentářů.